Osobowości - Facet

Kim jest najbogatszy piłkarz świata? Oto Faiq Jefri Bolkiah

2019-09-30 12:34:39

O tym, że w piłce nożnej krążą ogromne pieniądze, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Kontrakty sponsorskie i telewizyjne liczone w setkach milionów funtów i euro, pensje piłkarzy wypłacane co tydzień, ogromne odszkodowania za zerwanie kontraktów z trenerami i kolejne rekordowe sumy za transfery - wszystko to niemal codzienność w świecie futbolu. Który piłkarz w tym młynie okazał się najbogatszy?

Najbogatszy piłkarz świata

Okazuje się, że nazwisko najbardziej majętnego piłkarza na świecie nie jest wcale specjalnie znane. Każdy laik wie kim jest Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi, ci nieco bardziej obeznani będą kojarzyć Mohameda Salaha, Raheema Sterlinga Czy Edena Hazarda. Mimo iż wszyscy oni otrzymują ogromne tygodniówki oraz pieniądze za występy w reklamach, wcale nie są najbogatsi. Nie zmienia tego nawet fakt, że to oni występują w najbardziej znanych ligach na świecie, takich jak Premier league, La Liga czy Serie A.

Najbogatszy Piłkarz na świecie pochodzi z Brunei i występuje w, uwaga, rezerwach Leicester City. Klub co prawda zdobył sensacyjnie mistrzostwo Anglii w sezonie 2015/16, nie można go jednak zaliczyć do ścisłej czołówki, a już tym bardziej jego rezerw. Jak więc Faiq Jefri Bolkiah dorobił się majątku przewyższającego konta bankowe największych gwiazd piłki nożnej?

Sprawa jest dosyć prosta - utalentowany skrzydłowy to bratanek aktualnego władcy Brunei, sułtana Hassanala Bolkiaha. Gospodarka tego kraju opiera się na handlu ropą naftową i gazem ziemnym, co w połączeniu z ustrojem tego kraju, jakim jest monarchia konstytucyjna, daje jego rodzinie królewskiej bardzo duże środki.

Nie oznacza to jednak, że Faiq "kupił" sobie drogę do kareiry piłkarza. Zanim trafił do drużyny lisów, występował on w młodzieżówkach Southampton oraz dostał się do słynnej akademii Chelsea. Zainteresowanie jego usługami wyrażać miał też Arsenal. Poza karierą klubową, jest on też reprezentantem swojego kraju.

KSK

fot. instagram.com

źródła: transfermarkt.pl; sportowefakty.wp.pl

Słowa kluczowe: Faiq Jefri Bolkiah, Leicester, Football, Pieniądze, Pensje, Tygodniówki,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Banksy przygotował obraz dla medyków. Dzieło wisi w szpitalu w Southampton

Kolejny komentarz Banksy'ego do sytuacji związanej z epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Banksy prezentuje graffiti na czas kwarantanny "Moja żona nienawidzi gdy pracuję z domu"

Tytuł "Moja żona nienawidzi gdy pracuję z domu" mówi sam za siebie

Polecamy
30 najseksowniejszych Włoszek
30 najseksowniejszych Włoszek

Mały prezent dla kibiców, którzy nie mogą doczekać się piątkowego meczu.

Gigantyczne piersi przekleństwem nastolatki [FOTO]
Gigantyczne piersi przekleństwem nastolatki [FOTO]

Ellie Jaycock to pozornie zwyczajna nastolatka. Uczy się w szkole średniej, imprezuje z rówieśnikami - jedyną rzeczą, która odróżnia ją od koleżanek jest monstrualny biust.

Ostatnio dodane
Banksy przygotował obraz dla medyków. Dzieło wisi w szpitalu w Southampton

Kolejny komentarz Banksy'ego do sytuacji związanej z epidemią wirusa SARS-CoV-2.