On, Ona, Ono - Facet

Współczesne sposoby na zerwanie - jak tego NIE robić?

2019-06-26 14:08:01

Zauroczenie okazało się chwilowe? Kochaliście się, ale uczucie wygasło? A może niezgodność charakterów prowadzi do ciągłych kłótni między wami? Decyzja o zakończeniu związku nie należy do najłatwiejszych. Niejednokrotnie towarzyszy jej wiele obaw i wątpliwości. Niestety nie istnieje żaden sprawdzony przepis na bezbolesne rozstanie. Wiemy za to, jak tego na pewno nie robić.

Zerwanie

Orbiting - złudne nadzieje

Współcześne randkowanie w dużej mierze przeniosło się do wirtualnego świata, a flirt odbywa się poprzez media społecznościowe. Twój obiekt westchnień nagle nie odpowiada na wiadomości, nie oddzwania, a jednocześnie aktywnie śledzi twoją aktywność na portalach społecznościowych, zostawiając polubienia i komentarze pod zdjęciami? Prawdopodobnie padłeś ofiarą orbitingu - jednego z najbardziej frustrujących trendów, który niebezpiecznie zyskuje na popularności. Polega na obecności w życiu drugiej osoby w sposób pośredni, jedynie przez obserwowanie i reagowanie na jej posty.

Zjawisko wyewoluowało z ghostingu, które ogranicza się do nagłego zerwania kontaktu. Nazwa nie jest przypadkowa - "metoda na ducha" odnosi się do partnera, który ulatnia się, znikając całkowicie z życia swojej drugiej połówki. Znajomość kończy bez słowa wyjaśnienia ani podania przyczyny.

Orbiting jest gorszy od ghostingu, bowiem cały czas rozbudza nadzieje niedoszłego partnera na związek. W końcu orbiter przez cały czas wykazuje zainteresowanie jego życiem, nie pozwalając o sobie zapomnieć. Prowadzi do dezorientacji, rozchwiania emocjonalnego i narastającego niepokoju odrzuconej osoby.

Aby uniknąć bycia ofiarą tego rodzaju stalkingu, najlepiej odciąć podglądacza od dostępu do swoich kont na portalach społecznościowych poprzez zablokowanie lub usunięcie go ze znajomych. W ten sposób chroni się swoją prywatność i jest łatwiej zakończyć ten etap w swoim życiu.

Cushioning - plan B

Choć nazwa może brzmieć tajemniczo, ten trend jest bardzo stary. "Miękkie lądowanie" to nic innego, jak znalezienie opcji awaryjnej, a najlepiej kilku. Poduszkujący jest w związku i flirtuje z inną osobą lub spotyka się z kilkoma jednocześnie. W ten sposób - niezależnie od rozwoju sytuacji - zawsze ma pewność, że nie zostanie sam.

Osoby uciekające się do tej metody najczęściej mają problemy z pewnością siebie i samoakceptacją. Boją się odrzucenia i samotności, dlatego interesują się innymi na wypadek rozpadu dotychczasowego związku. Szczególnie ułatwiają to portale randkowe, dzięki którym łatwiej ukryć kontakt z innymi, potencjalnymi partnerami przed ukochanym.

Breadcrumbing - taktyka "okruszków chleba"

Trend ten przypomina huśtawkę w związku oraz zabawę uczuciami. Partner dawkuje drugiej osobie "okruszki" nadziei w postaci rzadko wysyłanych wiadomości, przelotnych spotkań i niezobowiązujących deklaracji, które opierają się na sprzecznych sygnałach i słowach niezdecydowania. Rozmowy przesycone są słowami takimi jak "może" oraz "zobaczymy".

Breadcrumbing jest łatwym sposobem podtrzymania kontaktu, ale prowadzi relację donikąd, stopniowo budując niepokój i ból osób, wobec których jest stosowany. Jeśli obawiasz się, że jesteś jego ofiarą, przeanalizuj sytuację oraz spróbuj poważnie porozmawiać z partnerem. 

Benching - ławka rezerwowych

Praktyka ta łączy w sobie breadcrumbing z cushioningiem. Przypomina emocjonalną manipulację. Osoba ją wykorzystująca utrzymuje kontakt z obiektem zainteresowania, aby mieć możliwość nawiązania bliższej relacji w dogodnym dla siebie momencie. Lubi swoją "ofiarę", ale nie jest zakochana, więc stanowi dla niego opcję B. Inna opcja jest taka, że kocha ją, ale nie chce się z nią wiązać. Potencjalny partner siedzi więc "na ławce", czekając, aż będzie mógł wrócić do gry.

Zombieing - wskrzeszanie związku

Zjawisko to może być następstwem ghostingu. Partner zerwał całkowicie kontakt z drugą osobą, po czym po kilku miesiącach nieoczekiwanie próbuje naprawić błędy. Związek, który był dla Ciebie martwy, ponownie może ożyć. Choć to zachowanie najczęściej wynika z bawienia się uczuciami drugiej osoby, niewykluczone jest szczęśliwe zakończenie.

Ciekawostką jest, że zombieing ma swoje świąteczne wersje. Praktykowanie go w okolicach świąt Bożego Narodzenia nosi nazwę marleyingu, od nazwiska Jakuba Marley'a z "Opowieści wigilijnej". Osoba go naśladująca wyraźnie szuka ciepła i nie chce spędzać tego czasu samotnie, dlatego pojawia się w życiu wybranka przed Wigilią. Próbuje wszystko naprawić, najczęściej za pomocą słabych wymówek. Jak bardzo przekonujące by one nie były, zastanów się, czy Boże Narodzenie to czas, który chcesz spędzić na myśleniu o eks...

DD

fot. pexels.com

źródło: natemat.pl, pieknoumyslu.pl 

Słowa kluczowe: Rozstanie, Związek, Porady, Flirt
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
5 pomysłÃłw na aktywne spędzenie czasu z drugą połÃłwką na świeÅźym powietrzu
5 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z drugą połówką na świeżym powietrzu

Zobacz, jak urozmaicić randki i skorzystać z pięknej pogody.

Jak zaskoczyć partnera/partnerkę?
Jak zaskoczyć partnera/partnerkę?

Zobacz, jak zrobić niespodziankę ukochanej osobie.

Polecamy
Pomysły na tatuaże dla par - wzory i ich znaczenie [FOTO]

Marzysz o spersonalizowanym tatuażu dla siebie i swojej drugiej połówki? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

para na randce
Oto najlepszy sposób na umówienie się na randkę

Randki online są coraz bardziej popularne!

Polecamy
Ostatnio dodane
5 pomysłÃłw na aktywne spędzenie czasu z drugą połÃłwką na świeÅźym powietrzu
5 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z drugą połówką na świeżym powietrzu

Zobacz, jak urozmaicić randki i skorzystać z pięknej pogody.