Osobowości - Facet

Kim jest Bella Ramsey, aktorka znana z "The Last of US" oraz "Gry o Tron"

2023-05-07 19:35:07

W styczniu tego roku premierę miała nowa produkcja HBO Max "The Last of Us", która bardzo szybko zaczęła bić rekordy oglądalności stacji. Drugi odcinek przyciągnął przed ekrany ponad 5,7 miliona widzów. Na fenomen serialu złożyło się wiele rzeczy i niemałą rolę odegrali w nim aktorzy wcielający się w główne role. Są nimi ulubieniec internetu Pedro Pascal oraz młoda aktorka, która niektórym widzom była już znana z adaptacji "Gry o Tron". Kim jest Bella Ramsey, która zagrała Ellie Williams?

Zobacz również: Kim jest Pedro Pascal z serialu "The Last of Us"?

Początki kariery Belli Ramsey

Bella Ramsay urodziła się we wrześniu 2003 roku w Nottingham na południu Anglii. Edukacje ukończyła w internetowej szkole King's InterHigh. Zaczęła grać już w wieku 4 lat w zespole teatralnych szkół artystycznych Stagecoach Theatre Arts w oddziale w Loughborough, do których uczęszczała 7 lat. Jednak z początku aktorstwo to było jedynie jej hobby i nie planowała kariery w tym kierunku. Do czasu, kiedy za namową siostry nie zgłosiła się do Television Workshop oferującej szkolenia dla młodych ludzi z zakresu umiejętności aktorskich i zaczęła przesłuchania do zawodowych ról.

Kariera aktorska Belli Ramsay

Bella Ramsay zadebiutowała na ekranach w serialu "Gra o Tron", co dało jej błyskawiczny rozgłos i otworzyło wiele drzwi w branży. W 2016 roku, mając zaledwie 13 lat, wcieliła się w młodą szlachciankę lady Lyanne Mormont, która swoją niezłomną postawą i odwagą szybka stała się jedną z ulubienic widzów. Chociaż jej postać pojawiła się dopiero w 6. sezonie, to została jedną z wartych zapamiętania.

W 2017 roku Bella Ramsey zagrała główną rolę w "Fatalnej czarownicy" na podstawie serii książek dla dzieci o tej samej nazwie, za którą otrzymała nagrodę British Academy Children's Award w kategorii "Young Performer" ("Młody Wykonawca"). Rok później podłożyła głos tytułowej postaci w animowanym serialu "Hilda" bazującym na serii komiksów Luke'a Pearsona. W 2019 roku wcieliła się w córkę Judy Garland w filmie biograficznym "Judy" i od tego czasu pajawiła się m.in. w kilku krótkometrażowych produkcjach oraz historycznym serialu "Becoming Elizabeth" (2022). 

Bella Ramsay poza karierą aktorską

Bella Ramsay na łamach The New York Times wyznała, że identyfikuje się jako osoba niebinarna, przy czym jest jej obojętne, jakich zaimków używa się wobec niej. W 2018 roku przyznała również na swoim Twitterze, że rok wcześniej została zdiagnozowana na anoreksję. Określa się jako chrześcijanka i to właśnie wiara miała jej pomagać w walce z chorobą. Młoda gwiazda jest również patronką Bamboozle Theatre Company oraz ambasadorką Greenpeace i Young Minds - organizacji charytatywnej zajmującej się zdrowiem psychicznym dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

MS

fot. instagram.com/bellaramsey/

źródła: pl.wikipedia.org, filmweb.pl

Słowa kluczowe: Bella Ramsey, aktorka, The Last of Us, Gra o Tron, Ellie Williams
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
ołena zełeńska
Kim jest pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zeleńska?

Zobacz, kim była Ołena Zełeńska przed zostaniem pierwszą damą Ukrainy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Magic: the Gathering - poradnik do gry karcianej

Na czym polega popularna karcianka?