On, Ona, Ono - Facet

Ubezpieczenie turystyczne dla studentów

2016-09-15 12:40:23

Studenckie wakacje powoli dobiegają końca i to właśnie teraz jest najlepszy czas, aby wyjechać wspólnie ze znajomymi. Wrzesień jest miesiącem, kiedy rodziny z dziećmi nie mogą sobie pozwolić na urlop, a więc do turystycznych miejscowości przyjeżdża coraz mniej osób. Z pewnością nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem noclegu, a do tego w wielu miejscach możemy liczyć na posezonowe obniżki cen.

Wrzesień jest doskonałym miesiącem na studenckie wyjazdy zarówno do polskich miejscowości, jak i zagranicznych kurortów. Jednak podczas takich podróży, oprócz wspaniałych przygód, może wydarzyć się wiele mniej przyjemnych zdarzeń. Zatrucie pokarmowe, wypadek na szlaku, czy uszkodzenie czyjegoś mienia to tylko kilka przykładów tego co może się wydarzyć oraz co może znacznie uszczuplić nasz studencki budżet. Aby uchronić się przed takimi wydatkami, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym.

Korzyści ubezpieczeniowe dla studentów

Zasadniczo, ubezpieczenie turystyczne dla studentów nie różni się wieloma aspektami od polis dla pozostałych osób. Podstawową różnicą jest cena. Większość towarzystw stosuje zniżki dla osób poniżej 25 roku życia, tak więc spora grupa studentów z pewnością się na nią załapie. Młode osoby zdecydowanie rzadziej chorują przewlekle, a więc nie będą też musiały liczyć się z taką zwyżką ceny. Ile można zyskać, kupując ubezpieczenie turystyczne dla studenta?

Towarzystwo

Zniżka

Szczegóły

AXA

10 %

Osoby poniżej 25 lat

ERV

20 %

Osoby do 18 roku życia, bądź uczące się/studiujące do 25 roku życia

Europa

20 %

Osoba ucząca się do 25 roku życia

PZU

20 %

Uczniowie lub studenci do 26 lat

Signal Iduna

20 %

Osoby poniżej 25 roku życia

Warta

40 %

Osoby poniżej 24 roku życia

źródło: opracowanie własne

Wyjazd w grupie znajomych?

Wybierając się na wakacje, często zbieramy paczkę znajomych i wspólnie wybieramy cel podróży. W przypadku ubezpieczenia turystycznego wyjazd w grupie również może być opłacalny. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują bowiem obniżki cen dla zorganizowanych grup.

Oto na jaki rabat możemy liczyć w ofertach kilku polis turystycznych:

  • AXA – 10 % zniżki dla grupy powyżej 10 osób;
  • Europa – 20 % zniżki dla grupy minimum 10 osób;
  • Warta – 10 % zniżki już od 6 osób.

Jak widać najlepszą opcją jest zebranie grupy co najmniej 10 osób. Jeżeli jest nas mniej, zniżki ceny już od 6 osób stosuje TU Warta. Pamiętajmy, żeby porównać kilka ofert. Może się okazać, że w innym Towarzystwie nawet mimo braku zniżki przy polisie zbiorowej oraz na takich samych warunkach znajdziemy korzystniejszą cenowo ofertę.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Szukając najlepszego i najkorzystniejszego ubezpieczenia warto skorzystać z porównywarki. Taką jest np. polisaturystyczna.pl, która pozwala w kilka minut porównać najlepiej dopasowane oferty. Wystarczy, że wybierzemy cel wyjazdu (znaczenie będzie mieć przede wszystkim czy jest to europejski kraj czy dalszy kierunek), interesujący nas zakres ubezpieczenia oraz podstawowe informacje o sobie. Te ostatnie podajemy właśnie po to, aby kalkulator mógł uwzględnić ewentualne zniżki ceny. Na tym etapie nie podajemy żadnych danych kontaktowych.

Następnie przeglądamy interesujące nas oferty i dopasowujemy polisę do swoich potrzeb. Po wybraniu i zdecydowaniu się na zakup przechodzimy do zawarcia polisy. Uzupełniamy formularz z danymi niezbędnymi do wystawienia ubezpieczenia oraz dokonujemy płatności. To tyle. Jak widać wszystko zajmuje kilka minut, chociaż oczywiście musimy pamiętać o zapoznaniu się z OWU, ponieważ kupując ubezpieczenie potwierdzamy znajomość tego dokumentu.

Dlaczego warto?

Ubezpieczenie może wydawać się zbędnym wydatkiem, ale z pewnością nie powinniśmy na nie tak patrzeć. Ma ono przede wszystkim zapewnić ochronę i być zabezpieczeniem naszych finansów. Jeżeli przyjdzie nam skorzystać z zagranicznej służby zdrowia, opłaty z pewnością przewyższą cenę polisy, którą mogliśmy nabyć przed wyjazdem. Pamiętajmy również, że samo EKUZ nie wystarczy, ponieważ posiadanie jej nie gwarantuje pokrycia pełnej sumy opłat za leczenie oraz nie zapewnia dodatkowych opcji takich jak NNW, OC czy transport medyczny do Polski.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl

 

 

 

ip

Słowa kluczowe: ubezpieczenie dla studentów, ubezpieczenie turystyczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Ubezpieczenie studenckie [0]
    NWStudenta_pl
    2016-10-03 23:49:34
    Rozpoczyna się nowy rok akademicki, warto zwiększyć świadomość studentów odnośnie ubezpieczenia NW. Studenci mogą ubezpieczyć się na uczelni lub indywidualne. Ubezpieczenie grupowe rzadko jest korzystne. Żeby mieć dobre warunki ubezpieczenia najlepiej wybrać je samodzielnie, zyskuje się lepszą ochronę i wyższą sumę ubezpieczenia, za te same pieniądze. Odpowiednią ofertę w dobie internetu można znaleźć bez trudu, warto zobaczyć na nwstudenta.pl
Zobacz także
Jak uratować związek?
Jak uratować związek?

Nawet po ciężkich przejściach, związek da się uratować.

Pomysły na randkę
Pomysły na randkę

Chcesz ją zaskoczyć? Zobacz, gdzie ją zabrać na randkę!

Asertywność - co to takiego?
Asertywność - co to takiego?

Jak być asertywnym? Oto odpowiedzi.

Polecamy
Cztery lata i rozwód
Cztery lata i rozwód

Słowa „póki śmierć Was nie rozłączy” stają się powoli jedynie pustą regułką. Profesor Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie badań z pogranicza ekonomii i psychologii z 2002 roku, twierdzi, że kobiety po sakramentalnym „tak” czują się szczęśliwe tylko średnio przez cztery lata.

10 kreatywnych pomysłów na randkę
10 kreatywnych pomysłów na randkę

…w zasięgu studenckiego budżetu!

Ostatnio dodane
Jak uratować związek?
Jak uratować związek?

Nawet po ciężkich przejściach, związek da się uratować.

Pomysły na randkę
Pomysły na randkę

Chcesz ją zaskoczyć? Zobacz, gdzie ją zabrać na randkę!

Kupony i kody rabatowe