Adrenalina - Facet

5 tipów na udany Sylwester w domu

2023-12-20 13:42:36

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie? Oto 5 sprawdzonych sposobów, które w tym pomogą!

Domowa impreza sylwestrowaJedni wolą sylwestrową zabawę na mieście, inni preferują spotkanie w gronie bliskich znajomych i krewnych. Jedni czekają kilka tygodni, aby wskoczyć w wieczorową sukienkę, inni wolą spędzać ten czas na luzie na tzw. domówce. Jak sprawić, aby gospodarze i goście dobrze wspominali domówkę?

Przez żołądek do serca

Warto zaskoczyć gości ciekawymi i oryginalnymi przekąskami. Można przygotować między innymi mini burgery, kolorowe tacki z owocami lub warzywami, paszteciki, koreczki z serem, szynką i oliwkami, mini pizze, a także różnorodne dipy i sałatki. Trzeba wziąć pod uwagę różnorodne preferencje żywieniowe gości - dobrze jest przygotować opcje wegetariańskie czy wegańskie. Mogą to być np. chlebki z hummusem czy koreczki z warzywami i tofu. Warto zaproponować gościom, aby przynieśli dowolną potrawę, którą lubią. Niech wszyscy będą najedzeni i zadowoleni.

Zaproponuj imprezę tematyczną

Klimat rodem z Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, Shreka a może z... Wiedźmina? Znając swoich gości, najlepiej dostosujemy temat imprezy. Dzięki temu wszyscy będą mogli wcielić się w różnorodnych bohaterów, atmosfera na pewno będzie wyjątkowa, a zdjęcia zrobione podczas imprezy - będzie się je świetnie oglądać przez długie lata!

Nic nie integruje gości tak dobrze jak wspólne rozrywki. Warto zorganizować różnego rodzaju gry i konkursy, w których będą mogli wziąć udział wszyscy goście. Można przygotować quiz z pytaniami o mijający rok czy karaoke z ulubionymi utworami. Dobrze jest być otwartym na propozycje innych. Może któryś z gości zaproponuje coś, co zachwyci wszystkich uczestników zabawy. Takie wspólne aktywności będą świetną okazją do poznania się lepiej i przełamania lodów.

Zadbaj o atmosferę

Dobra muzyka jest kluczem do udanej imprezy, a na sylwestra powinna być jeszcze lepsza! Warto zrobić playlistę z różnorodnymi utworami, aby każdy miał szansę usłyszeć swoje ulubione kawałki. Pamiętaj również o stworzeniu odpowiedniego nastroju - na początek imprezy lepiej wybrać lżejsze, bardziej wesołe utwory, a na sam koniec przejść do szybszych i energetycznych hitów. Nie bez znaczenia jest sprzęt grający - wystarczy dobry, mobilny głośnik Bluetooth jak np. Bold L2 Fresh 'n Rebel, aby zapewnić dobre brzmienie i wygodę korzystającym z muzyki.

Zaplanuj przestrzeń i zaskocz dekoracjami

Ważna jest również organizacja przestrzeni w domu, aby wszyscy goście mogli swobodnie poruszać się i rozmawiać ze sobą. Postarajmy się o ustawienie mebli w taki sposób, aby nie tworzyły one blokady dla przepływu ludzi. Można również rozłożyć dywany lub poduszki na podłodze, aby zapewnić miejsce dla siedzenia dla wszystkich. Niech dom stanie się przyjazną przestrzenią, w której wszyscy będą czuć się swobodnie i komfortowo. Nie zapomnij również o dekoracjach - od prostych girland po kolorowe balony i świece, które stworzą przyjemny nastrój. W przypadku imprezy tematycznej - koniecznie trzeba nawiązać kolorystyką i detalami do głównego motywu imprezy sylwestrowej!

Dobra energia w grupie

Rzecz w zasadzie najistotniejsza - nawet najlepiej przygotowaną imprezę potrafi zepsuć... czynnik ludzki. Warto solidnie przemyśleć listę gości. Nie ma nic gorszego niż wieczny krytykant, który złośliwie komentuje wystrój domu, wygląd innych współbiesiadników czy smak potraw. Taka osoba szybko zepsuje innym zabawę i zniechęci do ponownej organizacji podobnej imprezy. Niejeden wieczór potrafi zakłócić ktoś, kto nie umie… przegrywać. Jeśli uczestnicy sylwestrowej zabawy dali się poznać wcześniej od najgorszej strony w grach rywalizacyjnych, to lepiej wziąć to pod uwagę przy planowaniu rozrywek. Domówka nie jest też najlepszym momentem na poważne rozmowy z partnerem czy innymi domownikami – konflikty lepiej rozwiązać szybciej, aby nie zaognić ich w trakcie zabawy.

Sylwestrowa impreza to czas, aby cieszyć się obecnością krewnych i przyjaciół i wspólnie wejść w nowy 2024 rok. W końcu to relacje z innymi i wspomnienia są najważniejsze w życiu.

ip

fot. materiały Fresh 'n Rebel

Słowa kluczowe: Fresh 'n Rebel, gadżety na imprezę, gadżety na sylwestra, organizacja sylwestra
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?

legendy o potworach
Najstraszniejsze legendy o potworach z różnych kultur

Czego boją się mieszkańcy różnych zakątków świata?

Polecamy
Donald Trump
Zakłady bukmacherskie to nie tylko sport, ale także polityka i show-biznes

Jeśli ktoś nie lubi polityki, może obstawiać wydarzenia z szeroko rozumianej rozrywki.

Ostatnio dodane
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.