Adrenalina - Facet

Tak wyglądało najstraszniejsze tsunami w historii [WIDEO]

2017-08-10 09:07:45

Trzęsienie ziemii, do którego doszło na Oceanie Indyjskim 26 grudnia 2004 roku, spowodowało jedno z najbardziej tragicznych tsunami w historii. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało moc 9,1 w skali Richtera. W klęsce żywiołowej zginęło 184 tysiące osób. Do tej pory aż 50 tysięcy osób uważa się za zaginionych. Obszary, które uległy największym zniszczeniom objęły Indonezję, Sri Lankę, Indie oraz Tajlandię. Tsunami dotarło także w okolice Somalii, na Malediwy, a także w rejony Seszelów. Zarejestrowane, najwyższe fale miały wysokość nawet 30 metrów.

Tsunami 2004


Wielka Fala
Wielu ludzi do samego końca nie była świadoma zagrożenia, które zmierza w ich kierunku. Ogrom ludności, która została dotknięta żywiołem do ostatnich sekund obserwowała dziwne zjawisko, które zmierzało w ich kierunku. Po ogromnym tsunai dach nad głową straciły miliony ludzi. Kataklizm był tak ogromny, że jego skutki odczuli nawet mieszkańcy Australii, gdzie zarejestrowano podtopienia oraz wstrząsy. Tsunami z 2004 roku było największą klęską żywiołową tego typu od ponad 100 lat.

gol

fot. David Rydevik (email: david.rydevik@gmail.com), Stockholm, Sweden.

Słowa kluczowe: Tsunami 2004, klęska żywiołowa,Trzęsienie ziemii, Tajlandia, wczasy za granicą
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Podniebne marzenia moÅźliwe do speÅ‚nienia (http://warszawa.dlastudenta.pl/) Podniebne marzenia moÅźliwe do speÅ‚nienia
Podniebne marzenia możliwe do spełnienia Wrocław

O ile strach przed skokiem spadochronowym może czynić dla nas ten wyczyn nieosiągalnym, o tyle lot w tunelu aerodynamicznym nie powinien nikogo przerażać.

Polecamy
Żołnierze amerykańscy o prawdziwym obliczu wojny
Żołnierze amerykańscy o prawdziwym obliczu wojny

Przeczytaj, jak różniła się ich wizja od rzeczywistości.

Ludzie tratowali się na otwarciu galerii handlowej! Zobaczcie szokujący filmik! [WIDEO]
Ludzie tratowali się na otwarciu galerii handlowej! Zobaczcie szokujący filmik! [WIDEO]

Ludzie dosłownie tratowali się nawzajem, rozwalając przy tym nawet metalowe płoty, które miały uniemożliwić przechodzenie w niedozwolonych miejscach

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja