Forma / Zdrowie - Facet

Co na łysienie?

2013-01-30 13:00:34

Masz problem z wypadającymi włosami? Pamiętaj, człowiek codziennie traci przeciętnie około 100 włosów i  jest to naturalny proces, którym nie musisz się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się u Ciebie widoczne i uciążliwe, powinieneś rozpocząć odpowiednią terapię. Medycyna estetyczna obecnie dysponuje kilkoma skutecznymi metodami leczenia łysienia, które mogą Ci pomóc, nawet jeśli sam już dawno straciłeś nadzieję na odzyskanie swoich włosów.

Jak wynika z badań, co trzeci facet pomiędzy 25 a 40 rokiem życia  zaobserwował u siebie łysienie o różnym stopniu nasilenia. Natomiast po 50-stce ten problem dotyka już co drugiego mężczyznę. Choć łysy facet to częsty, nieszokujący nikogo widok, to i tak mężczyźnie, który cierpi na to schorzenie, bardzo trudno jest się pogodzić z tym, że z każdym dniem na jego głowie jest coraz mniej włosów.

Dlaczego mężczyźni łysieją?

U mężczyzn wypadanie włosów ma charakterystyczny przebieg. Jest to tzw. łysienie androgenowe, które` powstaje powoli, ale za to systematycznie. Najpierw rozwija się w okolicach skroniowych, gdzie tworzą się tzw. zakola oraz na czubku głowy. Wiek nie ma tutaj większego znaczenia, ponieważ główną przyczyną są uwarunkowania genetyczne, a konkretnie wrażliwość na hormon DHT (dihydrotestosteron). Jest on produkowany przez organizm wszystkich mężczyzn, ale tylko w przypadku niektórych ma niekorzystny wpływ na mieszki włosowe znajdujące się na głowie.

Zmiana trybu życia, tempo pracy i permanentny stres powodują, że coraz więcej mężczyzn zauważa pierwsze oznaki łysienia już przed 30. rokiem życia. Doraźnym antidotum są suplementy diety dostępne w aptekach, ale nie zawsze są one bezpieczne dla organizmu i wystarczająco skuteczne. Zdarza się też, że stosowanie niesprawdzonych preparatów daje efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego. Zdaniem dr Urszuli Brumer z warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Urody, nie ma dokładnej granicy, kiedy powinno się zacząć „coś robić” z łysieniem. Najlepiej działać, jak tylko pojawią się pierwsze prześwity skórne na głowie. - Im szybciej znajdzie się odpowiednią dla siebie kurację i zacznie się ją systematycznie stosować, tym większe szanse na efekty.

Jak nie gubić włosów?

Jak zatem nie dopuścić do wypadania włosów? Zacznij od zmiany swojego trybu życia. Koniecznie ogranicz stres, ponieważ łysienie jest chorobą psychodermatologiczną. Oznacza to, ze utrata włosów ma wpływ zarówno na wygląd, jak i na zdrowie psychiczne. Łysienie prowadzi do złego samopoczucia i silnego stresu, który z kolei nasila wypadanie włosów – bez eliminacji stresu zapewniasz sobie więc efekt błędnego koła. Poza tym uzupełnij codzienną dietę w produkty bogate w żelazo (zielone warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (drób, jajka). Ogranicz liczbę kosmetyków do stylizacji.

A co jeśli nawet tego typu profilaktyka na niewiele się zdaje? Wtedy możesz sięgnąć po ostatnią deskę ratunku, jaką są zabiegi medycyny estetycznej specjalnie przeznaczone do regeneracji włosów.  Co ważne powinieneś się na nie zdecydować nawet jeśli myślisz, że straciłeś włosy bezpowrotnie. Warto uświadomić sobie, że proces wzrostu ludzkiego włosa trwa do sześciu lat. Po tym czasie włos wypada, a mieszek włosowy pozostaje. Po upływie kolejnych trzech miesięcy wyrasta z niego nowy włos. Może wyrosnąć mocny, ale może też być cienki, niemal niewidoczny. Podczas jednego z badań dermatologicznych w Pensylwanii stwierdzono, że badani łysi wcale nie są łysi. Jak to tłumaczyć? - Czasami wydaje się, że w danym miejscu na głowie nie mamy włosów, a tymczasem są tam cebulki. Wystarczy poddać je stymulacji, by wyrosły nowe, silne włosy  – mówi dr Urszula Brumer.

Profesjonalne leczenie łysienia

Jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji porostu nowych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem w okolicy tzw. „prześwitów”. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia problemu (łamliwe, słabe włosy, zakola lub łysienie plackowate), można stosować trzy różne preparaty: od koktajli z peptydami (czyli czynnikami wzrostu), poprzez osocze bogatopłytkowe (bomba odżywczo-regeneracyjna posiadająca silne właściwości stymulujące) po zabiegi z użyciem własnych komórek macierzystych pacjenta.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi wyjątkowo silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po znieczuleniu miejscowym skóry głowy i pobraniu krwi próżniowo do próbówek, krew zostaje poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Lekarz wciąga preparat do strzykawki i ostrzykuje nim skórę głowy pacjenta. Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki.  Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Na  efekt trzeba jednak nieco poczekać, bo proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Najbardziej wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące

Inaczej jest w przypadku mezoterapii z użyciem komórek macierzystych. Jak tłumaczy dr Urszula Brumer zabieg wykonuje się tylko raz, a efekt jest natychmiastowy. - Komórki macierzyste pobierane są z krwi pacjenta w specjalnym procesie separacji komórek macierzystych. Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda, całkowicie sterylna i bardzo bezpieczna. Tak pozyskane komórki macierzyste podawane są autorską metodą pacjentowi w celu wystymulowania komórek skóry i jej przydatków. Myślę, że użycie tej metody najbardziej wskazane jest w przypadku pacjentów z zaawansowaną utratą włosów, w tym łysieniem plackowatym i łysieniem męskim. Zabieg ten jest najbardziej skuteczną dostępną metodą leczenia łysienia.

Bomba odżywcza dla włosów

Mezoterapia działa nie tylko na łysienie. Stosowana jest właściwie w przypadku wszystkich problemów związanych z włosami, takimi jak: słabe, szare, cienkie włosy lub rozdwajające się końcówki. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy odnawia i regeneruje włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultat terapii z użyciem koktajli był trwały i widoczny, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Żadna maska lub odżywka nie jest w stanie dać tak spektakularnych rezultatów.

Jak długo utrzymują się rezultaty mezoterapii? Wszystko zależy od genetyki i od nas samych. Jeśli nie zmienisz swojego trybu życia, nie wyeliminujesz stresu i nie przyjmiesz nowych nawyków żywieniowych, problem łysienia powróci.

(mat. pras.)

Słowa kluczowe: wypadanie włosów łysienie preparaty info
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Biotebal [0]
  laska
  2017-03-01 08:07:36
  Ja poradziłam sobie stosując Biotebal - szampon i odzywkę. Problem z wypadającymi włosami zniknął. Teraz mam gęste i mocne włosy, których każda dziewczyna mi zazdrości. Moim zdaniem to jest idealny sposób.
 • Re: Komórki macierzyste zamiast przeszczepu włosów [0]
  Odpowiedź na: Komórki macierzyste zamiast przeszczepu włosów
  Edyta85
  2016-04-30 15:45:20
  Łysienie jest straszne, współczuję wszystkim mężczyznom, którzy zmagają się z tym problemem. Ale jak jest potrzeba, to i pojawiają się metody. Dużo teraz słyszy się o metodach autologicznych, hamujących wypadanie włosów, o których zresztą wspomina Mariusz. Takie zabiegi stosują nieliczni lekarze w Polsce, np. doktor Brumer z Warszawy. To prawdziwa mistrzyni w swoim fachu. Warto iść do niej chociażby do konsultację, żeby wskazała właściwą metodę leczenia. Mój brat u niej był i wrócił bardzo zadowolony. Pełen nadziei, że dzięki mezoterapiom w końcu zahamuje łysienie.
 • Najsensowniejsza terapia [0]
  Sławek
  2016-01-07 12:29:00
  Ta metoda najbardziej mnie przekonuje. Szukałem długo czegoś sensowego i to wydaje się najbardziej nowoczesne rozwiązanie: https://www.youtube.com/watch?v=wBMi2Q86pYY
 • Sposoby na łysienie [0]
  Minimanimo
  2015-08-05 14:07:25
  Tutaj można znaleźćranking sposobów na łysienie: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/07/sposoby-na-zakola-i-ysienie-meskie.html
 • Komórki macierzyste zamiast przeszczepu włosów [1]
  Mariusz
  2015-01-06 16:00:07
  Komórki macierzyste stały się w ostatnich latach ciekawą alternatywą dla przeszczepu włosów. Interesuje się ostatnio tym tematem i wydaje się, że Medycyna Młodości, o której piszecie w artykule, przoduje w tych zabiegach, bo wszędzie o niej piszą. Ciekawe, czy w rzeczywistości są aż tak dobrzy w leczeniu łysienia. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą kliniką i zabiegiem z komórkami macierzystymi? Czytałem, że po trzech miesiącach włosy odrastają. To prawda?
 • Film z zabiegu z komórkami macierzystymi [0]
  Kornelia
  2014-12-22 13:14:29
  Dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani, jak terapia komórkami macierzystymi wygląda w praktyce, polecam obejrzenie sobie filmu z kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości. Są tu pokazane zabiegi i omówione efekty ich działań: https://www.youtube.com/watch?v=wBMi2Q86pYY
 • Komórki macierzyste na łysienie [0]
  Rozalenka
  2014-06-22 22:10:59
  Wydaje mi się, że komórki macierzyste działają jako jedyne z dostępnych metod. W końcu jest to najnowocześniejsza technologia, jaka obecnie istnieje. Czytałam, że już po 3 miesiącach od zabiegu komórkami, nowe włosy same wyrastają. Zresztą poczytajcie sami: http://urszulabrumer.pl/komorki-macierzyste-przelom-w-terapii-lysienia/
 • na łysienie [0]
  Wiktor
  2014-04-26 13:42:46
  ja zdecydowałem się na grzebień laserowy. znalazłem ranking http://rsnl.pl i tam właśnie grzebień jest na 2 miejscu. efekty świetne, a co najważniejsze pożyczam go również dla żony i w jej przypadku czupryna również wygląda znacznie lepiej mimo tego, że zawsze miała słabe włosy
 • komórki macierzyste [0]
  Aniela
  2014-04-08 12:35:54
  najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem są obecnie zabiegi z użyciem komórek macierzystych. Mój tata robił coś takiego w Medycynie Młodości i faktycznie to pomogło na jego łysienie, teraz cieszy się fajną fryzurką;)
 • tylko przeszczep [0]
  marta
  2013-12-31 17:37:29
  jak dla mnie tylko przeszczep. latami bralam tablatki, stosowalam drogie masci, kremy, szampony. dopiero w osteomedzie w krakowie zdecydowalam sie na przeszcze i to byla najlepsza decyzja. moze nie jest to tania metoda ale po pierwsze DZIALA i wygladam teraz jak kiedys, po drugie juz sie nie faszuruje non stop tabletkami na wlosy i tonami roznych kremow o watpliwej skutecznosci.
 • Tabletki na łysienie [0]
  maksymilian
  2013-12-11 10:54:59
  Chciałem podzielić się z wami moim przypadkiem mianowicie w wieku 23 lat zaczęły wypadać mi włosy głównie na środku głowy oraz na początku z tyłu w ogóle. Wstyd mi było iść do fryzjera, więc postanowiłem poszukać tabletek które zahamują wypadanie. Zamówiłem procerin.pl stosowałem 3 opakowania przez 6 miesięcy, gdyby ktoś nie wiedział wcześniej że miałem takie problemy teraz na pewno by nie zauważył.
 • Na łysienie [0]
  Gsx
  2013-09-30 21:46:16
  Polecam www.mikrohair.pl
 • :) [0]
  najka
  2013-09-17 18:43:59
  Polecam tonik aktywujący porost włosów i szampon przeciw łysieniu są to naprawdę skuteczne produkty na bazie naturalnych składników. znajdziecie je na http://www.sklep-vitality.pl
 • zakola [0]
  Adamos
  2013-08-28 17:39:05
  jak ja zaczynałem łysieć (głównie powiększały mi się zakola) to zastosowałam piankę, którą znalazłem na procerin.pl , u mnie zadziałała. Wcześniej stosowałem szampony z apteki, ale one nic nie działały
 • Łysienie [0]
  Toni
  2013-08-26 16:55:47
  Jak zaczyna sie łysiec nalezy sie zbadac. Ja jak zauwazylem, ze lysieje zakupilem ten grzebien owlosionywojownik.pl cena jest dosc wysoka jednak warto!
 • na łysienie [0]
  Damian
  2013-07-04 12:26:05
  rzeczywiście vivicomb stosuje coraz więcej osób, pierwszy raz spotkałem się z nim na stronie http://vivicombnalysienie.pl/ ale gry poczytałem na forach, okazało się, że to urządzenie jest już od dawna znane
 • badanie [0]
  danny
  2013-06-29 22:54:57
  jak już jest jakiś problem to warto się na początku przebadać, zrobić sobie np. trichogram żeby sprawdzić co może być przyczyną. Wiem, że w np. w Krakowie robią coś takiego w osteomedzie, bo kumpel był jak mu włosy wypadały.
 • troche techniki [0]
  damian75
  2013-03-18 18:32:57
  okazuje się, że trochę techniki, oprócz eliminowania stresów i dostarczenia odpowiednich składników odżywczych również okaże się pomocne. sam testowałem produkt ze strony http://vivicombnalysienie.pl/ i muszę przyznać, że nowoczesna technika również w medycynie estetycznej zaczyna osiągać sukcesy
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
Jak mężczyzna powinien dbać o włosy?
Jak mężczyzna powinien dbać o włosy?

Każdy nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć, jak o siebie zadbać, jakie kosmetyki są dla niego najlepsze, a czego lepiej unikać.

Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!

Zobaczcie proste przepisy na dania z jajek w całkiem nowej odsłonie!

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe