Forma / Zdrowie - Facet

Zalety domowego treningu - jakie ćwiczenia wybrać?

2019-10-11 13:01:46

Trening na siłowni, czy w domu? Oto jest pytanie! Zwolenników, jak i przeciwników obu form aktywności fizycznej jest mnóstwo, natomiast dzisiaj skupimy się na zaletach treningu w domu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Poznaj przykładowe ćwiczenia, które sprawią, że zgubisz zbędne kilogramy >>

Ćwiczenia w domu

Zdrowie psychiczne

Osoby, które nie akceptują swojego obecnego wyglądu lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ulepszaniem swojej sylwetki, będą miały problem z udaniem się w miejsce, gdzie w jednym czasie może ćwiczyć inni ludzie. Komfort psychiczny w takim przypadku jest najważniejszy i często przyczynia się do tego, że nowoprzybyli porzucają swoje plany o zdobyciu wymarzonej sylwetki. Trening w zaciszu domowym umożliwia nam odcięcie się od spojrzeń innych osób, a także pozwala na wykonywanie kolejnych ćwiczeń według własnego tempa.

Wygoda

Wchodząc na siłownię, czy inny tego typu obiekt, możemy zaobserwować, że w porach popołudniowych lub wieczornych, zamieniają się one w istne mrowisko, gdzie korzystanie ze sprzętu jest mocno ograniczone. W konsekwencji nasz trening może się niewyobrażalnie wydłużyć, a przecież tego chcemy uniknąć. Trenując w domu nie mamy takiego problemu, ponieważ nie musimy co chwilę pytać nowo napotkanej osoby, czy możemy się przyłączyć, a także nikt nie będzie na nas patrzył wyczekująco, aż zwolnimy któryś ze sprzętów.

Zaoszczędzone pieniądze

Opłacanie comiesięczne karnetu na siłownię może być dla niektórych uciążliwe. Dodając do tego przeróżnego rodzaju odżywki i suplementy, narażamy się na coraz to większe wydatki związane z poprawą naszej sylwetki. Stworzenie domowej siłowni nie musi być drogie, wręcz przeciwnie. Pamiętajmy, że kupno jednego, czy drugiego przyrządu, np. hantli, drążka lub uchwytów do pompek, to inwestycja wieloletnia, której nie musimy co miesiąc opłacać.

Elastyczność

Kolejnym demotywatorem mogą być nieustanne podróże między domem, a siłownią. Zwłaszcza, że mieszkając w większym mieście, musimy wziąć pod uwagę korki, przez co niekoniecznie nasz trening może odbyć się w wyznaczonym przez nas czasie. W zaciszu domowym nie mamy takich problemów. Trening możemy rozpocząć o każdej porze dnia i nocy, a po treningu możemy zrelaksować się w swojej wannie nie martwiąc się, że nieznajomy był tam przed nami.

Zobacz też: Jak się zmotywować do treningu

AP

Fot. pixabay.com

Źródła: fitomento.com, mojafigura.com

Słowa kluczowe: sport, zdrowie, sylwetka, siłownia

Trening w zaciszu domowym (9)

Pompki
Brzuszki
Plank
Skakanka
Przysiady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.

Rola rozgrzewki w dobrym treningu - czemu służy i dlaczego jest ważna?

Rozgrzewka przed wysiłkiem fizycznym spełnia bardzo ważną rolę! Dowiedz się, dlaczego warto ją robić.

Polecamy
Domowe metody wybielania zębów. Bezpieczne?
Domowe metody wybielania zębów. Bezpieczne?

Rośnie liczba preparatów wybielających zęby przeznaczonych do samodzielnego stosowania, jednak nie są one tak skuteczne jak profesjonalne metody i mogą powodować skutki uboczne.

Jak wygląda idealne męskie ciało?
Jak wygląda idealne męskie ciało?

Ideał zapisany w... liczbach.

Ostatnio dodane
Odtrucie alkoholowe
Odtrucie alkoholowe: pierwszy krok do trzeźwości Warszawa

Sprawdźcie, co znajduje się w kroplówce na kaca i jak ona działa?

ćwiczenia w domu - joga
Ćwiczenia w domu: sprawdź jak trenują Polacy [Wyniki badań]

30 procent aktywnych fizycznie Polaków korzysta w internecie z filmów instruktażowych z ćwiczeniami.