Szybki strzał - Facet

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy nie musi być wysokie!

2019-12-13 09:50:05

Będąc młodym kierowcą musimy liczyć się z tym, że nasze OC może okazać się droższe niż zakładaliśmy. Co więcej, jeśli dobrze tego nie rozegramy może być ono wyższe nawet o kilka razy. W takim razie, co powinniśmy zrobić? Czy możemy mimo wszystko liczyć na jakieś ulgi? A jeśli tak to jak tego dokonać?

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy Jako młody kierowca nie jesteśmy wiarygodni w oczach ubezpieczyciela. Z góry jesteśmy wtłaczani w kategorię „wysokie ryzyko”, nie mamy doświadczenia i z automatu zostaje nam zaproponowana wyższa składka.

Najwięcej płacą najmłodsi

Patrząc w statystyki najwyższe OC zapłaci kierowca z grupy wiekowej poniżej 25 roku życia. Różnica jest znaczna, w porównaniu z osobami po 50 roku życia może ona osiągnąć nawet 300 procent. Dlaczego? Przede wszystkim brawura – młodzi, statystycznie jeżdżą szybciej, mniej uważniej, powodują więcej wypadków. Wszystko to wpływa na niekorzyść składki, na jej wysokość. Co więcej, to właśnie wśród tych najmłodszych (18-24) jest najmniejszy odsetek osób, które zapinają pasy.

W takim razie co wpływa na wysokość składki młodego kierowcy?

- wiek – w najgorszej sytuacji są osoby w przedziale 18-24 lata,

- posiadanie prawa jazdy – najlepiej dłużej niż 3 lata,

- brak naliczonych zniżek.

Jak uzyskać tańsze OC?

Istnieje kilka sposobów na to, żeby mimo młodego wieku otrzymać tańsze ubezpieczenie. Przede wszystkim warto do swojego dowodu rejestracyjnego dopisać współwłaściciela ze zniżkami, albo zarejestrować samochód na takiego kierowcę.

Oprócz tego warto kupić samochód z małym silnikiem (o ile to możliwe) oraz zwyczajnie poszukać zniżek i promocji. Można zrobić to w placówkach, ale też w internecie – ubezpieczając samochód w kalkulatorze OC/AC.

Co nam daje kalkulator?

Ubezpieczenie OC w każdym wariancie jest dokładnie takie samo, bez znaczenia gdzie je wykupimy – pakiet zawsze jest ten sam, jedyna różnica to właśnie cena. Zdobycie informacji na własną rękę nie jest niemożliwe, nie mniej jednak jest dość problematyczne. Chyba że wykorzystamy do tego internet, a dokładniej mówiąc kalkulator – jest ich wiele dostępnych w sieci.

Tak naprawdę wystarczy, że poświęcimy kilka minut na wypełnienie formularza – wpiszemy podstawowe informacje m.in. rodzaj pojazdu, rok produkcji, markę, model, pojemność silnika – klikniemy ‘porównaj oferty’ i otrzymamy listę kilkunastu towarzystw z najkorzystniejszą ofertą.

W internecie możemy również trafić na znaczne zniżki i promocje. W dzisiejszych czasach, kiedy to czas odgrywa najwyższą rolę warto, zanim udamy się na spotkanie do agencji, skorzystać z internetu, który mamy dostępny na wyciągnięcie ręki. Aby porównać dostępne oferty online wystarczy wejść na stronę https://ubezpieczamy-auto.pl/

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Słowa kluczowe: składki OC, tanie OC, jak uzyskać zniżki, kalkulator OC
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.

pieczenie chleba
Co można zrobić po raz pierwszy w czasie kwarantanny?

Zobacz listę 10 rzeczy, których warto spróbować podczas pandemii.

Polecamy
Brak zdjęcia
Co nam przeszkadza w kinie?

Nie lubimy osób rozmawiających przez komórkę oraz picia alkoholu w kinie - czytamy w Raporcie Orange Preferencje kinowe Polaków.

Ostatnio dodane
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

Jak naprawić zamek
Jak naprawić zamek? Warszawa

W wielu przypadkach niezbędna okazuje się pomoc dobrego ślusarza, jednak zanim to nastąpi, można samodzielnie podjąć pewne kroki.