Osobowości - Facet

10 najbardziej denerwujących osobistości TV

2010-03-19 15:28:54
 Każdy z nas ma swoją znienawidzoną telewizyjną postać, która samym swoim obliczem doprowadza do szewskiej pasji. Kiedy już otworzy usta, mamy ochotę wyrzucić telewizor przez okno, mimo tego, że akurat nie pokazują w nim polskiej reprezentacji w piłkę nożną.

10. Monika Olejnik & Tomasz Lis
Umieszczamy ich razem, bo aż żal patrzeć, co stało się z dwójką tych dobrych przecież dziennikarzy. O ile jeszcze przed kilkoma laty kojarzyliśmy ich z dociekliwością, konkretnością i bezlitosnym sztorcowaniem polityków, ostatnio stali się parodią samych siebie. Olejnik nie da nikomu dojść komuś do słowa na dłużej niż 10 sekund, żeby nie zadać przygważdżającego w jej mniemaniu pytania, które zazwyczaj nie ma nic wspólnego z resztą. Lis uwierzył, że stał się kimś w rodzaju autorytetu moralnego, który musi coś pokazać biednym ludziom, jak mają coś rozumieć, nawet jeśli on z tego nic nie rozumie. Może czas się zatrudnić w grafice komputerowej?

9. Michał Figurski
Oglądając Michała Figurskiego w TV, mamy czasami ochotę dokleić mu do nosa coś czerwonego i postawić mu na nim trójkolorową piłkę, taki z niego pajac. I to właściwie wszystko, co można o nim napisać, bo jak ktoś nie ma swojego stylu oraz papuguje innych i niestety lepszych w swoim fachu, to nie będziemy się nad nim rozwodzić. Dodajmy, że Figurski w naszych oczach po aferze z zatytułowaniem Lecha Kaczyńskiego na antenie Eska Rock "małym, niedorozwiniętym, głupim człowiekiem nazywanym prezydentem Polski' i natychmiastowym wycofaniu się z tego wysokich lotów żartu po zawieszeniu i odebraniu części wypłaty, dożywotnio uzyskał miano miękkiej fai.

8. Zygmunt Chajzer
Zygmunt w swojej karierze prezentera prowadził wyłącznie teleturnieje przeznaczone dla ludzi o ilorazie inteligencji zbliżonym do lodówki, w których można było wygrać parę kafli za odpowiedź na pytanie, którego dnia obchodzona jest Konstytucja 3 Maja. Może jest to więc bardziej wina ogłupiających show niż samego Chajzera, że kojarzy się z tandetą i wodzirejką na weselu? Nic z tego, Zygmunt nie bez powodu znalazł się na naszej czarnej liście. Ma wręcz niewyobrażalne parcie na szkło i żadnych oporów przed wzięciem udziału w programie z lwami i fokami w roli głównej. Dodając do tego brawurowe klaskanie w miednicę "może przyda się na mecz" w reklamie Viziru oraz usilne promowanie siebie w tabloidach, wiemy już, że Chajzer wykąpałby się w kisielu dla rozgłosu i pieniędzy. Tutaj nie pomoże nawet wdechowe imię, jeżeli na drugie ma się Chałtura.

7. Marcin Prokop
Wiemy, że Foremniak w "Mam Talent" niesamowicie denerwuje swoją egzaltacją i infantylnym uduchowieniem, ale przynajmniej odnajdujemy w tym jakąś naturalność. Nie możemy natomiast znieść nachalnego lansu Prokopa, który swoim stosunkiem do uczestników oraz współprowadzącego program Szymona Hołowni chce pokazać, jak bardzo jest cool. Efekt jest jednak taki, że z jego durnych komentarzy śmieje się tylko on sam. Biorąc pod uwagę dziennikarską przeszłość Prokopa, nie dziwimy się, że można w jego przypadku być odrobinę zarozumiałym, ale może lepiej wypracować swój styl niż kopiować Wojewódzkiego? W "Machinie" i "Filmie" był bardziej wiarygodny niż pytając przy śniadaniu o to, czy lepiej zjeść jajecznicę czy może wszamać parówkę. 

6. Piotr Kraśko
Piotr Kraśko niewiele się zmienił od czasu, gdy prowadził 5-10-15. Po jakichś dwudziestu latach lepiej co prawda wymawia nazwy Connecticut i Massachusetts (szkoła Mariusza Maxa Kolonki) oraz dorobił się gustownych oprawek w okularach, jednak obserwując go przy stole prezenterskim "Wiadomości" odnosimy wrażenie, że jest z nim jak w bajce o prostytutce i orkiestrze - coś tu k... nie gra! Pomimo tryumfalnych pobytów w Watykanie (jak Kraśko mówi, oglądał go tam sam papież) i USA, gdzie nabrał niezwykle istotnego dla swojej pracy luzu, obserwując go jak zakłada ręce, dalej przypomina bardziej zestresowanego księgowego lub ministranta. Kraśko bardziej wiarygodnie przeczytałby list św.Pawła do Koryntian niż zrelacjonowałby aferę hazardową. Pamiętajmy jednak, że nawet ministrant potrafi zaskoczyć czymś zbereźnym, o czym świadczy ostatnia minetowa wpadka. 

5. Krzysztof Ibisz
Bez Krzysztofa Ibisza ten ranking po prostu nie miałby prawa istnieć. Ten facet wkurza nas już od tylu lat, że zdążył do tego przyzwyczaić. Jest w nim jednak coś takiego, co nie pozwala uznać go za całkowicie obciachowego. Jasne, woleliśmy go, gdy był starszy, ale żaden człowiek nie przechodził kryzysu tożsamości przed milionami widzów, raz po raz udając nastolatka lub po prostu przebierając się w dziwne ubrania. Jeżeli odwiedzimy oficjalną stronę internetową ibisz.pl, obraz wspaniałości "Krisa" dopełnia się. To jedna z najzabawniejszych witryn w polskim internecie. Dowiadujemy się z niej, jak ważny jest fitness w życiu Ibisza, można zaobserwować, jak zręcznie naciąga kaptur na głowę, pobrać jego biografię w pdfie, a nawet zapisać się do jego fanklubu. Dla nas Ibisz jest jak wizyta u teściów - musisz się przygotować, że będzie do bani, ale jak się dobrze nastawisz, wcale nie musi tak być. Natomiast dla pokolenia urodzonego w latach 80. Ibisz zawsze będzie kojarzył się z melodią "niech kojarzy się czar par" i prowadzonymi w nawet niezłym stylu teleturniejami.

4. Maciej Kurzajewski
Postać ta została niedawno wybrana po raz drugi z rzędu najlepszym komentatorem sportowym, w plebiscycie "Telekamer", co najlepiej świadczy o ogólnym wizerunku dziennikarstwa sportowego w naszym kraju. Kurzajewski ma na swoim koncie prowadzenie najbardziej jarmarcznego programu w historii polskiej telewizji (choć tutaj uznanie wyższości "Gwiazd tańczących na lodzie" nad "Gwiezdnym cyrkiem" przypomina dyskutowanie o racji w sporze Naphty z Settembrinim) oraz zrobienie ze studia olimpijskiego pikniku pracowniczego, w którym narzucał denerwującą atmosferę zachwytu i zadowolenia z siebie. Kurzajewski jest grzeczniutki, słodziutki i naturalny jak Cher po 60 operacjach plastycznych. Ostatnio natomiast zasłynął fryzurą a la Leningrad Cowboys, która śmiało może konkurować ze stylówami Łukasza Płoszajskiego.

 3. Robert Leszczyński
Człowiek z białymi supłami na głowie nie jest w środowisku postacią lubianą. Nie powinno to dziwić, widząc każdą jego wizytę w jakimkolwiek programie w charakterze "eksperta". Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że największą zasługą Leszczyńskiego jest wmówienie mediom, że ma nieodmiennie interesujące zdanie na każdy temat. Polański? Piesiewicz? Jackson? Krytyk z rybą w nazwisku wypowie się zawsze! Co z tego, że kontrowersyjnie na siłę i często po prostu idiotycznie? Leszczyński nie zna się na muzyce ani popkulturze, co udowadnia ubierając swoje tezy w naciągane teorie socjologiczne. Dodatkowo przekonanie krytyk, że zawsze ma rację pokazuje, że tak naprawdę wszystko u niego jest zaszufladkowane i zamknięte w określonych ramach. Być może jednak to my się mylimy, a Leszczyński jest cholernie inteligentny i świadomie przyjmuje rolę tresowanej małpy krytykującej wszystko i wszystkich.

2. Katarzyna Cichopek
Krytykowanie Katarzyny Cichopek jest tak łatwe i wymaga tak niewiele wysiłku, że banał tego zadania powinien skutecznie zniechęcać. Jest to jednak tak przyjemne, że sobie tego nie odmówimy. W skrócie: to samo co Kurzajewski, tylko w wersji żeńskiej i dwa razy bardziej słodkopierdząco. Według nas Bogusław Wołoszański powinien reaktywować swoje "Sensacje XX wieku", żeby rozwikłać zagadkę, w jaki sposób ta landrynkowa kobieta została ulubienicą całego narodu. Ciągłe mizdrzenie się i podniecanie się tym, że ogląda ją ktoś więcej niż tatuś z kamerą VHS - jest to całkowicie niepojęte, że ktoś może uznawać prowadzenie programów w duchu zerówkowych uroczystości za rzecz w dobrym guście. W 2008 roku Cichopek została wybrana najseksowniejszą Polką. W tym kraju zdecydowanie wydarzyło się coś, co nam umknęło. Całe szczęście, że choć Kasia teoretycznie jest aktorką, nikt nie chce jej w takim charakterze zatrudnić. Te z filmu mają łby do interesu!

1. Agata Młynarska
O ile Katarzyna Cichopek jest Arystotelesem wkurzania ludzi za pomocą gadającego pudła, Młynarska jest w tej dziedzinie Platonem. Bez niej nie byłoby nic. To ona wynalazła sposób prowadzenia programów telewizyjnych tak upierdliwy i słodki, że aż można nabawić się próchnicy. O ile nie mamy wątpliwości, że prywatnie pani Agata jest zapewne bardzo sympatyczną i pozytywnie nastawioną do życia osobą, to nie da się nie kojarzyć jej z najbardziej denerwującymi postaciami, jakie spotykamy w życiu. Klasowy kujon, który zgłasza rękę przy każdym chrząknięciu nauczycielki; przemądrzały harcerz, który pokazuje, jaki to on nie jest dorosły; koleżanka, która cały czas gada, jak to sobie je, je, je, a potem śpi, śpi, śpi. To wszystko twoja wina, Agato Młynarska. Nie nasza, że na samo hasło "najbardziej denerwująca osobistość telewizyjna" byłaś w naszym rankingu wymieniana najdalej na drugim miejscu.

Brak obecności na tej liście nie oznacza, że kogoś bezgranicznie wielbimy i wierzymy w jego zdolności. Tomaszu Kammelu, Macieju Dowborze, Oliwierze Janiaku, Grzegorzu Miecugowie, Doroto Wellman, Tadeuszu Drozdo, Katarzyno Skrzynecka, Anno Mucho (która zaprzecza twierdzeniu, że mucha wkurza tylko latem) - pamiętamy o was i macie szczęście, że w tym rankingu do obsadzenia było tylko 10 miejsc :)

Jerzy Ślusarski
(jerzy.slusarski@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: cichopek ibisz młynarska kurzajewski kraśko olejnik chajzer figurski denerwujący prezenterzy tv
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Fai? [0]
  Aa
  2010-08-24 18:40:19
  Czymże jest faia? No chyba, że chodziło o faję. Ale to odmienia się 'faji', coraz więcej ludzi ulega zdziwaczonej modzie na zdziwaczone odmiany.. Pozdrawiam Twojego polonistę, Jerzy !
 • Popieram ziomka poniżej. [0]
  Radoskór714
  2010-05-08 23:42:24
  Tez nie wyobrazam sobie tej listy bez Rogalskiej. Ta wywłoka to dopiero jest denerwujaca, jedna z najgorszych ścier w telewizji i w rozmowach z ludzmi wielu sie ze mna zgadza ze tez nie moga na nia patrzec.
 • Do autora [0]
  Bartek
  2010-04-11 22:04:21
  Osobiście uważam,że autor tego artykułu dużo bardziej nadawałby się do pracy w fakcie, tudzież do pisania artykułów na pudelka niż na dlaStudenta.pl Dla mnie to było dość słabe i bez stylu!
 • Ktoś jeszcze [0]
  czarny
  2010-03-25 10:57:40
  Ranking całkiem całkiem ale nie wyobrażam sobie 10 najbardziej denerwujących postaci w TV bez Marzeny Rogalskiej. Jezuuuu jaka ona jest wkurzająca. Proszę ją uwzględnić w następnej edycji i to na wysoookim miejscu :)
 • Gadać każdy umie...A jak? [0]
  Zawsze krytykujący
  2010-03-23 23:05:31
  No cóż... artykuł fajny ale napisany przez kogoś kto albo zna trendy Polaków albo sam uległ tej modzie :). Patrząc na ranking i dopisek pod rankingiem( szczególnie to pod rankingiem) poprostu ryknałem śmiechem... Proszę autora tego tekstu aby napisał chociaż 3 osobistości tv, które nie wkurzają, które powodują że nam się robi dobrze ;p. Nie wiem czy to zazdrość czy poprostu samouwielbienie, że uwarza się wszystkich którzy coś osiągneli, mimo nie do końca reprezentatywnej postawie, są be? Poprostu się zastanawiam czy, od chyba większości którą wymieniłeś, nie ma gorszych? Jeśli nie to gratuluje ;). Teraz wiem, że moge być dumny z moich rodziców że mnie takiego zrobili i tak ukształtowali mój światopogląd. Pozdrawiam wszystkich nienawidzących i życzę im szczęśliwego życia bo naprawde są biedni ;D
 • To nie wszyscy ! [0]
  maniuś
  2010-03-23 14:01:11
  Młody człowieku ! Słusznie napisałeś o niektórych osobistościach naszych TV,ale zwróć uwagę na tych których pominąłeś.A są wśród nich gwiazdy pierwszej wody- co może świadczyć jedynie o tym ,że niezbyt uważnie śledzisz co bardziej obciachowe programy. Gdzięż podziały się takie wielkości jak Kinga Rusin,wiecznie mizdrząca się nieznośnie Dorota Chmielowska-Olech,król dowcipnej puenty Maciej Orłoś czy vice autorytet moralny Mikołaj Lizut (czy to nazwisko ,czy charakter ?) Tylu jeszcze jest do opisania ! A będzie więcej ! Maniuś
 • jak mawiał porucznik Drebin - BINGO!!! [0]
  Nadszyszkownik Kilkujadek
  2010-03-23 10:30:53
  hahaha, brawo, panie Sztyc!!!
 • haha [0]
  iguana
  2010-03-22 18:11:16
  autor brawo!! sama prawda
 • TV sucks! [0]
  medyk
  2010-03-22 13:01:22
  W telewizji nie są wkurzające jedynie te czy inne postacie, które do niej włażą. Trzeba podkreślić, że wkurzająca jest sama telewizja. Trudno przecież aby pudełko powtarzające w kółko te same banały nie było wkurzające. Ci którzy decydują się do niego włazić po to aby przeżyć swoje życie za nasze pieniądze, są siłą rzeczy wkurzający i trudno aby małpy udające ludzi nie były wkurzające...
 • brawo [0]
  siwa
  2010-03-22 12:44:20
  natasza urbańska! FFFFFFUUUUUUUU
Zobacz także
Kim są incele?

Dowiedz się, na czym polega ideologia rozwijająca się w internecie.

Freya Allan
Freya Allan pozuje na koniu na Instagramie [FOTO]

18-letnia aktorka znana jest z roli Ciri w serialu "Wiedźmin".

Joye King
Joey King - poznaj gwiazdę filmu "The Kissing Booth" [FOTO]

Krótka historia Joey King, młodej aktorki nominowanej do nagrody Emmy.

Polecamy
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek na starych zdjęciach z Dancing with the Stars

To właśnie tak poznała się para. Dziś wracają do wspomnień.

Coming out Łukasza Jakóbiaka. Prowadzący kanału 20m2 jest gejem

YouTuber wystąpił jako gość we własnym programie, w rozmowie z Cyprianem Majcherem

Polecamy
Ostatnio dodane
Kim są incele?

Dowiedz się, na czym polega ideologia rozwijająca się w internecie.

Freya Allan
Freya Allan pozuje na koniu na Instagramie [FOTO]

18-letnia aktorka znana jest z roli Ciri w serialu "Wiedźmin".

Popularne
30 gwiazd porno najbardziej poszukiwanych w sieci
30 gwiazd porno najbardziej poszukiwanych w sieci

Filmików z tymi aktorkami porno internauci poszukują najczęściej. Jesteś wśród nich?

40 najlepszych młodych gwiazd porno (ZDJĘCIA)
40 najlepszych młodych gwiazd porno (ZDJĘCIA)

Prezentujemy listę czterdziestu nadziei pornobiznesu - młodych gwiazd filmów dla dorosłych, do których należeć będą najbliższe lata!

Najgorętsze biusty polskiego show-biznesu (+18)
Najgorętsze biusty polskiego show-biznesu (+18)

Zobacz galerię najgorętszych biustów polskiego show-biznesu.