Styl - Facet

Chcę sobie zrobić tatuaż. O czym muszę wcześniej wiedzieć?

2015-02-17 09:10:51

Planujesz swój pierwszy tatuaż w życiu i nie wiesz jak się do tego zabrać? Zanim umówisz się na wizytę do renomowanego salonu, dowiedz się kilku istotnych rzeczy na temat dziarania.

DECYZJA

Jednym z ważniejszych punktów jest decyzja. Czy aby na pewno chcesz tatuaż? Jeśli masz choć najmniejszy cień wątpliwości poczekaj, aż do zdobienia swojego ciała w pełni dojrzejesz. Pamiętaj, że tatuaż będziesz miał na zawsze, więc robienie motywów pod wpływem impulsu może się nie sprawdzić. Oczywiście w grę wchodzą różne metody usuwania dziar, ale... po co ci to?

JESTEM NA TAK - CO DALEJ?

Jeśli już się zdecydowałeś, musisz wziąć pod uwagę nie tylko kwestie osobiste - mama będzie zła, tata się obrazi, a moja dziewczyna/chłopak ze mną zerwie, ale i te społeczne. W niektórych miejscach pracy taka forma zdobienia ciała nie jest akceptowalna, a co za tym idzie, twoje szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska mogą drastycznie zmaleć. Jeśli jednak nie przejmujesz się takimi "drobnostkami" i jesteś gotowy na wyrzeczenia, marzysz o tatuażu i masz już w kieszeni swój wzór, dowiedz się, co musisz wiedzieć przed udaniem się na wykonanie dziary.

- Tatuaż jest dziś popularną i akceptowaną formą zdobienia ciała. Gwiazdy kina i muzyki wyznaczają nowe trendy, tatuatorzy nieustannie podnoszą jakość wykonywanych usług. Niestety, rzeczywistość jest okrutna i większość tatuaży, jakie można zaobserwować, nie należy do udanych, często takie „dziary” szpecą i pozostawiają przykre wspomnienia. Co musimy wiedzieć decydując się na pierwszy tatuaż? - mówi Irek Kowalski, doświadczony tatuator, właściciel studia Galaxy Tattoo we Wrocławiu.

WZÓR I MIEJSCE

Prócz wzoru musisz wybrać także miejsce. Pamiętaj, że musi być ono odpowiednie dla danego motywu. Możesz wybrać nogę, rękę, klatę, a nawet... miejsca intymne. Twoje ciało, to twoje ciało, a twój tatuaż to... twój tatuaż. Czy będzie on mniej, czy bardziej widoczny zależy tylko od ciebie. Wybranie wzoru i miejsca to już połowa sukcesu.

- Szukając odpowiedniego wzoru priorytetem powinien być aspekt estetyczny, światopogląd kształtuje się całe życie i przelewanie poglądów na skórę nie jest dobrym pomysłem. Wybór odpowiedniego salonu również bywa niełatwy. Studio nie tatuuje, robią to pracujący w nim tatuatorzy, których poziom nie jest nigdy równy, mają mocne i słabe strony, różne specjalizacje. Tatuator może nazwać się doświadczonym dopiero po 4-5 latach nieprzerwanej praktyki, jego niechlujny wygląd i zachowanie może mieć odzwierciedlenie w pracy.

O CZYM MUSISZ PAMIĘTAĆ?

- Przedstawiając swój pomysł oczekuj entuzjazmu oraz zainteresowania, jeżeli tego nie ma, jest to niewłaściwa osoba. Gwarancją rzetelności są powracający klienci, terminy na większe prace powinny wymagać zapisu z wyprzedzeniem. Ceny w profesjonalnych salonach oraz tych amatorskich są często konkurencyjne, nie jest to jednak wyznacznik jakości -
radzi Irek Kowalski.

ROBIĘ TATUAŻ!

- Podczas zabiegu nie krępuj się zadawać pytań. Sterylne narzędzia powinny być rozpakowywane przy tobie i użyte jednorazowo. Wszystkie czynności podczas tatuowania należy wykonywać w jednorazowych rękawiczkach, wymienianych przy przygotowaniu stanowiska, tatuowaniu i zakładaniu opatrunku. Osoba wykonująca zabieg nie może dotykać rękawiczkami powierzchni niezdezynfekowanych. Zwieńczeniem usługi jest przedstawienie zaleceń dotyczących gojenia tatuażu oraz dostosowanie ich do konkretnego przypadku - podsumowuje tatuator.

KTO NIE MOŻE SIĘ DZIARAĆ?

Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na dziarę. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę bądź dolegliwość i nie jesteś pewien, czy w twoim przypadku wykonanie tatuażu to dobry pomysł, udaj się do lekarza i wprost zapytaj go o to. Rad udzieli ci także doświadczony tatuator - przed każdym zabiegiem podpisujesz klauzulę, w której oświadczasz, że jesteś zdrowy i możesz poddać się dziaraniu.

Jeśli już zdecydujesz się na tatuaż, na długi czas zrezygnuj z opalania (szczególnie w solarium), a na kilka dni po zabiegu nie pij mocnego alkoholu. To wszystko może spowolnić okres gojenia się tatuażu, a nawet grozi ci utrata koloru twojej dziary.

PODSUMOWUJĄC

- Znajdź unikatowy pomysł, który stanie się częścią ciebie. Wybierz pewnego artystę i korzystaj z jego doświadczenia, miej wymagania. Tatuaż jest wyjątkowy jeżeli jest tworzony z pasją - dodaje Irek Kowalski.

Ewa Wieczorska

Opinii i rad udzielił Irek Kowalski, doświadczony tatuator, właściciel studia Galaxy Tattoo we Wrocławiu.

Fot. Irek Kowalski/Galaxy Tattoo

Słowa kluczowe: tatuaż, salon tatuażu, tatuażysta, tatuator, jak przygotować się do tatuażu, pierwszy tatuaż
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krawat czy muszka?

Kilka porad i zasad.

Tanie buty sportowe na studencką kieszeń
Tanie buty sportowe na studencką kieszeń

Tanie buty sportowe czekają na ciebie na każdym kroku, przynajmniej w sieci.

Szukasz pomysłu na prezent? Koszulka z własnym nadrukiem, to jest to!
Szukasz pomysłu na prezent? Koszulka z własnym nadrukiem, to jest to! Warszawa

Koszulka z nadrukiem na zmówienie to idealny gadżet reklamowy, prezent, pamiątka z ciekawego eventu czy konferencji.

Polecamy
Brak zdjęcia
Tak się opowiada dowcipy!

Może i dowcip z taaaaaaką brodą, ale jego wykonanie - mistrzowskie!

8 rzeczy, które mówi o tobie twój tatuaż
8 rzeczy, które mówi o tobie twój tatuaż

Zastanawialiście się kiedyś nad małym kolorowym obrazkiem na swoim ciele?

Ostatnio dodane
Krawat czy muszka?

Kilka porad i zasad.

Tanie buty sportowe na studencką kieszeń
Tanie buty sportowe na studencką kieszeń

Tanie buty sportowe czekają na ciebie na każdym kroku, przynajmniej w sieci.

Kupony i kody rabatowe