Szybki strzał - Facet

Halloween 2019 - jak go spędzić?

2019-10-11 10:56:05

Halloween to święto przypadające na 31.10 każdego roku. Kojarzone jest ze strachem, przerażeniem, śmiercią, duchami, demonami i... dyniami. Sama nazwa jest skrótem od All Hallows' E’en, czyli wigilii Wszystkich Świętych. Uznane zostało jako amerykańskie skomercjalizowane święto. W latach 90. idea przeniosła się również do Polski. Jaka jest geneza Halloween – tego do końca nie wiadomo. Wiadomo jednak, jak można spędzić ten najstraszniejszy dzień w roku.

dynia

Halloweenowa impreza

Każdy szanujący się klub zorganizuje imprezę, na którą za darmo wejdą osoby w strasznych przebraniach. Standard. Przed wejściem obowiązkowo będą stać wydrążone dynie ze świeczkami w środku, a czarownica będzie witać gości. Taka forma jest zalecana dla grup znajomych, którzy następnego dnia rano nie będą musieli iść z na cmentarze. Halloweenowa impreza jest bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie tego wieczora. Przygotowanie strojów z pewnością zapewnia mnóstwo zabawy. Jeżeli ktoś nie lubi wychodzić z domu, a kocha imprezy – niech zorganizuje domówkę!

Domówka – jak ją urządzić?

W amerykańskim stylu – a jakże! Zapraszamy znajomych, dekorujemy mieszkanie w pająki, czaszki, trupy i wszystko, co straszne. Najlepiej kupić te kiczowate gadżety, które wyświetlają się na facebookowych reklamach. Obowiązkowo przed wejściem muszą stać dynie! Zaleca się również poprosić znajomego, żeby stanął za ścianą i straszył każdego nowego gościa. To przecież takie zabawne. Zapodajemy dobrą muzykę, przekąski i napoje i domówka gotowa. Jeżeli jednak jakiś czarny kot znajduje się w mieszkaniu, radzi się trzymać go z dala od gości

Pomysły na Halloween

Z gotowymi pomysłami przychodzą kina. Ogólnopolskie sieci proponują nocne maratony horrorów. Zaczynają się około godziny 21 i trwają do samego rana. Z reguły są to cztery wybrane filmy. Jeżeli komuś się wydaje, że będzie mu się chciało spać w trakcie maratonu, myli się.

Warto również zainteresować się ofertą lokalnych escape roomów. Mogą one przygotować specjalną zabawę na Halloween. Tak samo kawiarnie i różne lokale. Chcąc dostosować się do rynku, na pewno będą gotowe na święto duchów. Ciekawe pomysły mają również aquaparki, parki, muzea i teatry.

Halloween w domu

Jeżeli jednak ktoś nie chce ani wychodzić z domu, ani urządzać domówek, może obchodzić Halloween we własnym zaciszu. Wystarczy Netflix i dobre jedzonko. Można również  zaprosić znajomych i wspólnie powywoływać duchy albo pograć w planszówki i napić się czegoś dobrego. Oczywiście nie ma potrzeby przejmowania się tym świętem. Równie dobrze można nie robić nic z tej okazji, bo przecież co to jest za okazja? To tylko święto wydawania pieniędzy.

Zobacz też: najlepsze filmy na halloween>>

Halloween ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Dla niektórych to święto jest głupie i bez sensu, dla innych jest po prostu dobrą okazją na ciekawe spędzenie czasu. Pomysłów na ten dzień jest wiele. Najważniejsze abyśmy miło spędzili ten czas. Jeżeli jednak zdecydujemy się coś robić, to koniecznie pamiętajcie o dyni i cukierkach dla dzieciaków.

ZK

fot. pexels.com

żródła: wikipedia.pl

Słowa kluczowe: atrakacje, wolny czas, wolne, listopad, jesień, zima
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.

pieczenie chleba
Co można zrobić po raz pierwszy w czasie kwarantanny?

Zobacz listę 10 rzeczy, których warto spróbować podczas pandemii.

Polecamy
Ostatnio dodane
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.