Na Żywca - Facet

Kwiaty na Dzień Kobiet - jakie wybrać?

Symbolika kwiatów

2018-03-07 14:10:19

Najpopularniejszym podarunkiem na Dzień Kobiet są zdecydowanie kwiaty. Panie uwielbiają otrzymywać piękne bukiety, które idealnie prezentują się we flakonach. Jakie kwiaty  8 marca podarować bliskiej osobie? I jaki bukiet kwiatów będzie najbardziej odpowiedni? Oto symbolika i znaczenie kwiatów, które są najbardziej popularne.

czerwone goździki

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet kupić w prezencie?

Przy zakupie kwiatów na Dzień Kobiet warto zwrócić uwagę, komu podarujemy tego typu podarunek. Bukiet kwiatów nie musi być ogromny i drogi, ważne jest jednak, aby wybrać taką wiązankę, która nie tylko spodoba się obdarowanej kobiecie, ale przede wszystkim będzie mieć jakieś przesłanie. Nauczycielce czy osobie, z którą nie mamy zażyłej więzi raczej nie kupujmy czerwonych róż, które są symbolem gorącej miłości i bardzo silnego uczucia. Bukiet kwiatów z róż podarujmy raczej ukochanej lub mamie, z którą łączy nas szczególna więź.

Symbolika kwiatów

Jaki więc wybrać bukiet kwiatów, aby spodobał się obdarowanej kobiecie? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na znaczenie kwiatów i ich symbolikę. Najbardziej popularne są czerwone goździki, które oznaczają podziw oraz uznanie. Z kolei białe goździki są oznaką niewinności, tak samo jak białe róże, bukiet z takich kwiatów będzie więc idealnie pasować młodej kobiecie. Jeśli chcemy pokazać kobiecie, że jesteśmy mocno zafascynowani jej osobą to idealnym prezentem będzie bukiet ze storczyków. Te eleganckie kwiaty symbolizują bowiem podziw i doskonałość. W przypadku tulipanów warto poważnie zastanowić się nad wyborem ich koloru. Czerwone oznaczają gorącą miłość, jednak żółte tulipany mogą być oznaką uczucia nietrwałego, które niebawem się zakończy. Jeżeli komuś przyjdzie do głowy zakup 8 marca bukietu bardziej niecodziennego, np. z bazylii to warto wiedzieć, że tego typu roślina oznacza nienawiść. Podobne odczucia może spowodować irys niebieski, którego symbolika jest równiez mało sympatyczna. Kwiat ten oznacza bowiem oziębłość. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet kupić więc kobiecie? Bardzo dobrym pomysłem jest bukiet z lilii. Kwiaty te oznaczają czyste intencje i szczerą sympatię. Bukiet z niezapominajek również będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ kwiaty te symbolizują pamięć o obdarowanej osobie, która ma nigdy nie przeminąć.

Lubisz kwiaty? Zadbaj o ogród i sprawdź ofertę gadżetów ogrodowych na stronie https://www.ceneo.pl/Ogrod

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: znaczenie kwiatów, jakie kwiaty na dzień kobiet, znaczenie kolorów kwiatów, kwiaty na dzień kobiet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Biwakowy niezbędnik - co i jak spakować pod namiot?

Sprawdź, czy wiesz, co należy zabrać na biwak!

Nieznana strona szachów - poznajcie ciekawostki o tej grze

Co tak naprawdę wiesz o najpopularniejszej grze strategicznej?

Podróż samochodem - jak przygotować się do wyjazdu?

O tym powinieneś pamiętać, zanim wyruszysz autem na wakacje.

Polecamy
Sen pijanego architekta. 33 najdziwniejsze budynki
Sen pijanego architekta. 33 najdziwniejsze budynki

Oto architektoniczne crème de la crème osobliwości!

Wrocław: Piękne panie w Sky Tower
Wrocław: Piękne panie w Sky Tower

Poznaj finalistki Queen Of Poland DFP 2013.

Polecamy
Ostatnio dodane
Biwakowy niezbędnik - co i jak spakować pod namiot?

Sprawdź, czy wiesz, co należy zabrać na biwak!

Nieznana strona szachów - poznajcie ciekawostki o tej grze

Co tak naprawdę wiesz o najpopularniejszej grze strategicznej?