Forma / Zdrowie - Facet

Marszem po zdrowie - zbawienny wpływ spacerów

2019-10-15 10:10:22

Maszerowanie to świetna alternatywa dla osób, które niekoniecznie mogą lub lubią biegać. Nawet zwykły spacer uprawiany systematycznie ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej formie aktywności fizycznej, zapraszamy do lektury!

Chodzenie

Szybki marsz

Polecany przede wszystkim osobom, które są po kontuzjach oraz mają problemy z otyłością. Niesie za sobą wiele zalet. Po pierwsze, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu poza wygodnym obuwiem z dobrze amortyzującą podeszwą. Po drugie, maszerować możemy nie zważając na to, jaka pogoda widnieje za oknem.

Chodzenie to naturalna część naszego życia, dlatego osoby nieprzygotowane fizycznie bez problemu mogą uprawiać ten typ aktywności. Trening powinien trwać co najmniej 20 minut i odbywać się w odpowiednim tempie.

Zalety chodzenia

Szybki marsz niesie za sobą wiele pozytywnych następstw. Do najważniejszych możemy wymienić:

  • poprawa krążenia,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • poprawa wydolności,
  • zwiększenie mazi stawowej.

Warto nadmienić, że aby trening przynosił rezultaty, należy go wykonywać w tempie od 5 do 10 km/h. Szybki marsz to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma aktywności fizycznej. Nie musimy martwić się o niechciane kontuzje, dlatego też osoby młode, jak i seniorzy mogą bez problemu ją uprawiać. Co więcej, trening możemy wykonywać  w każdym miejscu, ponieważ nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu.

Efekty

Efekty zaobserwować możemy już po pierwszym treningu. W wyniku wykonywanej aktywności polepsza nam się krążenie oraz samopoczucie, a po tygodniu możemy zauważyć trwałe zmiany w naszym organizmie, jak utrata zbędnych kilogramów. Pamiętajmy, że trening to nie wszystko. Zbilansowana dieta oraz odpoczynek jest równie ważny co systematyczny trening.

Pamiętajmy również o zwiększaniu tempa oraz długości treningu. Przyczyni się to do zwiększonej ilości spalonych kalorii. Osoby, które maszerują już dłuższy czas, mogą przejść do marszobiegu, gdzie dodając pracę ramion możemy dodatkowo wpłynąć na ilość spalonych kalorii.

Badania

Według wieloletnich badań o nazwie "Dunedin Study" prowadzonych przez "Duke University", osoby mające szybszy chód, w wieku średnim są mniej narażone na słabszy stan zdrowia oraz szybciej starzejący się mózg. Na podstawie badań możemy wywnioskować, że ruch w każdej formie ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

AP

Fot. pixabay.com

Źródła: focus.pl, 4f.com.pl, medonet.pl

Słowa kluczowe: sport, trening, aktywność fizyczna, zdrowie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Rola rozgrzewki w dobrym treningu - czemu służy i dlaczego jest ważna?

Rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym spełnia bardzo ważną rolę! Dowiedz się, dlaczego warto ją robić.

Polecamy
Pobudza siły witalne prawdziwego mężczyzny
Pobudza siły witalne prawdziwego mężczyzny

Stres, pośpiech, nieregularny tryb życia i dieta nie sprzyjają zachowaniu pełni zdrowia i sił witalnych.

Jak walczyć z łupieżem?
Jak walczyć z łupieżem?

Osoby cierpiące na łojotok często myją włosy. Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie szampony mogą być stosowane codziennie.

Ostatnio dodane
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.