Forma / Zdrowie - Facet

Krew w spermie - co robić?

2011-01-14 10:07:38

Jeśli zauważyłeś krew w swojej spermie,  nie musisz od razu zakładać najczarniejszych scenariuszy. W większości przypadków to przypadłość tak "groźna" jak krwawienie z nosa. Czasami jednak może oznaczać poważniejsze problemy.

Skąd się bierze krew w nasieniu? W większości przypadków ze stanów zapalnych oraz infekcji prostaty lub żołędzia.  Nie mniej jednak, może być równie dobrze pamiątką po długim i dzikim stosunku. W bardzo niewielu przypadkach krew w nasieniu oznacza raka.

Pacjentów, którzy zauważyli krew w wytrysku, dzieli się na dwie grupy. W pierwszej znajdują się mężczyźni, u których krew pojawia się wyłącznie w nasieniu (zwykle ta przypadłość znika równie szybko jak się pojawiła, a u ok. 17 proc. pacjentów to tylko jednorazowe wydarzenie, które się już nigdy nie powtarza). Jeśli jednak symptomy nie ustępują w ciągu 3 tygodni, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Drugą grupą  są pacjenci, u których krew występuje zarówno w nasieniu, jak i w moczu. W tym przypadku będą oni musieli się przygotować na dokładne i gruntowne badanie urologiczne.

MAS

Słowa kluczowe: krew sperma nasienie wytrysk krwawienie seks prostata rak
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Krew w spermie - leczenie [0]
    gosc
    2014-06-24 11:22:03
    Miałem podobnie, przez moment w mojej spermie pojawiła się krew.. sam nie wiem czym mogło być to spowodowane, nie jestem jakimś tam niedbającym o siebie typem... poczytałem trochę na ten temat tutaj; http://www.biomedical.pl/mezczyzna/krew-w-spermie-hematospermia-1585.html i dowiedziałem się, że to może minąć z czasem, także poszedłem tylko na konsultacje z lekarzem i nic więcej, lekarz na szczęście był porządnym fachowcem,bo to samo mi powiedział ;) Także, prawie bez wydatku udało mi się rozwiązać ten problem. Piszę to dla tych, którzy tu trafili i szukają odpowiedzi co to możę oznazczać :)
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!
Potrawy z jajem, czyli jajka na różne sposoby!

Zobaczcie proste przepisy na dania z jajek w całkiem nowej odsłonie!

Zacięcie przy goleniu? Zobacz jak zatamować krwawienie[PORADNIK]
Zacięcie przy goleniu? Zobacz jak zatamować krwawienie[PORADNIK]

Golenie to rutynowa czynność wielu mężczyzn, jednak czasem zdarzy się nam zaciąć. Jak szybko i łatwo zatamować krwawienie? Sprawdź kilka sposobów!

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe