Gadżety - Facet

Co trzeba wiedzieć o wypożyczaniu kampera?

Wypożyczenie kampera

2018-02-23 08:02:41

Wakacje w kamperze? To zupełnie nowe doświadczenie, które warto przeżyć. Mimo to chętnych na takie przeżycie brakuje – kamper jest bardzo kosztownym autem. Od czego są jednak wypożyczalnie?

kamper w górach

W Polsce wciąż niewiele osób posiada własnego kampera. W 2016 było ich zarejestrowanych zaledwie sto (źródło: https://www.forbes.pl/auto/ile-kosztuje-nowy-kamper-za-duzo-polacy-kupuja-uzywane/enqhf76). Znacznie częściej kupujemy kampery „z drugiej ręki” niż nowe, a to ze względu na bardzo wysokie ceny nowych aut. Inną alternatywą jest wypożyczenie kampera na wakacyjną podróż.

Zakup używanego czy wynajem?


Używanekamperymożna znaleźć już w cenie 10–25 tys. zł (źródło: http://www.polskatimes.pl/artykul/4860419,camperem-na-wakacje-5-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-zanim-wyruszysz-nim-w-podroz,id,t.html), jednak w tej cenie dostaniemy pojazd skromnie wyposażony. Górnej granicy cenowej praktycznie nie ma – wszystko zależy od wielkości i standardu pojazdu. Kupując auto z drugiej ręki, pamiętajmy, aby nie przepłacić i zawczasu oszacować koszt ewentualnych napraw i renowacji. Własny kamper to oczywiście wygoda – zawsze można udać się nim w podróż, nie ograniczają nas terminy i dodatkowe formalności. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że własny kamper to także obowiązki i koszty związane z serwisowaniem, zapewnieniem odpowiednich warunków do zimowania pojazdu, opłatą składek ubezpieczeniowych. Te zaśza samo OC mogą wynieść od 500 zł rocznie, a sięgać do ponad 1000 zł. Wiele zależy od marki i wielkości samochodu, wieku i doświadczenia kierowcy oraz szeregu innych czynników, takich jak bezwypadkowa jazda, przebieg itd. Na Zachodzie, gdzie karawaning jest bardziej popularny, znajdziemy więcej ofert motor homeinsurance, proponowanych przez wyspecjalizowane firmy, takie jak brytyjska MotorhomeProtect - https://www.motorhomeprotect.co.uk/.

Koszt wynajmu kampera zaczyna się od 200 zł na dobę, chociaż i 500 zł uważane jest za cenę korzystną. Na forach miłośników karawaningu znajdziemy namiary na wypożyczalnie, rady, jak znaleźć rabaty na te usługi itd.

Co sprawdzić przed wypożyczeniem?


Zanim wyjedziemy w trasę, warto skontrolować sprawność układu hamulcowego, szczelność instalacji gazowej (najlepiej detektorem gazu) i wodnej. Od wynajmującego musimy otrzymać instrukcję obsługi podstawowych urządzeń, takich jak system ogrzewania, instalacja gazowa. Sprawdźmy, jakie jest wyposażenie kampera i jaki jest jego stan. Upewnijmy się, że pojazd ma ważną polisę OC. Jeżeli planujemy podróż poza granice UE, kamper musi posiadać ponadto „zieloną kartę”. Sprawdźmy także, czy pojazd ma koło zapasowe i w jakim jest ono stanie. Jeśli kamper spełnia nasze oczekiwania – ruszajmy w drogę!

Artykuł Zewnętrzny

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: wypożyczenie kampera, kamper, podróż kamperem
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prezent na Dzień Ojca: Pomysły na każdą kieszeń

Zainspiruj się i zaskocz swojego tatę taką niespodzianką, na jaką zasługuje.

prezenty na święta
Tanie prezenty na Święta - to możliwe!

Gwiazdka już za chwilę! Jeśli obawiasz się wydatków na prezenty, a Twój budżet jest dość napięty, koniecznie przeczytaj, co przygotowano dla ciebie!

The Investigation
The Investigation - wciągająca gra kryminalna do nauki angielskiego

To towarzyska gra, w której z pomocą trafnych pytań należy rozwiązać zagadki kryminalne, ćwicząc myślenie logiczne oraz doskonaląc język angielski.

Polecamy
Sportowe, zegarkowe MUST HAVE od Lorusa
Sportowe, zegarkowe MUST HAVE od Lorusa

Najnowsza kolekcja sportowych zegarków Lorus stworzona z lekkich materiałów, zadowoli miłośników biegania, nordic walking czy fitnessu.

Nowy zegarek Atlantica na polskim rynku
Nowy zegarek Atlantica na polskim rynku

Szwajcarska firma Atlantic wprowadza na polski rynek nowy zegarek z kolekcji Seagold wykonany z 14 – karatowego złota.

Ostatnio dodane
Prezent na Dzień Ojca: Pomysły na każdą kieszeń

Zainspiruj się i zaskocz swojego tatę taką niespodzianką, na jaką zasługuje.

prezenty na święta
Tanie prezenty na Święta - to możliwe!

Gwiazdka już za chwilę! Jeśli obawiasz się wydatków na prezenty, a Twój budżet jest dość napięty, koniecznie przeczytaj, co przygotowano dla ciebie!