Forma / Zdrowie - Facet

Zapalenie zatok - jak leczyć?

Co na zatoki?

2018-03-26 10:51:21

Wiosna to czas, kiedy wirusy i bakterie atakują nas z każdej strony. Wahania temperatur oraz zmiany w pogodzie nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Dlatego sporo osób właśnie wiosną zaczyna chorować na zapalenie zatok. Ta nieprzyjemna choroba może powodować poważne dolegliwości, z którymi powinniśmy zacząć walczyć już w początkowej fazie jej rozwoju. Przewlekłe zapalenie zatok, które nie zostanie dobrze wyleczone może mieć poważne konsekwencje. Zobaczcie więc, co na zatoki jest najlepsze i jak je szybko wyleczyć.

mężczyzna z bólem głowy

Zapalenie zatok - objawy

Sporo osób zna nieprzyjemny ból głowy, który koncentruje się w okolicy oczu i czoła. Tego typu dolegliwość często jest spowodowana zapaleniem zatok. Do głównych objawów tej choroby należy także wysoka gorączka, zatkany i niedrożny nos, wydzielina z nosa w kolorze zielonkawo-żółtym oraz ogólne osłabienie. Charakterystycznym syngałem, który świadczy o zapaleniu zatok jest uczucie bólu w momencie, kiedy się pochylamy. Najczęstszym powodem zapalenia zatok są niedoleczone infekcje i przeziębienia, które nie wyleżeliśmy w domu. Zwykle chorobę zatok powodują wirusy, a najczęściej na zapalenie zatok skarżą się osoby z alergią i astmą.

Zapalenie zatok - leczenie

Kiedy zaczynamy odczuwać nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu oddechowego, a katar utrzymuje się dłużej, niż tydzień, najważniejsze jest, aby w odpowiednim momencie udać się do specjalisty, który ustali plan leczenia. W przypadku zapalenia zatok, leczenie zazwyczaj odbywa się za pomocą antybiotyków, które w szybki sposób są w stanie rozprawić się z chorobą. Dodatkowo ważne jest, aby płukać nos specjalnym irygatorem, który udrażni go i sprawi, że będzie się nam oddychało zdecydowanie lepiej.

Co na zatoki?

Domowym sposobem numer jeden na zatoki są różnego rodzaju infalacje. Tego typu czynność pozwoli udrożnić zatkany nos i sprawi, że będzie się nam oddychało dużo swobodniej. Płukanie zatok specjalnymi roztworami, które dostępne są w aptekach, pomoże w usunięciu zalegającej wydzieliny i oczyści nos. Również godnym polecenia domowym sposobem na zapalenie zatok jest gruboziarnista, podgrzana sól, którą należy przesypać do woreczka i umieścić w bolących okolicach czoła i oczu. Rozgrzana sól pomoże zniwelować nieprzyjemne uczucie, spowodowane zatkanymi zatokami i skróci czas choroby.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: zapalenie zatok objawy, zapalenie zatok leczenie, zatoki, płukanie zatok
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu
20 krajów, w których pije się najwięcej alkoholu

Czy w Polsce pije się najwięcej alkoholu na świecie? Wcale nie, w światowej czołówce jesteśmy na dalekim miejscu. No to może w Rosji?

Tunele w uszach. Jak je usunąć?
Tunele w uszach. Jak je usunąć?

Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze – zabieg rekonstrukcji płatka ucha.

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe