Forma / Zdrowie - Facet

Jet lag - zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Zespół nagłej zmiany strefy czasowej

2018-08-20 11:36:03

Wybieracie się w długą podróż samolotem? A może marzycie o zwiedzeniu drugiej półkuli lub odległego kraju gdzieś na drugim końcu świata? Jeśli tak, to musicie być przygotowani na pewne niedogodności, które są związane z długą podróżą i zmianą stref czasowych. Zobaczcie, czym jest jet lag i jak z nim walczyć.

Jet lag - zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Jet lag - co to takiego?

W momencie, kiedy odbywamy długą podróż, której towarzyszy zmiana stref czasowych, musimy być przygotowani na tzw. jet lag. Jest to syndrom, który objawia się przede wszystkimi zaburzeniami snu. Kiedy pozostajemy przez długi czas w podróży, homeostaza zostaje zaburzona, co powoduje różnego rodzaju dolegliwości całego organizmu. Jet lag może objawiać się trudnościami z koncentracją, sennością oraz problemami ze strony układu pokarmowego. Zespół nagłej zmiany strefy czasowej może powodować także gorsze samopoczucie, rozdrażnienie oraz bóle głowy.

Zespół nagłej zmiany strefy czasowej - jak leczyć?

Jet lag potrafi być niezwykle uporczywy. Wiele osób zmaga się z tego typu syndromem nawet przez kilka dni, dlatego warto zadbać o to, aby jak najszybciej wrócić do formy i nie tracić czasu podczas wakacji na tego typu problemy. Dobrym sposobem na walkę z z zespółem nagłej zmiany strefy czasowej jest przyjmowanie melatoniny, która wspomaga walkę z jet lagiem. Konkretne dawki powinno się z konsultować z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednie ilości tego specyfiku w taki sposób, aby wrócić do pełni sił już po krótkim czasie od lądowania.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: podróż samolotem, jet lag, jetlag
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Niesamowite zdolności związane z syndromem sawanta.
Szczególny stan umysłu, czyli zespół sawanta

Poznaj niesamowite zdolności związane z syndromem sawanta!

total fitness
Jakie zajęcia wybrać, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Warszawa

Na jakie zajęcia warto uczęszczać, kiedy pragnie się wyrzeźbić swoją sylwetkę?

Polecamy
Budowa masy mięśniowej. Jak ją wspomagać?
Budowa masy mięśniowej. Jak ją wspomagać?

Bezpieczne i zdrowe wspomaganie pomoże nam łatwiej osiągnąć zamierzone efekt. Przedstawiamy wam kilka rad, jak skutecznie zbudować masę mięśniową.

Święte czy dziwki?
Święte czy dziwki?

Mężczyźni z kompleksem Madonny w kobietach widzą albo czyste, niewinne Madonny albo rozwiązłe i lubieżne Magdaleny.

Ostatnio dodane
Konkurs Ziaja