On, Ona, Ono - Facet

Wykorzystanie zapachu podczas podrywu – jak robić to skutecznie?

2017-02-15 13:26:46

Każdy z nas idąc na randkę zastanawia się nad detalami zdolnymi przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oczywiście czasem okazuje się, że druga osoba stanowi całkowite przeciwieństwo tego, co sobie wyobrażaliśmy, ale zdobyta dzięki temu wiedza na pewno może być pomocna podczas dalszych poszukiwań. Można stawiać na ubiór, atrakcje, elokwencje, poczucie humoru, a nawet zapach. Naukowo udowodniono, że choć człowiek ocenia partnera najpierw przez pryzmat fizis, to najbardziej sugestywne i wpływające na nas są wrażenia efemeryczne, niewerbalne i niemożliwe do uchwycenia gołym okiem – tak właśnie działa zapach

Jak go jednak wykorzystać podczas podrywu? Czy u obojga płci działanie to może przybrać tę samą formę? Zastanówmy się przez kilka minut zapoznając się z poniższymi informacjami.

Kilka słów o zapachu

Każdego dnia nasz zmysł powonienia odbiera dziesiątki tysięcy zapachów. Większość z nich, tak jak wrażenia wizualne związane z mijanymi szyldami sklepów, jest spychanych do głębokiej podświadomości, aby nie zaśmiecać systemu, który kieruje naszymi poczynaniami. Zdaniem ekspertów dorosły człowiek potrafi odróżnić od 2,5 tys. do nawet 10 tys. zapachów, jednak wiele z nich najzwyczajniej ignorujemy, uświadamiając sobie tylko te doświadczane sporadycznie – jak podczas wizyty u lekarza, czy w restauracji jedząc swoje ulubione danie. Są też takie, które potrafimy przywołać samą mocą pamięci, gdyż doznania z nimi związane zapamiętaliśmy jako najbardziej intensywne lub kojarzą się nam z wyjątkową przyjemnością – to właśnie powinno wykorzystać się podczas podrywu. Łącząc siebie z wyjątkowym zapachem głęboko zapadniemy drugiej osobie w pamięć – może to być nawet zapach potrawy, którą przygotujemy na romantyczną kolację we dwoje.

Perfumy

Zapachy lubią towarzystwo podobnych sobie pachnideł, więc podstawową zasada jest konsekwencja w ich stosowaniu. Nie można używać antyperspirantu w którym dominują nuty cytrusowe i ciężkich, dymnych perfum, gdyż mieszanka może okazać się wybuchowa. Dotyczy to w szczególności kobiet, które oprócz tych dwóch kosmetyków lubią również nakładać na skórę balsamy, kremy i inne preparaty mające swój zapach. W podrywie jest to ważne, gdyż stwarza efekt spójności. Jak więc rozwiązać tę sytuację? Jeśli używamy antyperspirantu to niech będzie on neutralny i bardzo lekki, a skupmy się raczej na perfumach:
- spotkanie o wczesnej godzinie nie wymaga tak mocnych zapachów, gdyż zmysł powonienia jest jeszcze w pełni sił po nocnym odpoczynku,
- randka wieczorową porą lubi bardziej wyraziste nuty zapachowe (należy jednak uważać by nie przesadzić z ilością).
Nie zaszkodzi również przyjrzeć się poszczególnym nutom we flakonie, gdyż znajdując wśród nich afrodyzjak nie tylko poprawimy swoja pewność siebie, ale i szansę na wzbudzenie zainteresowania w drugiej osobie.

Pierwiastek atrakcyjności

Udana randka to taka, kiedy czujemy, że druga osoba potrafi nas oczarować w niewymuszony i naturalny sposób. Dobrze się nam rozmawia, mamy podobne poglądy, poczucie humoru, ciekawą pracę... można by tak wymieniać bardzo długo. A co jeśli istniał by sposób, aby odrobinę wpłynąć na to wrażenie i uczynić się atrakcyjniejszym/om? Tak właśnie działają feromony, które w syntetycznej formie dodaje się dziś do kosmetyków. Ich odpowiednie stężenie oraz umiejętnie dobrane nuty zapachowe sprawiają, że wdychająca je osoba (zarówno ty, jak i ta z którą jesteś na randce) otrzymuje bodziec mówiący „tą/tego warto poznać bliżej”. Jak? Przez odpowiednio pobudzony układ limbiczny, który podszeptuje nam możliwości potencjalnej przyjemności. Co jednak z zapachem? Feromony można stosować w dwóch postaciach:
- czystej i stężone (jest ona bezzapachowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ją ze swoimi ulubionymi perfumami),
- perfumowanej (połączenie feromonów, afrodyzjaków i uniwersalnie przyjemnych nut zapachowych).

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji Świat-Podrywu.com.pl

Artykuł Partnera

Słowa kluczowe: jak ją poderwać, sposoby na dobry seks, jak być dobry w łóżku,feromony, perfumy, świat podrywu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Szybka randka przez internet
Szybka randka przez internet

Zamiast tradycyjnych podchodów - szybka, rozstrzygająca rozmowa na video czat. Speed Dating Online to nowy sposób komunikowania, który zapowiada rewolucję w sferze kontaktów międzyludzkich.

Dla zranionych samców rad kilka
Dla zranionych samców rad kilka

Ten manifest cierpienia widzimy zazwyczaj na opisach w Gadu-Gadu lub na Facebook'u.

Zobacz także
zakochana para
Te rzeczy kobiety cenią u facetów

Niektóre cechy u faceta są niezwykle cenione przez kobiety.

W taki sposób toksyczna miłość niszczy życie

Chore uczucie może spowodować dużo zamieszania w życiu...

Nie wiesz, jak spędzić czas wolny?
Nie masz planów na weekend? Zobacz, co robić ze swoją drugą połówką!

Nie musicie siedzieć bezczynnie, możecie spędzić swój czas dużo ciekawiej.

Ostatnio czytane
Szybka randka przez internet
Szybka randka przez internet

Zamiast tradycyjnych podchodów - szybka, rozstrzygająca rozmowa na video czat. Speed Dating Online to nowy sposób komunikowania, który zapowiada rewolucję w sferze kontaktów międzyludzkich.

Dla zranionych samców rad kilka
Dla zranionych samców rad kilka

Ten manifest cierpienia widzimy zazwyczaj na opisach w Gadu-Gadu lub na Facebook'u.

Popularne
25 znaków, że podobasz się dziewczynie
25 znaków, że podobasz się dziewczynie

Dziewczyny są o wiele bardziej skomplikowane niż męski schemat jedzenie-seks-sen. Zobacz, jak zachowują się kobiety, kiedy czują do nas miętę!

Ukrainki lecą na Polaków
Ukrainki lecą na Polaków

Już dawno nie poznałam żadnego interesującego Polaka. Mam wrażenie, że wszyscy są albo puści albo niezbadani, a już o jakichkolwiek zainteresowaniach czy pasjach można zapomnieć.

Konkurs Ziaja