Forma / Zdrowie - Facet

(Nie)zgubne skutki picia wódki

2008-01-10 09:59:38

 Nie tak dawno hiszpański uczony Manuel Garzon przekonywał nas o wyższości piwa nad wodą mineralną, a dziś okazuje się, że pity z rozumem alkohol dba o nasze serce równie skutecznie jak uprawianie sportu.


Cytowany przez portal dziennik.pl "European Heart Journal", oficjalne pismo Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego powołuje się na trwające blisko 20 lat badania, które objęły 12 tysięcy osób.

Wynika z nich, że spożywanie niewielkich ilości alkoholu znacznie obniża ryzyko zapadnięcia na choroby serca i układu krwionośnego.

Co więcej, okazało się, że alkohol może być równie dobry jak sport. Osoby, które w ciągu tygodnia piły od jednej do 14 doz alkoholu (jedna doza to 10 mililitrów czystego spirytusu), znacznie rzadziej mieli problemy z sercem. -Co ważne, spadło o 30 procent w porównaniu do tych, którzy wiedli zdrowy tryb życia i w ogóle nie tykali napojów wyskokowych. A to oznacza, że jeden kieliszek wódki dziennie nie tylko nie szkodzi, ale pomaga dbać o serce, podaje portal dziennik.pl.

Wśród skarżących sie na choroby układu krążenia uprawianie sportu było tylko trochę korzystniejsze niż regularne picie alkoholu.

Dużo ruchu i kieliszek wódki codziennie - oto recepta na obniżenie ryzyka zachorowania na serce o połowę. Przynajmniej tak wynika z badań naukowców.


MAS/dziennik.pl


Słowa kluczowe: alkohol a zdrowie badania wódka dobra dla zdrowia choroby serca układ krążenia

20 tanich wódek naszej młodości (20)

Z CZERWONĄ KARTKĄ (Polmos Józefów)
KRAKOWSKA (Polmos Kraków)
STAROGARDZKA (Destylarnia Sobieski)
LUKSUSOWA (Polmos Zielona Góra)
OJCZYSTA (Polmos Łańcut)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu

Czy w Polsce pije się najwięcej alkoholu na świecie? Wcale nie, w światowej czołówce jesteśmy na dalekim miejscu. No to może w Rosji?

Tunele w uszach. Jak je usunąć?
Tunele w uszach. Jak je usunąć?

Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze – zabieg rekonstrukcji płatka ucha.

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe