Gadżety - Facet

Ochroń swój sprzęt przed mrozem!

2016-12-16 12:32:34

Zima zawitała już do Polski. Niskie temperatury nie tylko dla nas są nieprzyjemne. Porządne mrozy mogą zaszkodzić także naszym smartfonom, odtwarzaczom mp3, laptopom czy tabletom. Co zrobić, aby nasz sprzęt bezpiecznie przetrwał zimowe mrozy oraz abyśmy nie utracili bezcennych danych, zdjęć oraz muzyki?

Niestety coraz częściej do laboratoriów odzyskiwania danych trafia sprzęt, z którego utracone zostały wszystkie dane z powodu nieumiejętnego obchodzenia się z urządzeniami podczas mrozów. Najbardziej zagrożonym sprzętem są komputery przenośne oraz dane przechowywane na dyskach. O wiele bezpieczniejsza w przypadku mrozów może się okazać pamięć flash. Na szczęście, według specjalistów, odzyskanie danych z urządzeń uszkodzonych na skutek mrozu jest możliwe. Jednak można uniknąć takiej sytuacji, stosując się do kilku zasad:

1. Unikaj włączania sprzętu zaraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia, poczekaj aż jego temperatura zrówna się z temperaturą otoczenia.
2. Nie ogrzewaj sprzętu elektronicznego na siłę, możesz mu tylko bardziej zaszkodzić.
3. Przechowuj sprzęt w odpowiednich warunkach, np. nie zostawiaj laptopa na noc w samochodzie.

Jeśli często musisz pracować w ekstremalnych warunkach może warto zainwestować w sprzęt przystosowany do takiej pracy? Od lat na rynku dostępne są urządzenia, w których zwiększono odporność na wstrząsy, niskie temperatury czy wilgoć. Nie należą one do najtańszych, ale może jednak warto? Jeśli nie chcesz kupować specjalnie dostosowanego sprzętu, możesz zainwestować w ogrzewacze do laptopów, które podłącza się za pomocą portu USB. Jednak nigdy nie korzystaj ze sprzętu własnej  konstrukcji. Może się to źle skończyć.

W przypadku telefonów komórkowych sprawa jest o wiele prostsza. Wystarczy, że schowasz go głęboko w ciepłej kieszeni kurtki. Tę samą zasadę możesz zastosować do małego aparatu fotograficznego. W przypadku większych aparatów należy pamiętać o wyjęciu akumulatorów. Jeżeli naprawdę musisz zrobić zdjęcie na mrozie, baterię włóż tylko na konkretny moment.

 

foto: librestock.com

KM

Słowa kluczowe: sprzęt elektroniczny, mrozy, jak chronić sprzęt, sprzęt zimną
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Smycze dla psa do joggingu i na rower - jak wybrać?
Smycze dla psa do joggingu i na rower - jak wybrać? 2016-12-28 13:57:48

Jeśli tak samo lubisz zwierzęta jak uprawianie sportów - z pewnością zainteresują Cię smycze dla psa do joggingu i na rower.

Smukłe jest piękne!
Smukłe jest piękne! 2009-06-02 09:00:49

Nowy, idealnie smukły, gatunek telewizora – Samsung LED TV serii 7000.

Zobacz także
iRobot Roomba 886 – twój nowy domowy pomocnik
iRobot Roomba 886 – twój nowy domowy pomocnik 2017-03-03 08:55:52

iRobot Roomba 886 wyposażony jest w oprogramowanie iAdapt, które odpowiedzialne jest za poruszanie się odkurzacza.

Najczęstsze awarie samochodu w okresie zimowym
Najczęstsze awarie samochodu w okresie zimowym 2017-01-27 14:17:35

Okres zimowy to najgorszy czas dla kierowców.

Ekonomiczne auto dla studenta? Sprawdź nasze typy!
Ekonomiczne auto dla studenta? Sprawdź nasze typy! 2017-01-24 12:47:55 | Kraków

Auto przeznaczone dla studenta powinno spełniać kilka podstawowych wymagań.

Ostatnio czytane
Smycze dla psa do joggingu i na rower - jak wybrać?
Smycze dla psa do joggingu i na rower - jak wybrać? 2016-12-28 13:57:48

Jeśli tak samo lubisz zwierzęta jak uprawianie sportów - z pewnością zainteresują Cię smycze dla psa do joggingu i na rower.

Smukłe jest piękne!
Smukłe jest piękne! 2009-06-02 09:00:49

Nowy, idealnie smukły, gatunek telewizora – Samsung LED TV serii 7000.

Popularne
Samsung 800 - mariaż nowoczesności i klasyki
Samsung 800 - mariaż nowoczesności i klasyki 2008-07-16 16:54:14

Samsung U800 to najnowszy przedstawiciel serii Ultra Edition III, zapoczątkowej przez model Soul. Płaska, metalizowana obudowa, ozdobiona delikatną fakturą przypominającą linię włosów, wyraźnie nawiązuje do charakterystycznego „futurystycznego" stylu, jednak tym razem „duch doskonałości" przybiera klasyczny jednobryłowy kształt.

Samsung Omnia
Samsung Omnia 2008-08-25 10:12:47

Nowoczesny telefon komórkowy wyposażony w najwyższej klasy funkcje multimedialne.