Forma / Zdrowie - Facet

Jedzenie na kaca

Najlepsze jedzenie na kaca

2018-06-01 12:18:04

Impreza, szaleństwo, suto zakrapiane spotkanie ze znajomymi...Zazwyczaj następnego dnia nie jest już tak kolorowo. Często człowiek po takiej zabawie budzi się z ogromnym bólem głowy, mdłościami i zatruciem alkoholowym. Są jednak sposoby na kaca, które uratują cię przed zagładą i sprawią, że poczujesz się lepiej. Oto jedzenie na kaca, które zdecydowanie stawia na nogi.

zupa tajska

Najlepsze jedzenie na kaca

Po wypiciu sporej ilości alkoholu bardzo często organizm następnego dnia buntuje się, a my czujemy się po prostu beznadziejnie. W takim wypadku warto sięgnąć po sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest odpowiednie jedzenie, które sprawi, że zaczniemy powracać do żywych. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że organizm po ostrej imprezie będzie potrzebować dużej ilości witamin i minerałów. Wypłukany potas, żelazo i magnez na pewno będą dawać o sobie znaki, dlatego należy sięgnąć po produkty bogate właśnie w te minerały. Nie można zapomnieć oczywiście o wodzie, najlepiej z dużą ilości soku z cytryny. Taka mikstura wypłucze toksyny i postawi na nogi dużo szybciej.

Sok pomidorowy - sposób na kaca

Bardzo dobrym sposobem na kaca jest picie dużej ilości soku pomidorowego. Napój ten to prawdziwa bomba witaminowa z ogromem elektrolitów, które zostały wypłukane z organizmu wieczór wcześniej. Sok pomidorowy zawiera również duże ilości potasu, dlatego warto spożywać go po imprezie.

Zupa tajska lub rosół

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby po imprezie nasycić się dobrym, domowym rosołkiem lub smaczną zupą. Tego typu potrawa nie tylko stawia na nogi, ale jest dobrym sposobem na to, aby organizm zaczął "normalną" pracę i zaczął usuwać wszystkie nagromadzone toksyny. Jednym słowem - dobry rosół na kaca nie jest zły.

Jajka dobre na kaca

Kolejną bardzo dobrą opcją na kaca są jajka. Jajecznica, jajka sadzone, na miękko, twardo - forma jest dowolna. Najważniejsze, że tego typu jedzenie naprawdę pomaga na kaca i sprawia, że wracamy dużo szybciej do pełnej sprawności.

gol

fot. pixabay.com

pyszne.pl kod rabatowy

Słowa kluczowe: kac, jedzenie na kaca, tłuste jedzenie, zatrucie alkoholowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zakwasy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami po treningu oraz czym jest DOMS.

domowe cwiczenia na rowerku
Rowerki stacjonarne w domu - który wybrać, aby korzystać z niego na co dzień?

Rower rowerowi nierówny. Który wybrać, by czerpać z niego jak najwięcej korzyści?

Polecamy
Święte czy dziwki?
Święte czy dziwki?

Mężczyźni z kompleksem Madonny w kobietach widzą albo czyste, niewinne Madonny albo rozwiązłe i lubieżne Magdaleny.

Potężne bicepsy symbolem męstwa i odwagi
Potężne bicepsy symbolem męstwa i odwagi

Wszyscy mogą wypracować ogromne ramiona i każdy rozpoczynający treningi zaczyna od takiej samej bazy, czyli od zera.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zakwasy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami po treningu oraz czym jest DOMS.