Forma / Zdrowie - Facet

Jak poprawić pamięć?

Ćwiczenie pamięci

2018-04-25 13:20:45

Chociaż może się wydawać, że problemy z pamięcią dotyczą starszych osób, to jednak sporo młodych ludzie również skarży się na tego typu dolegliwości. Ćwiczenie pamięci powinno być stosowane przez osoby w każdym wieku, a już po niedługim czasie zobaczymy naprawdę pozytywne rezultaty. Jak ćwiczyć pamięć i co zrobić, aby koncentracja była zdecydowanie w lepszej formie?

tablica z kluczami i kartką

Brak koncentracji

Sporo osób skarży się na brak koncentracji, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Nie każdy potrafi skupić się na jednej rzeczy i efektywnie wykorzystać czas. Czasami stres, lenistwo, osłabienie organizmu i rozdrażnienie mogą powodować, że pamięć i koncentracja po prostu kuleją. Dużą winę w problemach ze skupieniem się ponosi także nieodpowiednia dieta i styl życia. Jak poprawić pamięć i koncentrację, aby dużo efektywniej działał nasz organizm?

Jak poprawić koncentrację?

W przypadku braku koncentracji bardzo ważne jest wysypianie się. Odpowiednia długość i higiena snu nie tylko poprawią koncentrację, ale wpłynął także na jakość naszej pracy i nauki. Kolejnym bardzo ważnym elementem, który wpływa na pamięć jest aktywność fizyczna. Dotlenienie mózgu to klucz do sukcesu i skupienia się, dlatego bardzo ważne jest, aby systematycznie ćwiczyć i uprawiać sport, szczególnie na świeżym powietrzu. Równie istotne jest to, co jemy. Zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w odżywcze produkty pełne witamin i minerałów na pewno poprawią naszą pamięć i koncentrację. Idealnie sprawdzi się jedzenie, bogate w kwasy omega-3, takie jak np. ryby czy orzechy. Ich spożywanie poprawie koncentrację i wpłynie pozytywnie na pamięć. Dobrym sposobem, aby dużo łatwiej się skupić jest dodanie do swojej diety odrobinę gorzkiej czekolady. To właśnie ona dodaje energii i zawiera związki, które wpływają korzystnie na naszą koncentrację.

Jak poprawić pamięć?

Wykonując jakieś zadanie czy ucząc się warto robić sobie tzw. streszczenia i wpisywać słowa, które nakierują nas na odpowiedź. Łączenie faktów i informacji rozwinie nasze skupienie i koncentrację. Tego typu ćwiczenia na pamięć korzystnie wpłynął na nasz mózg, a co za tym idzie, zdecydowanie szybciej będziemy przyswajać wiedzę i informację. Pamiętaj także o tym, aby rozpoczynając jakieś zadanie, dokładnie zaplanować fazy jego wykonania. Stworzenie planu na pewno ułatwi ci wykonanie zadania i poprawi pamięć. Dobrą opcją na ćwiczenie pamięci są także skojarzenia. Tego typu sposób ułatwi ci przypomnienie sobie ważnych rzeczy i sprawi, że nie będziesz zapominać o tym, co istotne.

emag kod promocyjny

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: koncentracja, pamięć, ćwiczenie pamięci, jak poprawić koncentrację
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Na czym smaÅźyć?
Na czym smażyć?

Jaki tłuszcz jest najlepszy do smażenia? Oto odpowiedzi.

Polecamy
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu

Czy w Polsce pije się najwięcej alkoholu na świecie? Wcale nie, w światowej czołówce jesteśmy na dalekim miejscu. No to może w Rosji?

Tunele w uszach. Jak je usunąć?
Tunele w uszach. Jak je usunąć?

Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze – zabieg rekonstrukcji płatka ucha.

Ostatnio dodane
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Kupony i kody rabatowe