Na Żywca - Facet

Biała tabaka - zdrowa używka dla młodych

2009-05-08 10:38:42

 Historia tabaki w Europie liczy sobie już kilkaset lat. Jak wskazują najnowsze raporty, na światowym rynku dostępnych jest aż 1356 produktów tabaczanych, a w internecie można znaleźć wiele for prowadzonych przez miłośników tego specyfiku.

Przywieziona do Europy w XV wieku przez Krzysztofa Kolumba tabaka w szybkim tempie zyskała na popularności. Rozpropagowana głównie wśród arystokracji stała się symbolem wyzwolenia, niezależności i prestiżu. Zepchnięta później na margines przez papierosy i cygara, powraca w XXI wieku ze zdwojoną siłą, zyskując sobie coraz liczniejsze grono zwolenników. Lekarze jednak przestrzegają - używanie tabaki w nadmiarze może prowadzić do podrażnienia śluzówki nosa. Ponadto zawarta w preparacie nikotyna może uzależniać. Dlatego też na rynku pojawiła się tak zwana biała tabaka, przeznaczona szczególnie dla ludzi młodych, która w swoim składzie nie zawiera tytoniu. 

Najpopularniejszym sposobem zażywania jest wciąganie produktu nosem, po uprzednim wysypaniu go na dłoń w miejscu, gdzie kciuk łączy się z palcem wskazującym i nadgarstkiem. Wielu miłośników tego specyfiku, nie rezygnuje jednak z zażywania tabaki ze względu na jej odświeżające właściwości. Ogromną popularnością cieszy się ona wśród sportowców, którzy traktują ją jako środek odświeżający i udrażniający górne drogi oddechowe, przez co zyskała sobie ona miano naturalnego stymulatora. Dlatego też coraz popularniejsze na rynku są wyroby takie jak np. biała tabaka, zawierające w swoim składzie mentol i olejki eteryczne, jednak wolne od uzależniających i kancerogennych substancji. Z tabaką łączy je w zasadzie tylko i wyłącznie sposób zażywania.

Beznikotynowa tabaka zyskała sobie wielka popularność szczególnie wśród młodzieży. By uchronić nastolatków przed niekorzystnym działaniem nikotyny, na rynku dostępna jest dedykowana specjalnie dla młodych tabaczarzy Ozona Snuffy Weiss, która w swoim składzie nie zawiera tytoniu.  O ile tradycyjna tabaka ze względu na zawarte w niej substancje może prowadzić do uzależnień, o tyle Ozona Snuffy Weiss  produkowana jest w oparciu o mieszankę składającą się z cukru winogronowego, mentolu, mączki ryżowej oraz olejków eterycznych.

Zachowując właściwości prawdziwej tabaki, preparat nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dzięki temu, stosowanie białej tabaki jest całkowicie bezpieczne nawet u bardzo młodych osób. Jej dodatkowym plusem jest natomiast tajemniczy biały wygląd, nie bez kozery kojarzący się z czymś zakazanym oraz niezwykłe właściwości odświeżające co powoduje, że specyfik dorobił się już ogromnej rzeczy fanów na całym świecie. Co warte zauważenia sam środek jest już łatwo dostępny. Dlatego też stała się ona współczesnym symbolem buntu, wyzwolenia i niezależności. To jednak jedyny taki przypadek, gdy chęć nastolatków do manifestowania swojej niezależności nie pociąga za sobą niekorzystnych dla zdrowia konsekwencji. Środowiska młodzieżowe, wśród których  beznikotynowa tabaka przeżywa obecnie swój wielki renesans, stworzyły własny system zażywania proszku polegający na wciąganiu substancji przez rurkę z płaskiej powierzchni.

Tych, którzy do tej pory nie spotkali się z białą tabaką, pewnie zadziwi podejrzanie wyglądający proszek tak chętnie kupowany przez nastolatków. Nie należy się jednak go obawiać - nowa moda jest całkowicie bezpieczna, a nam pozostaje cieszyć się, że być może za niedługo młodzież będzie stosować tylko bezpieczne używki.

ip

A co Wy uważacie na temat tzw. białej tabaki? Czy rzeczywiście nie jest szkodliwa? Podyskutuj na forum!

Słowa kluczowe: biała tabaka historia tabaki działanie szkodliwość wygląda jak amfetamina amfa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Re: Hańba, smutek, profanacja [0]
  Odpowiedź na: Hańba, smutek, profanacja
  lk16
  2017-01-06 13:36:11
  Tabaka nie uzależnia, nikotyna już tak :)
 • tabaka jak działa [0]
  panikasia
  2013-07-08 15:01:33
  więcej na temat tabaki można znaleźć na stronie http://pytajozdrowie.pl/
 • Re: Hańba, smutek, profanacja [0]
  Odpowiedź na: Hańba, smutek, profanacja
  dmi
  2011-12-22 11:07:30
  Ja też zażywam regularnie kila lat i nie zauważyłem, żebym się uzależnił.
 • Re: Re: tabaka biała Paul Gotard [0]
  Odpowiedź na: Re: tabaka biała Paul Gotard
  olo
  2011-01-12 14:44:27
  zal a jak ktos woli niszczyc se zycie
 • Re: tabaka biała Paul Gotard [0]
  Odpowiedź na: tabaka biała Paul Gotard
  olo
  2011-01-12 14:41:42
  wole cherry
 • Re: tabaka biała Paul Gotard [1]
  Odpowiedź na: tabaka biała Paul Gotard
  ??????
  2011-01-11 17:38:28
  Paul Gotard to importer na Polskę;p
 • Re: tabaka biała Paul Gotard [0]
  Odpowiedź na: tabaka biała Paul Gotard
  Jasny.
  2010-12-29 22:54:14
  Paul Gotard to POLSKA firma
 • Re: białe tabaki to fajna sprawa [0]
  Odpowiedź na: białe tabaki to fajna sprawa
  mayer
  2010-12-25 19:26:19
  ja teraz kupuje...fajna sprawa ze w koncu zrobili cos dla nas(mlodych)heh...
 • białe tabaki to fajna sprawa [1]
  władysław
  2010-05-03 11:34:12
  uważam że białe tabaki są dużo bardziej zdrowe i na pewno nie uzależniają, jak ktoś chce spróbować dobrych to musi sięgnąć po trochę lepszej jakości niż ta pokazana ozonka, są firmy które robią naprawdę dobre białe tabaki np. Paul Gotard, lub Willsons te firmy robią naprawdę wyśmienite białe tabaki zresztą tradycyjne nie gorsze.
 • Hańba, smutek, profanacja [2]
  Metalowiec
  2010-04-17 21:44:08
  Profanacja. Prawdziwa tabaka nie uzależnia (co mówię z pełną odpowiedzialnością jako że zażywam sam i znam ludzi). Co innego uzaleznienie, a co innego upodobanie (niekiedy pasja, tradycja).To smutne że znane firmy wypuszczają na rynek jakiś beton tabako-podobny. W nadmiarze jest szkodliwa jak wiele innych rzeczy, jednak stosowana z umiarem oczyszcza nos, leczy alergie, a po pewnym czasie stosowania i odstawieniu wzmacnia błony śluzowe nosa. Znam przypadki w których pomagała rzucić palenie, po czym sama była odstawiana. Przykre jest kreowanie mitów stawiających ją w świetle używki podobnej do papierosów czy alkoholu. Jest to towar ekskluzywny i związany ze ścisłą kulturą stosowania. To naprawdę przykre kiedy dobre firmy burzą swoją i szerszą tradycję takimi śmiesznymi popkulturowymi wybrykami.
 • Biała tabaka to profanacja [0]
  mikrobi
  2010-02-22 15:44:39
  Ta tabaka to najgorszy myst jaki zażywałem, w nosie robi się jak byś miał pełno wapna i jest czymś nie pojętnym dla nas niuchaczy aby coś takiego niuchać, tabaka była z tytoniu i będzie, a to co jestostatnio na rynku to jest co raz to gorszy chłam już nie sprowadzają starych dobrych tabak - dlaczego?
 • tabak [0]
  Heloł
  2009-12-08 19:49:13
  Dla mnie tabaka, to sproszkowany tytoń, a to możecie nazywać jak chcecie, ale na pewno nie tabaką. Bo to, że jest produkowana przez Pöschl Tabak i ma podobne pudełeczko, jeszcze o tym nie świadczy.
 • szkodliwość [0]
  agat
  2009-11-16 11:32:32
  Dla ścisłości: całkowicie nieszkodliwa to ona na pewno nie jest, bo wszystko w jakimś stopniu szkodzi. Skoro nie zawiera nikotyny to na pewno jest dużo dużo mniej szkodliwa od normalnej. Myślę że wprowadzany do naszego nosa proszek może się gdzieś tam osadzać w zatokach, mogą wystąpić jakieś podrażnienia dróg oddechowych i oczu. Nie wiem co to zawiera, ale skoro piszą, że nie jest szkodliwe to należy zażywać rozsądne (nie za dużo, nie za często) :) Muszę wypróbować :D Jej biały kolor jest trochę podstępny, bo ktoś może pomyśleć, że to amfa albo inny shit no ale niektórzy lubią się tak lansować.
 • Znawca [0]
  Qba
  2009-08-19 14:44:46
  Ja tylko jej używam, odświeża nos.
 • tabaka biała Paul Gotard [3]
  Roman
  2009-07-11 07:52:22
  w Polsce już w tej chwili występuje ok 20 gatunków białej tabaki nie wszystkie jednak są beztytoniowe, jest taka francuska firma Paul Gotard która specjalizuje się w białych tabakach i ma w swojej ofercie ponad 10 różnych smaków białej tabaki, w tym również tytoniowe. Sam próbowałem białej tabaki o smaku WINOGRONOWYM rewelacja. i nie uzależnia ! gorąco polecam
Zobacz także
Zobacz, jakich przedmiotÃłw nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!
Czego nie można przechowywać w self storage?

Zobacz, jakich przedmiotów nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!

Self storage moÅźe być rozwiązaniem na zmagazynowanie wielu rzeczy naleÅźących do firmy.
Jak firma może wykorzystać self storage?

Self storage może być rozwiązaniem na zmagazynowanie wielu rzeczy należących do firmy.

Jak tanio urządzić mieszkanie dla studenta?
Jak tanio urządzić mieszkanie dla studenta?

Poszukiwanie mieszkania lub pokoju na studencką kieszeń nie należy do prostych zadań.

Polecamy
Top 20 - najlepsze piersi świata [ZDJĘCIA]
Top 20 - najlepsze piersi świata [ZDJĘCIA]

Sprawdź, które panie znalazły się w rankingu 20 najlepszych piersi świata przygotowanym przez magazyn Nuts.

Szef kuchni radzi, jak dobrze ugrillować mięso
Szef kuchni radzi, jak dobrze ugrillować mięso

Chude mięso w trakcie opiekania trzeba co jakiś czas smarować tłuszczem, by nadać mu smak i soczystość, a wołowinę grillować tak, by w zależności od upodobań uzyskać krwisty stek albo mocno wysmażoną sztukę mięsa.

Ostatnio dodane
Zobacz, jakich przedmiotÃłw nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!
Czego nie można przechowywać w self storage?

Zobacz, jakich przedmiotów nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!

Self storage moÅźe być rozwiązaniem na zmagazynowanie wielu rzeczy naleÅźących do firmy.
Jak firma może wykorzystać self storage?

Self storage może być rozwiązaniem na zmagazynowanie wielu rzeczy należących do firmy.

Konkurs Ziaja