Seks - Facet

Tantra - poznajcie sekrety udanego seksu i spełnienia w miłości

2017-08-16 08:08:31

Kiedy potrzebujesz zmiany, pragniesz większej satysfakcji od życia, głębszego spełnienia w miłości, kiedy twoje związki się sypią a seks wydaje się być przereklamowany, tantra jest dobrym wyborem.

Tantra

Kiedy pojawia się w tobie tęsknota za zjednoczeniem z całością egzystencji, za uzyskaniem głębokiego spełnienia w życiu, za duchowością, tantra jest  dobrym wyborem.

Kiedy rozmawiamy z ludźmi o warsztatach tantry, w ich pytaniach i wypowiedziach pojawia sie wiele lęku.  Nasza znajoma zapytana co myśli, gdy widzi ulotkę  z nagłówkiem  „Tantryczny Sylwester w Wytwórni Ciszy”,  odpowiedziała  szybko i jednoznacznie – „orgia, oczami duszy widzę orgię”.

W naszej kulturze wpaja się dzieciom od najmłodszych lat, że seks jest niebezpieczny i niemoralny  a ciało  skłonne do grzechu, że należy się go wstydzić i poddać dyscyplinie.

Z drugiej strony  naturalna skłonność i bardzo silna seksualna energia kieruje nasze myśli w stronę seksu.  Musimy więc trzymać nasze ciała i myśli na uwięzi, co rodzi perwersje i      niepewność.  Zaczynamy myśleć i mówić o seksie jak o czymś na co wszyscy mają ochotę ale robią to w ukryciu, wstydliwie, w pośpiechu, staje się on tematem niewybrednych dowcipów, wyszydzania.

Na ogół nie przyznajemy się do swoich myśli i fantazji seksualnych, często myślimy, że może coś jest z nami nie w porządku, jesteśmy zawstydzeni i zakłopotani sobą. Dyscyplina i nakazy religijne mają chronić społeczeństwo przed rozpadem.

Tymczasem Tantra gloryfikuje seks.

Nawołuje do kierowania się impulsami płynącymi z ciała, rozluźnienia, swobodnego puszczania energii. To nas przeraża. Boimy się samych siebie, uważamy, że potrzeba nam tych wszystkich ograniczeń byśmy w ogóle zachowywali się jak ludzie. Jak ptaki w niewoli wychwalamy klatkę, która nas więzi, widząc w niej jedyne antidotum na ogólne zezwierzęcenie.

Na warsztatach tantry uczymy się najpierw szacunku dla siebie i dla naszego ciała.  Jest ono bardzo duchowe i niewinne. Jeśli decydujemy się na seks z innych powodów niż miłość, lub powstrzymujemy się od niego wbrew najgłębszym pragnieniom naszego serca, to nasze ciało  usztywnia się a nasza dusza cierpi.   Z powodu sztywności ciała i psychiki nie osiągamy satysfakcji w seksie partnerskim. Często zrywamy nasze związki w nadziei, że z innym partnerem powiedzie się lepiej. Jednak nasze spięcia i nawyk wiecznej kontroli zabieramy wszędzie ze sobą.

Na warsztatach tantry poprzez różne formy pracy z ciałem pozbywamy się sztywności, pracujemy też nad porzuceniem kontroli i zaufaniem do świata i do siebie. Kiedy czujemy swoje ciało, wiemy dokładnie czego chcemy, a czego nie. Wtedy możemy  świetnie się bawić i czuć swobodnie, bo wiemy, że nasze ciało powie wyraźnie stop tam gdzie należy, mamy pełną świadomość własnych granic.

Na warsztatach tantry podchodzimy z wielkim szacunkiem do par. Często dopiero tu partnerzy uświadamiają sobie, jak silna jest więź która ich łączy i jak ważni są dla siebie. Strach i zazdrość, ustępują miejsca odprężeniu, zaufaniu i radości.

Nasza cywilizacja dzieli  życie na ciężką, nielubianą pracę dla utrzymania naszych rodzin i na rozrywkę w czasie wolnym. Seks  jest zaliczany do kategorii rozrywek. Z jednej strony mamy ostre normy religijne i kulturowe, z drugiej,  natłok obrazów seksu, odartego z całego jego piękna i mistycyzmu, w reklamie, mediach i pornograficznych wydawnictwach,  aby zachęcić nas do kupowania lub zabawić w czasie wolnym od pracy.

W Tantrze nie uważamy seksu za rozrywkę.

Seks jest wyrazem miłości, najważniejszego i najpiękniejszego uczucia jakie spaja świat, jest też momentem kiedy może pojawić się nowe istnienie. Jest  obok narodzin i śmierci, najważniejszą sprawą dla człowieka.  Żeby cieszyć się ekstazą w seksualnym spotkaniu kochanków, potrzebna jest nam zdolność do całkowitego rozpuszczenia swoich granic, całkowitego rozpuszczenia swojego ego, całkowitego oddania drugiej osobie. W tej niezwykłej chwili partnerzy stają się jednością ze sobą a zarazem z całym światem, ze wszystkimi stworzeniami, z uniwersum. Jest to moment  rozpłynięcia się w oceanie istnienia, dający przedsmak pełnego urzeczywistnienia  i kierujący nas w stronę poszukiwań duchowych.

Tak naprawdę uczymy się tego, z czym każde dziecko przychodzi na świat. Jest to naturalne wyposażenie człowieka a jednak tracimy je po drodze. Żyjemy w cywilizacji strachu, braku zaufania do siebie, zaniku naturalnej przyjemności wynikającej z bliskości ludzi, swobodnego wyrażania uczuć i twórczego, radosnego używania własnej energii. Teraz musimy mozolnie pracować nad sobą by to odzyskać.  A że przy  tym świetnie się bawimy?

No cóż, to jest właśnie słodka tajemnica TANTRY.

Lonia Rubaj

Warsztaty Tantryczne

Słowa kluczowe: seks, udany seks, spełnienie w miłości, kamasutra
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, w jaki sposÃłb zdolnościami manualnymi moÅźna urozmaicić grę wstępną!
Kokigami - jak wykorzystać origami w zabawach łóżkowych?

Zobacz, w jaki sposób zdolnościami manualnymi można urozmaicić grę wstępną!

Zobacz, na czym polega singapurski pocałunek!
Singapurski pocałunek - czym jest i jak go stosować?

Zobacz, na czym polega singapurski pocałunek!

Jak być dobrym w łÃłÅźku?
Jak być dobrym w łóżku?

Chcesz, aby ona chciała więcej? Zobacz, jak ją zaspokoić w łóżku.

Polecamy
Najpiękniejsze biusty PRL-u
Najpiękniejsze biusty PRL-u

Piękne, bujne, nieociekające silikonem, naturalne...

Kilka ciekawych faktów na temat seksu
Kilka ciekawych faktów na temat seksu

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Zebraliśmy dla Was kilka ciekawych faktów na temat najprzyjemniejszej z czynności.

Ostatnio dodane
Zobacz, w jaki sposÃłb zdolnościami manualnymi moÅźna urozmaicić grę wstępną!
Kokigami - jak wykorzystać origami w zabawach łóżkowych?

Zobacz, w jaki sposób zdolnościami manualnymi można urozmaicić grę wstępną!

Zobacz, na czym polega singapurski pocałunek!
Singapurski pocałunek - czym jest i jak go stosować?

Zobacz, na czym polega singapurski pocałunek!