Adrenalina - Facet

Nudibranch - śmieszny morski ślimak nagoskrzelny [FOTO]

2020-01-16 16:25:08

Przeglądając internet łatwo jest trafić na różne śmieszne zwierzęta. Psy i koty to standard, ale czasami możemy natrafić na coś bardzo dziwnego. Natrafić można np. na Łuskowca, który wygląda jak żywy pokemon, albo na śmieszne kolorowe ślimaki. W pierwszej chwili można uznać, że to grafika komputerowa, ale okazuje się, że nie - to prawdziwe zwierzęta. Poznajcie ślimaki nagoskrzelne!

Zobacz: zdjęcia ślimaków nagoskrzelnych>>

Ślimak jak królik

Za granicą, potocznie nazywa się je "Nudibranchs" (ang. nagie skrzela), natomiast fachowa nazwa tego gatunku to "Nudibranchia". My zaś znamy je jako "Ślimaki Nagoskrzelne". Omawiany gatunek to zwierzę morskie. Znaleźć możemy je na całym świecie, jednak najwięcej żyje ich w tropikach, w płytkich wodach przybrzeżnych.

Wiele z nich posiada coś, co przypomina małe urocze uszka, przez co wiele osób szukając o nich informacji, próbuje znaleźć "ślimaki, które wyglądają jak króliki". W rzeczywistości jednak są różki, czy też raczej macki, z pomocą których te zwierzęta identyfikują pożywienie. Inną charakterystyczną cechą ich wyglądu, oprócz fantazyjnych kolorów, są przypominające pióra elementy na ich ciałach, które są ich (nagimi) skrzelami.

Ślimak nagoskrzelny - charakterystyka

Nudibranchia są mięsożerne. Żywią się głównie glonami, gąbkami, koralowcami oraz… innymi przedstawicielami swojego gatunku. Co ciekawe, posiadają one umiejętność przejmowania kolorów swoich ofiar, a nawet magazynowania w swoim ciele używanych przez nie trucizn, w celu późniejszego ich wykorzystania do obrony.

Nudibranchy, podobnie jak zwykłe ślimaki, są hermafrodytami. Oznacza to, że posiadają narządy rozrodcze obydwu płci i mogą się rozmnażać z dowolnym innym przedstawicielem swojego gatunku. Długość życia ślimaka nagoskrzelnego to od 1 miesiąca do 1 roku.

Rozmiary ślimaków nagoskrzelnych wahają się od ok. 63 mm do nawet 30 centymetrów, a ich waga potrafi dochodzić nawet do 1,5 kg! Jak widzimy, są one o wiele większymi zwierzętami, niż znane nam z naszych chodników i łąk ślimaczki.

Zobacz też: Śluz ze ślimaka jako kosmetyk>>

Hodowla Ślimaków nagoskrzelnych

Ładny wygląd tego gatunku ślimaka przyciąga wzrok i uwagę potencjalnych hodowców. Niestety jednak, większość takich ślimaków nie nadaje się do hodowli. A szkoda, ponieważ ich niesamowite barwy i pełen uroku wygląd z pewnością upiększyłby każde akwarium.

KSK

fot. instagram.com/coral_cay_conservation/

Ślimaki nagoskrzelne - kolorowe zwierzęta morskie [FOTO] [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: Ślimak morski bez muszli, śmieszne kolorowe słodkie zwierzęta, ślimak jak królik, zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nudibranch - śmieszny morski ślimak nagoskrzelny [FOTO]

Natura w całej swej okazałości i... słodkości!

Łuskowiec aka Pangolin, czyli "Pancernik" z ogonem [WIDEO]

Słodki zwierzak jest najbardziej pożądanym przez kłusowników ssakiem.

Polecamy
Ujarzmij potężną siłę
Ujarzmij potężną siłę

Gdy nadchodzi lato, zapaleńcy kitesurfingu z całej Europy Środkowej ściągają na Hel. Polska może pochwalić się płytkim i ciepłym akwenem, wysokim standardem campingów i szkołami uczącymi kajta na naprawdę wysokim poziomie.

Przerażający atak rekina! Amatorskie nagranie obejrzały już miliony na całym świecie [WIDEO]
Przerażający atak rekina! Amatorskie nagranie obejrzały już miliony na całym świecie [WIDEO]

Amatorski film bije rekordy popularności na całym świecie. W ciągu kilku dni obejrzało go już prawie 15 milionów widzów.

Ostatnio dodane
Nudibranch - śmieszny morski ślimak nagoskrzelny [FOTO]

Natura w całej swej okazałości i... słodkości!

Łuskowiec aka Pangolin, czyli "Pancernik" z ogonem [WIDEO]

Słodki zwierzak jest najbardziej pożądanym przez kłusowników ssakiem.