Forma / Zdrowie - Facet

Domowe ćwiczenia sposobem na wymarzoną sylwetkę

2019-12-18 12:33:07

W zdrowym ciele, zdrowy duch! To powiedzenia znają, chyba wszyscy, jednak prawdy w nim zawartej nie sposób przecenić. Każdy z nas chciałby być szczupły, zgrabny i wysportowany. Jednak większość z nas myśli, o tym spoczywając z paczką chipsów w ręce, przed telewizorem. Na ekranie telewizora widzimy piękne sylwetki, zdrowych ludzi, jednak nie zdajemy sobie najczęściej sprawy, że oni także nie dostali tego za darmo. Za pięknymi wyrzeźbionymi ciałami, kryją się godziny katorżniczej pracy na siłowni. Jednak większości z nas nie są potrzebne do szczęścia mięśnie Arnolda Schwarzeneggera, satysfakcjonujące będzie spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i podkreślenie podstawowych mięśni nóg, brzucha czy ramion, a taki efekt uzyskać możemy bez wychodzenia z własnych czterech ścian. O tym jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia możesz przeczytać na blogu Michała Wrzoska (adres strony: https://michalwrzosek.pl/).

Domowe ćwiczenia

Wystarczy szczypta chęci i garść samodyscypliny!

Przepis na uzyskanie zdrowej sylwetki jest prosty, musimy odnaleźć w sobie chęci, na jej uzyskanie, a co najważniejsze musimy w tym postanowieniu wytrwać. Dlatego zagrajmy na nosie chorobom, jakie wywołuje otyłość: cukrzycy, nadciśnieniu, miażdżycy, udarom. Ruch fizyczny w połączeniu ze zdrowym odżywianiem stanowią najlepszy sposób przeciwdziałaniu tym poważnym schorzeniom. Brzmi prosto i naprawdę jest proste, wystarczy, zastosować się do kilku prostych zasad.

Ćwiczenia w domu? Tak to możliwe!

Najprostszym sposobem na narzucenie sobie nowej rutyny, jest wdrożenie ćwiczeń o stałej porze, po kilku dniach wejdzie nam to w nawyk, a ćwiczenia będą dla nas jak codzienny prysznic, czy inne standardowe czynności. Jesteś rannym ptaszkiem, czy nocnym markiem- ustal ćwiczenia, na taką porę, żebyś był pełen energii, wtedy wykonasz je z przyjemnością. Ćwiczenia w domu, mogą być równie efektywne co na grupowych zajęciach, wystarczy tylko trochę zdrowej samodyscypliny.

Daj sobie 30 minut, dla zdrowia

Poświęcając codziennie pół godziny, możemy zrobić dla swojego ciała bardzo wiele. Na początku naszej drogi po zdrową sylwetkę musimy skupić się na wykonywanych czynnościach, z czasem jednak kiedy będziemy wykonywać je pamięcią ruchową, w tle będziemy mogli włączyć sobie ulubiony serial, czy muzykę. Odniesieniem do tego co chcemy osiągnąć, może być zawartość kalorii w naszych ulubionych przysmakach, tak na przykład wartość sto kalorii znajdziemy w szklance coli, szklance piwa czy dwóch gałkach lodów, dla równowagi te same sto kalorii to sto rzodkiewek, dwadzieścia osiem marchewek czy sto malin.

Te ćwiczenia, wykonywane w zaciszu własnego domu pozwolą na, spalenie kalorii: - skakanie na skakance, stanowi bardzo efektywny rodzaj ćwiczenia, dając nam przy tym spore spalanie, już po 10 minutach skakania  spalimy ok. 96 kcal.- ćwiczenia na piłce, wskazane są szczególnie dla osób wykonujących siedzący tryb pracy, wpływają bardzo pozytywnie na kręgosłup, podczas 10 minut takich ćwiczeń zużyjemy ok.30 kcal- salsa, nikt nie powiedział, że codzienny trening musi składać się z przysiadów i brzuszków, jeżeli lubisz tańczyć, tańcz! Tańcząc salsę przez 10 minut, stracimy ok. 49 kcal- aerobik w dziesięć minut pozwali nam spalić ok. 91 kcal- intensywna gimnastyka wykonywanie dużo powtórzeń w krótkich czasie w 10 min, pozwoli na spalenie 50 kcal- ćwiczenia rozciągające, podczas 10 minut takich ćwiczeń zużyjemy ok. 26 kcal- brzuszki – cztery wykonane, przez nas brzuszki spalą jedną kalorię- dwadzieścia przysiadów bez żadnego obciążenia (na wykonanie ich potrzebujemy około półtorej minuty), wystarczą na zużycie 25 kcal.

Podane obliczenia pokazują jaką pracę musimy wykonać, aby spalić określoną liczbę kalorii, wykonując codziennie trzy  wybrane ćwiczenia po dziesięć minut każde, już po dwóch tygodniach, zauważymy, że wygląd naszego ciała ulegnie zmianie. Dołączając do ćwiczeń odpowiednio zbilansowaną dietę, wyniki zauważalne będą szybciej, będą także bardziej widoczne.

Nie czekajmy Nowego Roku, poniedziałku, nowego miesiąca, jutra zacznijmy ćwiczyć już dziś. Nasz organizm odwdzięczy się nam zdrowiem, witalnością. Dostarczając codziennej dawki ruchu, niestraszna nam będzie niedziałająca winda czy przejście długości dwóch przystanków autobusowych- inwestycja w swoje zdrowie zawsze się opłaca.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: jak ćwiczyć w domu, trening w domu, ćwiczenia na mięśnie brzucha
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Rola rozgrzewki w dobrym treningu - czemu służy i dlaczego jest ważna?

Rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym spełnia bardzo ważną rolę! Dowiedz się, dlaczego warto ją robić.

Polecamy
Trening crossfit dla każdego? [PLAN]
Trening crossfit dla każdego? [PLAN]

Crossfit to uniwersalny zestaw ćwiczeń, który tak naprawdę uprawiać może każdy. Tu nie chodzi o sprawność i doświadczenie, podczas treningu to my sami wyznaczamy sobie granice i swobodnie modyfikujemy obciążenia.

Rak prostaty - wstydliwy problem mężczyzn. Zobacz najnowsze informacje! [WIDEO]
Rak prostaty - wstydliwy problem mężczyzn. Zobacz najnowsze informacje! [WIDEO]

Rocznie w Polsce rak prostaty diagnozowany jest u 9 tys. mężczyzn.

Ostatnio dodane
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.