Forma / Zdrowie - Facet

Jet lag - zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Zespół nagłej zmiany strefy czasowej

2018-08-20 11:36:03

Wybieracie się w długą podróż samolotem? A może marzycie o zwiedzeniu drugiej półkuli lub odległego kraju gdzieś na drugim końcu świata? Jeśli tak, to musicie być przygotowani na pewne niedogodności, które są związane z długą podróżą i zmianą stref czasowych. Zobaczcie, czym jest jet lag i jak z nim walczyć.

Jet lag - zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Jet lag - co to takiego?

W momencie, kiedy odbywamy długą podróż, której towarzyszy zmiana stref czasowych, musimy być przygotowani na tzw. jet lag. Jest to syndrom, który objawia się przede wszystkimi zaburzeniami snu. Kiedy pozostajemy przez długi czas w podróży, homeostaza zostaje zaburzona, co powoduje różnego rodzaju dolegliwości całego organizmu. Jet lag może objawiać się trudnościami z koncentracją, sennością oraz problemami ze strony układu pokarmowego. Zespół nagłej zmiany strefy czasowej może powodować także gorsze samopoczucie, rozdrażnienie oraz bóle głowy.

Zespół nagłej zmiany strefy czasowej - jak leczyć?

Jet lag potrafi być niezwykle uporczywy. Wiele osób zmaga się z tego typu syndromem nawet przez kilka dni, dlatego warto zadbać o to, aby jak najszybciej wrócić do formy i nie tracić czasu podczas wakacji na tego typu problemy. Dobrym sposobem na walkę z z zespółem nagłej zmiany strefy czasowej jest przyjmowanie melatoniny, która wspomaga walkę z jet lagiem. Konkretne dawki powinno się z konsultować z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednie ilości tego specyfiku w taki sposób, aby wrócić do pełni sił już po krótkim czasie od lądowania.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: podróż samolotem, jet lag, jetlag
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zakwasy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami po treningu oraz czym jest DOMS.

domowe cwiczenia na rowerku
Rowerki stacjonarne w domu - który wybrać, aby korzystać z niego na co dzień?

Rower rowerowi nierówny. Który wybrać, by czerpać z niego jak najwięcej korzyści?

Polecamy
Czy hipnoza może być niebezpieczna?
Czy hipnoza może być niebezpieczna?

Ekspert: na hipnozę estradową uważajmy!

Najlepsze drinki na upalne dni [PRZEPISY]
Najlepsze drinki na upalne dni [PRZEPISY]

Gdy na dworze upał a my mamy ochotę napić się czegoś z procentami, idealnym wyborem będą orzeźwiające drinki. Sprawdź kilka przepisów na smaczne, letnie koktajle i poncze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zakwasy - czym są i jak sobie z nimi radzić?

Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami po treningu oraz czym jest DOMS.