Forma / Zdrowie - Facet

Tunele w uszach. Jak je usunąć?

2013-10-14 14:12:15

Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze – zabieg rekonstrukcji płatka ucha.

Tunele, będące rodzajem piercingu, stały się popularną formą ozdabiania ciała na całym świecie, w tym również w Polsce. Moda na tunel wywodzi się z tradycji plemion afrykańskich i australijskich, wśród których rozciąganie części ciała jest uznawane za kanon piękna. W naszej kulturze tunele są umieszczane najczęściej w uszach – zamiast kolczyków. Tunele mogą powstać na dwa sposoby: poprzez stopniowe rozpychanie dziurki w płatku ucha coraz większymi ekspanderami (jest to metoda wolniejsza, ale i mniej bolesna) lub poprzez nacięcie płatka ucha i wycięcie jego fragmentu do pożądanego rozmiaru (osiąga się natychmiastowy efekt). Tunele mogą osiągać średnicę od kilku milimetrów do kilku, a nawet kilkunastu centymetrów.

Czas na zmiany

Podobnie jak w przypadku tatuaży, usuwanie tuneli nie należy do najłatwiejszych. Samodzielnie zrastają się jedynie te najmniejsze – o średnicy ok. 2-3 mm. W pozostałych przypadkach konieczna jest interwencja chirurga. Naprzeciw wszystkim amatorom piercingu, którzy pragną przywrócić swoje uszy do naturalnego stanu, wychodzi klinika medycyny estetycznej Rclinic, która wprowadziła do swojej oferty chirurgiczny zabieg odtworzenia płatka ucha.   Decydując się na piercing, bądź rezygnując z niego, należy zadbać o profesjonalną opiekę. Amatorskie, domowe metody robienia tuneli, bądź ich usuwania, wielokrotnie kończą się poważnymi i bolesnymi infekcjami skóry. Tylko chirurgia plastyczna umożliwia szybkie i bezpieczne usunięcie otworu w płatku ucha – wyjaśnia dr Marcin Jadczak z Rclinic.

Szybkie pożegnanie z piercingiem

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega na usunięciu pierścienia skóry, powstałego wskutek rozpychania płatka ucha i noszenia tuneli. Płatek ucha zostaje zrekonstruowany z jego pozostałej części i przyszyty z powrotem do twarzy, aby przywrócić mu jego naturalny kształt. Po zabiegu pozostaje mała, praktycznie niewidoczna blizna u podstawy ucha. Metoda rekonstrukcji ucha po tunelu, poprzez plastykę płatka ucha, jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Efekt jest natychmiastowy, a czas rekonwalescencji po zabiegu jest minimalny – już następnego dnia można wrócić do obowiązków (w przypadku znieczulenia ogólnego – dwa dni po zabiegu). - Zdecydowanie się na piercing czy tatuaż jest poważną decyzją, ponieważ te zmiany na ciele są bardzo trwałe i znacząco wpływają na  wygląd naszej skóry. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zabiegu rekonstrukcji płatka ucha do naszej oferty, ponieważ, podobnie jak przy kwestii laserowego usuwania tatuaży, wiele osób pragnie wrócić do naturalnego wyglądu danej części ciała i rezygnuje z piercingu uszu –  tłumaczy dr Robert Chmielewski, Rclinic.

MAS/ip

Słowa kluczowe: usuwanie tuneli w uszach rekonstrukcja płatka ucha
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Na czym smaÅźyć?
Na czym smażyć?

Jaki tłuszcz jest najlepszy do smażenia? Oto odpowiedzi.

Polecamy
Masz długie palce? Zgadnij, co to znaczy
Masz długie palce? Zgadnij, co to znaczy

Naukowcy: Długość palców wskazującego i serdecznego mogą dużo powiedzieć o zdrowiu mężczyzny.

Potężne bicepsy symbolem męstwa i odwagi
Potężne bicepsy symbolem męstwa i odwagi

Wszyscy mogą wypracować ogromne ramiona i każdy rozpoczynający treningi zaczyna od takiej samej bazy, czyli od zera.

Ostatnio dodane
Jak poprawić pamięć?
Jak poprawić pamięć?

Chcesz poprawić pamięć i koncentrację? Oto sposoby!

Męskie sporty - zobacz co warto trenować

Chcesz zaimponować czymś dziewczynie? Zestawienie tych sportów na pewno ci w tym pomoże.

Kupony i kody rabatowe