Adrenalina - Facet

Największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce

2009-05-15 09:31:05

 Już wkrótce G Shock X Treme 2009 - kolejna edycja największego festiwalu sportów ekstremalnych w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się już 23 i 24 maja na lotnisku Bemowo w Warszawie.

Podczas dwóch dni trwania G-Shock X-Treme 2009 odbędą się pokazy i zawody w pięciu dyscyplinach: trialu rowerowym, dirt style'u, skateboarding'u, kartingu oraz FMX. W ramach tej pierwszej, w niedzielę, we współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim, rozegrana zostanie pierwsza runda pucharu Polski. Pozostałe zawody odbędą się pod znakiem G-Shock X-Treme, a podczas wszystkich rywalizacji na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Na potrzeby cyklo-trialu, na 2 dni, część płyty lotniska na warszawskim Bemowie zamieni się w wypełniony niecodziennymi przeszkodami tor. Zawodnicy zmierzą się tu z przeszkodami zbudowanymi z palet, kontenerów, gigantycznych szpul, betonowych elementów, a także wraków samochodów. Droga do zwycięstwa prowadzić będzie przez 10 zbudowanych w niezwykłej scenerii odcinków, a na pokonanie każdego z nich zawodnik będzie miał jednorazowo 2,5 minuty. Zawody rozgrywane będą na zasadach Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI, zaś punktacja przydzielana będzie zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego. Trial rowerowy to bez wątpienia najbardziej widowiskowa i emocjonująca dyscyplina kolarska, której nie mogło zabraknąć na G Shock X-Treme 2009.

 Drugim punktem festiwalu będzie dirt style. W tej strefie znajdzie się specjalna rampa oraz dirt'y   usypane z ziemi hopy, dzięki którym zawodnicy będą mogli zaprezentować swoje możliwości. O miano najlepszego walczyć będą na rowerach BMX oraz MTB wykonując wymyślne, zapierające dech w piersiach triki. Pod koniec dnia na podium staną autorzy najbardziej skomplikowanych, a zarazem najdoskonalszych technicznie ewolucji.

Trzecią strefą G-Shock X-Treme 2009 będzie stylowy skatepark. Znajdą się tam tzw. banki, funbox'y, rury i inne przeszkody - słowem wszystko, co lubią prawdziwi fani ekstremalnej jazdy na deskorolkach i rowerach. Najlepsi specjaliści w tej dyscyplinie z pewnością zostaną zauważeni i nie zawiodą się nagrodami, które przygotowali dla nich sponsorzy.

Czwarta strefa imprezy to Gokarty Imola. Na zbudowanym przez specjalistów z najlepszego toru gokartowego Imola rozegrany zostanie puchar G-Shock'a z atrakcyjnymi nagrodami dla najszybszych kierowców. Ponadto, przez cały dzień wszyscy uczestnicy imprezy będą mieli okazję zasiąść za kierownicą jednego z pięciu dostarczonych przez Imolę gokartów i spróbować swoich sił pokonując ostre zakręty i rozpędzając się do prędkości 70 km/h.

Marka G-Shock zagości także w strefie FMX stworzonej w ramach trwającego równolegle na lotnisku Bemowo Extrememoto 2009. O niezwykłe show na najwyższym poziomie zadba tutaj Bartek Ogłaza - najlepszy polski zawodnik FMX, przy którego udziale powstanie sama strefa. Dzięki marce G Shock zaś, podczas trwania imprezy podziwiać będzie można jego niecodzienne umiejętności.

G-Shock X-Treme 2009 to nie tylko sport, ale i muzyka. O najlepszą możliwą oprawę wydarzenia zadba czołówka polskich DJów, a także inni artyści - raperzy, wokaliści i beatboxerzy. Nie zabraknie także pokazów tańca breakdance i New style oraz innych atrakcji. Szczegółowy program zarówno płaszczyzny sportowej, jak i artystycznej imprezy znany będzie już niedługo.

- Już po raz trzeci organizujemy festiwal sportów, który idealnie współgra z wartościami jakie niesie ze sobą marka G-Shock. Super wytrzymałe zegarki są symbolem indywidualności i pokazaniem nastawienia do życia, a nie tylko czasomierzem. Nie przypadkiem wybierane są przez subkultury związane ze sportami ekstremalnymi, których podejście do życia współgra z ideą marki G-Shock. Dlatego G-Shock zbliża się także do swoich odbiorców poprzez imprezy typu G-Shock X-Treme oraz współpracę ze znanymi osobowościami jak Bartek Ogłaza czy Rafał Kumorowski - informuje Rafał Zadara, Brand Manager zegarków CASIO, który jest również inicjatorem festiwalu sportów ekstremalnych. - W tym roku impreza odbędzie się na jednym terenie wspólnie z zawodami stuntu motocyklowego Extrememoto 2009, a wejście dla właścicieli G Shocka będzie bezpłatne - dodaje.

Najaktualniejsze informacje o G-Shock X-Treme 2009 znaleźć można zawsze na stronie www.gshock-xtreme.pl

ip

Słowa kluczowe: G-Shock X-Treme 2009 warszawa bemowo sporty esktremalne skatepark bemowo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • monster trucki [0]
    dence
    2009-05-25 23:02:14
    podobno mają być Monster Trucki, ale to chyba nie te same co będą w tą sobotę w Chorzowie ?
Zobacz także
Rowery trekkingowe dla kaÅźdego
Rowery trekkingowe dla każdego

Rowery trekkingowe są idealne dla każdego, kto lubi pokonywać na rowerze długie trasy.

Tak wyglądał knock out Tomasza Oświęcimskiego [WIDEO]
Tak wyglądał knock out Tomasza Oświecińskiego [WIDEO]

Erko Jun znokautował Oświecińskiego już w I rundzie.

Rozpoczął się Runmageddon w Myślenicach
Rozpoczął się Runmageddon w Myślenicach

Najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powrócił do Myślenic.

Polecamy
Piękne bestie
Piękne bestie

Ubrane w czarne peleryny, ze specjalnie tresowanymi do szczucia psami były postrachem dla wycieńczonych więźniarek.

Jak się przygotować do podróży autostopem?
Jak się przygotować do podróży autostopem?

Autostopowanie to przygoda, ale źle zorganizowana wyprawa może być niebezpieczna. Zobacz nasze rady, jak się przygotować do podróży.

Ostatnio dodane
Rowery trekkingowe dla kaÅźdego
Rowery trekkingowe dla każdego

Rowery trekkingowe są idealne dla każdego, kto lubi pokonywać na rowerze długie trasy.

Tak wyglądał knock out Tomasza Oświęcimskiego [WIDEO]
Tak wyglądał knock out Tomasza Oświecińskiego [WIDEO]

Erko Jun znokautował Oświecińskiego już w I rundzie.

Kupony i kody rabatowe