On, Ona, Ono - Facet

Zazdrość w związku

Chorobliwa zazdrość

2018-03-07 08:47:31

Sporo osób uważa, że zazdrość w związku jest potrzebna. Podsyca ona uczucie między partnerami i sprawia, że druga osoba widzi nadal zainteresowanie ze strony ukochanej osoby. Jednak granica pomiędzy zdrowym zachowaniem a chorobliwą zazdrością jest bardzo łatwa do przekroczenia, a obsesja zadrości potrafi zniszczyć nawet silne uczucie.

smutny mężczyna siedzący na podłodzeZazdrość w związku

Nawet szczęśliwie zakochana para po jakimś czasie zaczyna przeżywać pierwsze kryzysy, problemy oraz momenty, kiedy brakuje porozumienia w rozmowie. Bardzo często zdarza się, że w relację wkrada się zadrość. Odrobina tego uczucia nie jest niczym negatywnym, ponieważ w każdym związku potrzebne jest poczucie, że partner o nas walczy i że zależy mu na tym, aby nikt i nic nie spowodowało rozpadu relacji. Sytuacja jednak się zmienia, jeśli pomiędzy dwojgiem kochających się osób wkracza chorobliwa zazdrość.

Czym jest zazdrość?

Niektóre osoby odpowiedzą, że zazdrość jest uczuciem, które na pewno podtrzyma między partnerami namiętność. Jednak niewiele brakuje, aby zwykła, niegroźna zadrość zamieniła się w uczucie, które będzie niszczyć relację między dwojgiem ludzi. Obsesja zadrości nie tylko jest ciężka do wyleczenia, ale przede wszystkim osoba, która jest chorobliwie zazdrosna traci kontakt z rzeczywistością. Z pozoru błahe i nic nieznaczące zachowania, odbierane są przez nią jako próba zdrady oraz oszustwa. Czym jest zazdrość? Na pewno chęcią kontrolowania drugiej osoby i nie dopuszczenia osób, które mogą ingerować w związek. Z czasem zazdrosny partner nadzoruje każdy krok swojej połówki do tego stopnia, że normalne funkcjonowanie po prostu nie jest możliwe. Związek powinien opierać się na zaufaniu i wzajemnym dialogu, który bez poczucia bezpieczeństwa i szacunku po prostu nie ma racji bytu. Jeśli więc w relację zaczyna wkradać się chorobliwa zazdrość, należy jak najszybciej ingerować i postarać się wyjaśnić niejasną sytuację z partnerem. Niestety, nie zawsze jesteśy w stanie przetrwać w związku, w którym panuje atmosfera spisu i strachu. Dlatego bardzo ważne jest, aby niezdrowe zachowania ucinać już na początku i nie dopuszczać do momentu, kiedy druga osoba będzie nas kontrolować i sprawować niezdrowy nadzór.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: obsesja zazdrości, zazdrość, czym jest zazdrość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ta rzecz sprawi, Åźe ona od ciebie odejdzie
Ta rzecz sprawi, że ona od ciebie odejdzie

Niektóre sprawy mogą zdecydowanie popsuć związek...

Zazdrość w związku
Zazdrość w związku

Chorobliwa zazdrość może zabić nawet silne uczucie.

Bycie singlem
Bycie singlem - samotność czy świadomy wybór?

Dzień Singla obchodzimy 15 lutego. Przypadek?

Polecamy
25 znaków, że podobasz się dziewczynie
25 znaków, że podobasz się dziewczynie

Dziewczyny są o wiele bardziej skomplikowane niż męski schemat jedzenie-seks-sen. Zobacz, jak zachowują się kobiety, kiedy czują do nas miętę!

Niezrozumiałe zachowania dziewczyn, kiedy podoba im się facet
Niezrozumiałe zachowania dziewczyn, kiedy podoba im się facet

Ponoć z wiekiem im to znika, ale kto je tam wie...

Ostatnio dodane
Ta rzecz sprawi, Åźe ona od ciebie odejdzie
Ta rzecz sprawi, że ona od ciebie odejdzie

Niektóre sprawy mogą zdecydowanie popsuć związek...

Zazdrość w związku
Zazdrość w związku

Chorobliwa zazdrość może zabić nawet silne uczucie.

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja