Adrenalina - Facet

Wczuj się w klimat Halloween! Poznaj straszne opowieści

2017-10-17 13:36:14

Jeszcze nikt nie dowiódł, że duchy istnieją naprawdę, a wiele przypuszczalnie paranormalnych zdarzeń może mieć logiczne wyjaśnienie, ale prawdziwe czy nie, niektóre ze sławnych historii warte są opowiedzenia! A czy istnieje lepszy czas na przerażające opowieści, niż październik? Przeczytaj te 3 paranormalne historie i nastrój się na Halloween!

Paranormalne historieDUCH Z POLAROIDA

W 1985 roku John Matkowsky kupił dom na przedmieściach Los Angeles. Zaraz po przeprowadzce zaczął słyszeć dziwne odgłosy, trudne do logicznego wyjaśnienia. W dodatku każdy, kto przychodził do niego w odwiedziny, przysięgał, że coś wywołuje w nich uczucie dziwnego niepokoju.

Naprawdę dziwnie zrobiło się w momencie, w którym przyjaciel Matkowsky'ego, John Hucket, przyniósł do jego domu polaroida. Na zdjęciach wnętrza zaczęły pojawiać się dziwne anomalie. Z początku były to tylko pozbawione konkretnego kształtu smugi, ale później zaczęły przybierać kształt słów. Przyjaciele wkrótce odkryli, że cokolwiek te anomalie wywołuje, jest otwarte na komunikację. "Jak masz na imię?", spytali, a na kolejnym zdjęciu smugi ułożyły się w słowo "Wright". Na pytanie "Czy jesteś dobrym duchem?", Wright odpowiedział: "Przyjecielem". Po pytaniu o to, kim jest, na zdjęciu pojawiły się słowa "Et alia corpus delicti", czyli z łaciny "Między innymi ofiarą przestępstwa". John zaprosił do swojego domu producentów programu telewizyjnego o paranormalnych zjawiskach, a także eksperta fotograficznego. Wrightowi zadano jeszcze wiele pytań, na które czasem odpowiadał po angielsku, a czasem po łacinie. W końcu zapytano: "Wright, czy długo tutaj będziesz?". Na następnym zdjęciu smugi ułożyły się w zdanie "Sed haec prius fuere", co przetłumaczyć można jako "To wszystko przeszłość". To była ostatnia wiadomość od Wrighta.

OPĘTANIE ANNELISE MICHEL

Jeżeli jesteś fanem horrorów, prawdopodobnie znasz tę historię. Na podstawie historii Niemki, Annelise Michel, powstał film "Egzorcyzmy Emily Rose".

Urodziła się w 1952 roku i nie było nic, co wyróżniało ją spośród ludzi w jej wieku. Uczyła się, miała chłopaka. Była również bardzo oddaną katoliczką - została wychowana w bardzo religijnej rodzinie. Nienaturalne zachowanie pojawiło się nagle i stopniowo pogarszało. Zaczęła mówić zmienionym głosem i żywiła się robactwem. Kilka razy dała popis siły nieproporcjonalnej do jej budowy ciała: świadkowie donosili, że rozgniotła jabłko jedną dłonią, a także że była zdolna do rzucenia dorosłym człowiekiem. Irytowała ją także obecność symboli religijnych. Jej rodzice zwrócili się po pomoc do egzorcystów. W 1975 roku, 7 lat po wystąpieniu pierwszych objawów przypuszczalnego demonicznego pętania, udzielono oficjalnej zgody na egzorcyzmy. Przeprowadzono ich wiele przed śmiercią Annelise 1976 roku. Zostały udokumentowane na 52 mrożących krew w żyłach taśmach.


Paranormalne historieDZIECI O CZARNYCH OCZACH

Dzieci o czarnych oczach pukające do drzwi i proszące o pozwolenie skorzystania z telefonu albo zaglądające do auta i proszące o podwiezienie. Pojawia się coraz więcej doniesień o spotkaniu z czarnookimi dziećmi. Ta miejska legenda może być tylko łatwym do zdemaskowania dowcipem - w końcu czarne szkła kontaktowe można bardzo łatwo kupić. Jednakże ludzie, którzy twierdzą, że spotkali dzieci o czarnych oczach raczej nie zgodzą się z tą wersją tak szybko. W ich historiach często powtarza się kilka szczegółów.

Przede wszystkim obecność czarnookich dzieci wprawiła ich w irracjonalny lęk, a mimo to odczuwali silną potrzebę spełnienia ich życzeń, której ledwo się oparli. Z początku potulne dzieci po usłyszeniu odmowy stają się agresywne i natarczywe. Spośród hipotez dotyczących tożsamości czarnookich dzieci ciężko wyłonić tę najbardziej prawdopodobną, ale mówi się o tym, że mogą być demonami, złymi duchami albo nawet wampirami. Czy istnieją naprawdę, a jeśli tak, to czym właściwie są? Na te pytania nie ma podpowiedzi.

WS

Źródła: ghosttheory.com, wikipedia.org

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: duchy, paranormalne zjawiska, straszne historie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Szybowiec na tle nieba
Szybownictwo - pomysł na spędzenie wolnego czasu dla pasjonatów lotnictwa

Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz podbijać przestworza!

Liverpool mistrzem Anglii 2019/2020. Zobacz reakcje zawodników, trenera i kibiców!

Puchar Premier League po 30 latach wraca na Anfield. Radości nie ma końca!

Kajetan Kajetanowicz - CrossKart test
Kajetan Kajetanowicz za sterami CrossKarta [WIDEO]

Popularny "Kajto" urozmaica swoje treningi o kolejne wyzwania.

Polecamy
3, 2, 1... skacz!
3, 2, 1... skacz!

Pierwszym skoczkiem spadochronowym był cesarz Shun, który w trzecim tysiącleciu przed naszą erą wyskoczył z płoncej stodoły amortyzując upadek... dwoma kapeluszami.

Kyokushin - Ekstremum prawdy
Kyokushin - Ekstremum prawdy

Kiedy 27 lipca 1923 roku w wiosce niedaleko Gunsan na świat przychodził niejaki Choi Yeon-Eun, nikt chyba nie zdawał sobie sprawy, jak duży wpływ na świat może wywrzeć

Polecamy
Ostatnio dodane
Szybowiec na tle nieba
Szybownictwo - pomysł na spędzenie wolnego czasu dla pasjonatów lotnictwa

Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz podbijać przestworza!

Liverpool mistrzem Anglii 2019/2020. Zobacz reakcje zawodników, trenera i kibiców!

Puchar Premier League po 30 latach wraca na Anfield. Radości nie ma końca!