Forma / Zdrowie - Facet

Jak działają plastry kinesiotaping?

2020-02-17 22:48:14

Kinesiotaping istnieje już od lat 70. Jest to japońska metoda, która pozwala na szybką i wyjątkowo skuteczną walkę z bólem. Metoda ta polega na oklejaniu różnych części ciała , w ściśle określony sposób, kolorowymi plastrami, które pomagają m.in. w przypadku kontuzji. Plastry kinesiotaping wykonane są z materiałów, które przepuszczają powietrze i są wodoodporne.

Plastry kinesiotaping często nazywane są plastrami zdrowia. Cieszą się one coraz większą popularnością w gabinetach fizjoterpauetycznych. Większość z nas kojarzy plastry z telewizji. Można zobaczyć je głównie u sportowców.

Jak działają plastry kinesiotaping?

Działanie kinesiotapingu opiera się głównie na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu, w którym naklejona została taśma. Wpływa to na zwiększeniu zakresu ruchu mięśni oraz ich siły. Naklejenie na skórę plastrów sprawia, że staje się ona nieznacznie naciągnięta, co jednocześnie zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą właściwą, a powięzią, czyli błoną, która osłania mięśnie i grupy mięśni. Wpływa to na usprawnienie pracy układu limfatycznego, a także zwiększa ilość i prędkość przepływającej limfy. Warto dodać, że dzięki zastosowaniu plastrów, usuwają się również zastoiny oraz znikają lub znacznie zmniejszają się stany zapalne.

Jedną z największych zalet plastrów do kinesiotapingu jest redukcja lub całkowite usunięcie bólu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ poprawnie naklejony plaster, aktywuje naturalne dla organizmu procesy znieczulenia endogennego (proces ten ma źródło wewnątrz naszego organizmu). Plastry bezpośrednio oddziaływują na tzw. zakończenia Ruffiniego, które są receptorami bólu i czucia głębokiego. Ważną informacją jest to, iż osoby, które cierpią na wiele alergii, mogą bez obaw korzystać z plastrów kinesiotaping. Nie wywołują one reakcji alergicznych ani odparzeń skóry.

Czy plastry kinesiotaping mogą wyleczyć moją kontuzję?

Kinesiotaping jest metodą, która wspomaga leczenie wielu schorzeń i kontuzji. Nie jest jednak metodą leczenia, a jedynie doskonałym wspomagaczem. Plastry są niezwykle uniwersalne - używać ich mogą zarówno sportowcy jak i kobiety w ciąży. Plastry stosować można w leczeniu zaburzeń neurologicznychi ortopedycznych.

Czy kolor plastrów do kinesiotapingu ma wpływ na ich działanie?

Kolor plastrów do kinesiotapingu nie ma żadnych właściwości fizycznych czy terapeutycznych. Oznacza to tyle, że kolor nie wpływa na działanie plastrów. Każdy z plastrów, w swojej kategorii,który oferujemy w 5elementum ma takie same działanie. Wybór koloru to jedynie estetyka, zalecamy więc jego wybór zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

W ofercie 5elementum:

Więcej informacji na temat metod stosowania kinesotapingu znajdziesz na blogu.
Materiał partnera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Rola rozgrzewki w dobrym treningu - czemu służy i dlaczego jest ważna?

Rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym spełnia bardzo ważną rolę! Dowiedz się, dlaczego warto ją robić.

Polecamy
Ćwicz biceps w domu. Najlepsze ćwiczenia
Ćwicz biceps w domu. Najlepsze ćwiczenia

Bicepsy to mięśnie będące zazwyczaj chlubą każdego mężczyzny. Tak jak kobiety lubią eksponować długie nogi, czy płaski brzuch tak mężczyźni uwielbiają chwalić się wyćwiczonym bicepsem. Silny i wymodelowany biceps nie tylko jest dumą faceta, ale też sprawia, że mężczyzna staje się silniejszy.

Siostra anoreksji
Siostra anoreksji

Zdarza się, że czasem pod wyrzeźbionym brzuchem, rozbudowaną klatką piersiową i wielkimi bicepsami kryje się poważne zaburzenie psychiczne - bigoreksja

Ostatnio dodane
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.