Forma / Zdrowie - Facet

Piwna mila - gratka dla miłośników sportu i małego "browarka"

2017-09-28 08:54:57

Choć profesjonalne trenowanie sportu rzadko wiąże się ze spożywaniem alkoholu, istnieje dyscyplina, która łączy zarówno zapalonych biegaczy, jak i miłośników złocistego trunku. Beermile, czyli piwna mila, to konkurencja zarówno dla mężczyzn i kobiet, jednak jaka jest historia biegu, i czy cieszy się dużą popularnością? Przekonajcie się sami!

piwna mila

Piwna mila to wyścig sportowy, w którym uczestnicy muszą przebiec 1609 metrów w czterech okrążeniach. Przed każdym kolejnym etapem konieczne jest wypicie piwa o zawartości alkoholu min. 5 procent i objętości 330 mililitrów. Pije się w tak zwanej strefie przejściowej, a wykorzystanie słomek czy pojemników z szerokim gwintem nie jest dozwolone. Początki piwnej mili nie są dokładnie znane, tak samo jak nazwiska jej pomysłodawców, wiadomo jednak, że piwne wyścigi organizowano już w latach 80. XX wieku. Najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale impreza doczekała się swojej odsłony i w Polsce. Informacja o niej nie trafiła jeszcze do szerokiej publiczności, ale w społeczności biegaczy jest to bardzo często poruszany temat. Zdania są oczywiście podzielone - jedni widzą w tym promowanie niezdrowych nawyków, a inni zabawę, która ma szansę zachęcić do uprawiania sportu nawet największych bumelantów.

Piwnej mili poświęcona jest strona internetowa, gdzie publikowane są światowe rekordy oraz zasady i odmiany wyścigów. Najlepszy wśród mężczyzn jest Kanadyjczyk Corey Bellemore, z wynikiem 4:34.35, a wśród kobiet Amerykanka Erin O'Mara z czasem 6:08.51. Najpopularniejsze piwa to Budweiser, Pabst Blue Ribbon i Miller High Life.

fot. pixabay.com/Free-Photos

Słowa kluczowe: bieganie, trening, Corey Bellemore, Erin O'Mara
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
Dieta aktywnego mężczyzny
Dieta aktywnego mężczyzny

Wielu mężczyzn przeraża nawet sama myśl o skrupulatnym przestrzeganiu różnych reżimów żywieniowych. Jednak przy odrobinie dobrej woli możliwe jest wprowadzenie takich zmian w stylu życia, które pozwolą na zachowanie dobrej formy i zdrowia.

Co zabrać na basen? [Niezbędnik]
Co zabrać na basen? [Niezbędnik]

Wyjście na basen to przyjemna sprawa, lecz by bezstresowo spędzić tam czas należy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach. Sprawdź co musisz zabrać!

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe