Na Żywca - Facet

Jak oszczędzać pieniądze na wakacje?

Oszczędzanie na wakacje

2018-03-27 09:31:26

Wakacje coraz bliżej. Każdy z nas pragnie je spędzić na odpoczynku, aby zregenerować siły przed kolejnym rokiem nauki i pracy. Nie każdego jednak stać na wymarzony urlop i egzotyczną wycieczkę. Jak oszczędzać pieniądze na wakacje, żeby móc nie liczyć każdego grosza, tylko cieszyć się wczasami? Oto sposoby na oszczędzanie.

kobieta surfingująca

Jak oszczędzać pieniądze?

Nie każdy potrafi odłożyć kasę na cokolwiek. Sporo osób ma problem z oszczędzaniem pieniędzy i życiem nie od pierwszego do pierwszego. Aby jednak pozwolić sobie od czasu do czasu na odrobinę luksusu i wymarzony odpoczynek, warto zastanowić się, co zrobić, żeby w skarbonce pozostawała każdego miesiąca odłożona kwota. Jak oszczędzać pieniądze na wakacje? To naprawdę nic trudnego. Przede wszystkim warto spisać sobie na kartce jak wygląda domowy budżet i ile pieniędzy tracimy na konkretne rzeczy. Świadomość tego, ile wydajemy, na pewno pomoże ograniczyć pewne wydatki.

Oszczędzanie pieniędzy na wakacje

Jeśli chcemy oszczędzić pieniądze na wakacje, musimy przez jakiś czas odkładać systematycznie pewne kwoty. W perspektywie kilku miesięcy, które pozostały do lata, uzbiera nam się naprawdę niezła suma. W przypadku oszczędzania pieniędzy ważne jest, aby nie pozwalać sobie na tzw. "odskocznie", czyli wydawanie odłożonych funduszy. Musisz zrozumieć, że kasa, która znajduje się w skarbonce lub na koncie oszczędnościowym, jest nie do ruszenia! Żadne ustępstwa i małe podbieranie nie wchodzi tutaj w grę. Dobrym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego, na którym odłożone pieniądze będą rosnąć.

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Nie bądź zrezygnowany, że na pewno nie uda ci się odłożyć na wakacje. Jeśli się porządnie zmobilizujesz, to na pewno uda ci się zebrać kwotę, która pozwoli ci wyjechać nawet na krótkie wczasy. Dobrym sposobem na dorobienie pieniędzy jest dodatkowa praca. W wielu agencjach pracy są oferty, które dotyczą pracy tymczasowej, która pozwoli ci połączyć studia lub pracę na etat z dodatkowym zajęciem. Jest to dobry pomysł na dorobienie sobie do stałej kwoty i oszczędzanie pieniędzy. Oczywiście, będzie cię to kosztowało sporo wysiłku i pracy, ale w perspektywie wymarzonych wakacji na pewno ci się to opłaci.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: oszczędzanie, pieniądze, wczasy, wakacje, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • pożyczka [0]
  oewonga
  2018-05-22 16:53:07
  Witam! Borys, dziękuję za skorzystanie z oferty naszej pożyczki. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady: - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów - Komfortu - korzystanie w naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=dlastudenta. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
 • - [0]
  Borys
  2018-04-18 23:44:06
  Żyjąc w dużym mieście łatwo stracić kontrolę nad wydatkami. Warto więc za wczasu zając się ograniczeniem kosztów takiego życia, aby w przyszłości nie odbiło się to czkawką. Czasem i tak sie nie da, sam jestem świeżo po spłacie chwilówki wonga.
Zobacz także
fot. Pixabay.com
Self Storage idealnym zamiennikiem strychu

Co zrobić z rzeczami ze strychu podczas remontu?

Wynajem aut - jak tanio i bezproblemowo wynająć samochÃłd?
Wynajem auta - jak tanio i bezproblemowo wynająć samochód?

Zobacz, jak tanio wynająć samochód.

Jak zjeść dobrze i tanio - vouchery do restauracji
Jak zjeść dobrze i tanio - vouchery do restauracji

Zobacz, jak zjeść dobrze i tanio!

Polecamy
Śnił ci się ten mężczyzna? Bo tysiącom ludzi na całym świecie tak
Śnił ci się ten mężczyzna? Bo tysiącom ludzi na całym świecie tak

Tego mężczyznę spotkało w swoich snach tysiące ludzi na całym świecie.

Umiejętność autoprezentacji. Jak się jej nauczyć?
Umiejętność autoprezentacji. Jak się jej nauczyć?

Podczas wystąpień publicznych np. rozmów kwalifikacyjnych czy przedstawiania danego projektu na studiach lub w pracy, istotną rolę odgrywa umiejętność autoprezentacji.

Ostatnio dodane
fot. Pixabay.com
Self Storage idealnym zamiennikiem strychu

Co zrobić z rzeczami ze strychu podczas remontu?

Wynajem aut - jak tanio i bezproblemowo wynająć samochÃłd?
Wynajem auta - jak tanio i bezproblemowo wynająć samochód?

Zobacz, jak tanio wynająć samochód.

Kupony i kody rabatowe