Adrenalina - Facet

Tak wygląda najstraszniejszy szlak na świecie! Zobaczcie nagranie [WIDEO]

2017-08-07 15:36:45

Wspinaczka na Hua Shan jest niezwykle niebezpieczna i trudna, ale śmiałków na zdobycie szczytu nie brakuje. Każdego roku tysiące ochotników przybywa, aby wejść na tajemniczą górę. Hua Shan jest jedną z aż 5 gór, uważane za święte dla taoizmu. Dlatego każdego roku setki pielgrzymów decyduje się na wspinaczkę przez niezwykle trudne szlaki, uznawane za najbardziej niebezpieczne na świecie.

Hua ShanNiebezpieczna wędrówka na Hua Shan
Hua Shan znajduje się nieopodal miasta Xi'an. Jest ona miejscem kultu dla taoistów, którzy uważają, iż w górze mieszka bóg podziemia. Od dawien dawna do podnóża Hua Shan przybywają pielgrzymi, którzy chcą zdobyć szczyt i oddać cześć swoim bóstwom. Pielgrzymi odwiedzają świątynie oraz inne miejsca kultu religijnego, które znajdują się w drodze na szczyt.
gol

fot. screen YT

Słowa kluczowe: Huashan, Hua Shan, wspinaczka, Chiny, Góra Hua
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Podniebne marzenia moÅźliwe do speÅ‚nienia (http://warszawa.dlastudenta.pl/) Podniebne marzenia moÅźliwe do speÅ‚nienia
Podniebne marzenia możliwe do spełnienia Wrocław

O ile strach przed skokiem spadochronowym może czynić dla nas ten wyczyn nieosiągalnym, o tyle lot w tunelu aerodynamicznym nie powinien nikogo przerażać.

Polecamy
Żołnierze amerykańscy o prawdziwym obliczu wojny
Żołnierze amerykańscy o prawdziwym obliczu wojny

Przeczytaj, jak różniła się ich wizja od rzeczywistości.

Ludzie tratowali się na otwarciu galerii handlowej! Zobaczcie szokujący filmik! [WIDEO]
Ludzie tratowali się na otwarciu galerii handlowej! Zobaczcie szokujący filmik! [WIDEO]

Ludzie dosłownie tratowali się nawzajem, rozwalając przy tym nawet metalowe płoty, które miały uniemożliwić przechodzenie w niedozwolonych miejscach

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja