Na Żywca - Facet

Czy posiadając samochód na studiach można nim dorobić fajne pieniądze?

2017-11-10 13:33:23

Dawniej na studiach w grupie znajomych samochód mieli nieliczni, a przed akademikiem stało tylko kilka samochodów starszych kolegów z Informatyki. Dziś czasy się trochę zmieniły, parkingi pod akademikami są pełne samochodów, połowa studentów jeździ swoim samochodem, ale w większości czasu auto stoi pod akademikiem, ponieważ problem pozostał ten sam co kiedyś – brak pieniędzy aby zatankować, bo paliwo nie potaniało.

Czy posiadając samochód na studiach można nim dorobić fajne pieniądze?

Wyprawy do domu na weekend czy święta można załatwić w prosty sposób – bla bla car, facebook, czy stała paczka znajomych z miasta - składamy się na paliwo i jedziemy.

Ale jak zmienić auto w maszynkę do zarabiania pieniędzy? Jak wykorzystać to, że stoi pod akademikiem, a Ty siedzisz i myślisz „skąd zarobić trochę pieniędzy”. Pojawiło się ostatnimi czasy genialne rozwiązanie tego problemu, polegające na połączeniu tego, że masz czas, z tym że stoi Twój samochód i nazywa się to UBER. Pewnie część z was o nim słyszała lepsze lub gorsze opinie, postaram się w kilku zdaniach przedstawić jak to wygląda „w praniu” i jak to wygląda z punktu widzenia byłego studenta, który nie miał takiego szczęścia, że było coś takiego jak UBER.

Więc, czym jest UBER? Jest to aplikacja na smartphona, łącząca kierowcę z pasażerem. Ty jako kierowca masz czas i samochód, pasażer chce się gdzieś dostać i po prostu, wykorzystując aplikację UBER, zamawia przejazd z punktu A do punktu B, a aplikacja wybiera najbliższy dostępny samochód – jeżeli to jesteś Ty – to masz zlecenie.

Brzmi bardzo prosto i takie jest. Nie potrzeba tu większej filozofii.

No ale dlaczego jest to takie dobre rozwiązanie dla studenta? Jakie są plusy?

  • Pracujesz kiedy chcesz – nikt nie narzuca Ci godzin kiedy się logujesz, nikt nie mówi kiedy masz skończyć. Sam decydujesz. Masz więcej luzu na zajęciach, czas pomiędzy zajęciami, czy np. nie masz ochoty iść w piątek czy sobotę na imprezę, wsiadasz w auto i zarabiasz

  • Możesz poznać ogromną ilość fajnych ludzi – pasażerami są zazwyczaj ludzie młodzi, otwarci na nowe technologie, nowe wyzwania i pomysły, nigdy nie wiesz czy nie będzie to Twój przyszły wspólnik w biznesie, czy może fajna przygoda na wieczór a nawet może miłość Twojego życia Chodzi takie powiedzenie wśród kierowców Ubera „czasem UBER jest lepszy niż Tinder”

  • Nie podpisujesz żadnych długoterminowych umów ani zobowiązań – możesz zacząć „dziś” i zakończyć współpracę zanim jeszcze zaczniesz jak tylko się ona Tobie nie spodoba.

  • Sam decydujesz na co przeznaczysz zarobione pieniądze. Czy będzie to pokrycie kosztów Twoich studiów, czy nowy telefon, ciuchy, czy wakacje z dziewczyną, to już Ty decydujesz. Zastanów się, na co wydasz dodatkowe pieniądze

 

Ok. Fajnie to wszystko wygląda, ale jakie są wymagania i ukryte haczyki?

Co do wymagań, są one bardzo małe

  • Ukończone 19 lat

  • Min. 1 rok prawo jazdy

  • Zaświadczenie o niekaralności (do uzyskania od ręki w najbliższym sądzie)

  • Zaświadczenie o wykroczeniach w ruchu drogowym (możesz dostarczyć do 90ciu dni od rozpoczęcia współpracy

  • Samochód 5 osobowy, min 4 drzwiowy z maksymalnym wiekiem 15lat (jeżeli nie masz samochodu, są na to rozwiązania oferowane przez partnerów UBER)

UBER w swoich wymaganiach wymienia także posiadanie własnej działalności gospodarczej, jednak z pomocą przychodzą tutaj partnerzy UBER, np. Ecoxpress, który będąc od samego początku działalności UBER w Polsce, obsługuje kierowców na zasadzie „inkubatora przedsiębiorczości”, gdzie zatrudnia Ciebie jako swojego pracownika poprzez Umowę-Zlecenie, która w przypadku studenta jest bardzo korzystna, gdyż zwalnia z obowiązku opłacania ZUS. Partner Ecoxpress rozlicza dla Ciebie wszystkie podatki, rozlicza Twoje koszty takie jak paliwo, aby zapewnić jak najbardziej optymalne rozliczenie podatkowe. Nie potrzebujesz dzięki temu zakładać działalności gospodarczej, chyba, że UBER bardzo Ci się spodoba i będziesz chciał zrobić coś więcej z UBER tak jak np. Maciej z Poznania, który będąc studentem zaczynał jako kierowca, teraz jest właścicielem floty pojadów i zatrudnia swoich kierowców. Dlaczego więc nie wykorzystać wolnego czasu i faktu, że posiadasz samochód, który gdy stoi to nie zarabia Jak by była taka opcja w czasie kiedy studiowałem, nie zawahał bym się ani minuty, tylko po prostu zaczął

Czy brzmi to zbyt fajnie, żeby było prawdziwe? A czy to wystarczający powód aby nie spróbować? Wejdź na www.uber.dlastudenta.pl - specjalnie z partnerem UBER Ecoxpress, przygotowaliśmy specjalny bonus – jeżeli zaczniesz jako kierowca UBER, otrzymasz dodatkowe 100zł bonusu do Twoich zarobionych pieniędzy za rejestrację. Nie ma na co czekać. Pasażerowie czekają, a samochód się psuje jak stoi.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: Uber, bla bla car, przejazdy samochodem, taxi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Prezent na dzień ojca

Sprawdź, co możesz podarować na dzień ojca, który wypada 23 czerwca.

Polecamy
Dobra oferta internetu dla studenta – czyli jaka?
Dobra oferta internetu dla studenta – czyli jaka?

Żak potrzebuje szybkiego łącza, które nawet dzielone na kilku korzystających zapewni jakość usługi.

Nie daj się zaskoczyć zimie!
Jak szybko i skutecznie odmrozić szybę samochodową?

Nie daj się zaskoczyć zimie i zobacz, jak łatwo odmrozić szybę w aucie!

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.