Forma / Zdrowie - Facet

Jak stosować kreatynę?

2015-01-15 10:43:06

Stosowanie odżywek, które dopuszczone zostały na rynek polski jest legalne i może kupić je właściwie każdy. Zanim jednak zaczniesz je spożywać, konieczne jest zdobycie wiedzy na ich temat – nigdy nie spożywa się przecież kilku rodzajów odżywek jednocześnie, zazwyczaj jest to jedna bądź maksymalnie dwie odżywki. Bez względu jednak na wybrany typ trzeba wiedzieć jak się je stosuje, przede wszystkim po to, aby sobie nie zaszkodzić i aby zamierzone rezultaty faktycznie zostały osiągnięte.

Jak to wygląda w przypadku kreatyny?


Skupiamy się na kreatynie, bowiem jest to jeden z najbardziej popularnych środków stosowanych wśród sportowców oraz osób, które ćwiczą w celu polepszenia sylwetki czy zbudowania masy mięśniowej. Popularność kreatyny spowodowana jest przede wszystkim faktem, że działa ona najszybciej i najlepiej, niestety jej efekty nie zawsze są trwałe – wiele zależy od tego jak bardzo przyłożymy się do ćwiczeń w trakcie suplementacji. Im lepiej to zrobimy, tym efekt będzie trwalszy.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna występuje naturalnie w ludzkim organizmie, ale nie jest jej na tyle dużo, aby wystarczyły po prostu ćwiczenia – oczywiście zawsze ćwicząc efekty będą się pojawiać, ale tutaj chodzi o to, aby pojawiły się one jak najszybciej. Można powodować, aby jej ilość zwiększyła się na przykład poprzez dostarczane jedzenie, ale nigdy nie będzie jej tyle, ile da się dostarczyć poprzez odżywkę. Jej zadaniem jest przede wszystkim dostarczanie energii do mięśni, a to z kolei zwiększa masę i siłę.

Najważniejsze jednak, to wiedzieć jak ją dawkować – jak więc stosować kreatynę?

Bardzo ważne jest przyjmowanie jej w odpowiednich dawkach - o ile nie ma aż tak dużego znaczenia w jakiej postaci będzie ona przyjmowana, to ilość jest bardzo istotna. Postać kreatyny jaką będziemy przyjmować to tylko i wyłącznie nasza osobista decyzja, zależąca przede wszystkim od tego jakie posiadamy fundusze. Kreatyna występuje w formie kapsułek albo proszku.

Przyjmowanie kreatyny najczęściej trwa około czterech tygodni, a więc miesiąca i stanowi jeden cykl. Oznacza to, że po tym cyklu powinna nastąpić przerwa w przyjmowaniu kreatyny. Przerwa nie jest jakimś widzi mi się – ma ona konkretny cel, a mianowicie maksymalizację wyników.

Istnieje też kilka metod służących polepszeniu efektywności kreatyny, najlepiej jednak popijać je napojami bogatymi w cukry proste (na przykład sok winogronowy – jest idealny).

Bardzo ważne jest również dawkowanie zgodnie z zaleceniami producenta – mimo że kreatyna jest bezpieczna, nie ma sensu stosowania jej w nadmiarze, bo nie spowoduje lepszych rezultatów.

Bezpieczną suplementację aktywnych wspiera MegaPower.pl - sklep z suplementami diety dla każdego.

ip

Słowa kluczowe: odżywki jak stosować kreatyna suplementacja dieta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Na czym smaÅźyć?
Na czym smażyć?

Jaki tłuszcz jest najlepszy do smażenia? Oto odpowiedzi.

Polecamy
Poznaj 12 sposobów na kaca!
Poznaj 12 sposobów na kaca!

Świat jest zawsze o trzy drinki z tyłu, ale na kacu jest już w ogóle nie do zniesienia. Przed Sylwestrem zobacz, jak się ustrzec mordercy!

Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!

Zobaczcie proste przepisy na dania z jajek w całkiem nowej odsłonie!

Ostatnio dodane
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Kupony i kody rabatowe