Szybki strzał - Facet

Co po ratownictwie medycznym? Drogi rozwoju ratownika medycznego

2023-11-29 13:04:52

Ratownictwo medyczne to coraz popularniejszy kierunków studiów licencjackich. Dzięki uzyskaniu tytułu absolwenci zdobywają bogaty pakiet kompetencji medycznych. Ale to nie wszystko. Ukończenie tych studiów to również doskonałe perspektywy rozwoju i zatrudnienia. Wybierając na swój kierunek studiów licencjackich Ratownictwo medyczne, zyskujesz bardzo dużo. Począwszy od gwarancji szybkiego znalezienia pracy w zawodzie, po różnorodne opcje dalszego rozwoju. Zobacz, co możesz robić po ratownictwie medycznym. Dowiedz się też, gdzie i dlaczego warto studiować ten kierunek.

Ratownictwo medyczneCo można robić po ratownictwie medycznym?

Możliwości jest wiele, ponieważ to kierunek stwarzający wiele możliwości rozwoju zarówno jeśli chodzi o karierę zawodową, jak i ścieżkę edukacyjną.

Możliwości zawodowe po ratownictwie medycznym

Zastanawiasz się co możesz robić po ratownictwie medycznym i gdzie szukać zatrudnienia? Musisz wiedzieć, że po tym kierunku szybko znajdziesz pracę – niektórzy absolwenci tego kierunku już w rok po uzyskaniu tytułu licencjata mogą pochwalić się umową o pracę.

Jako ratownik medyczny z tytułem licencjata możesz znaleźć zatrudnienie w:

  • szpitalnych oddziałach ratunkowych;
  • specjalistycznych służbach ratowniczych jak GOPR, TOPR itp.;
  • jednostkach straży pożarnej;
  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki.

Jako absolwent tego kierunku możesz też pracować w charakterze instruktora, czy w obszarze obsługi imprez masowych.

Takie możliwości stwarza Ci bogaty pakiet wiedzy i umiejętności z zakresu codziennej opieki medycznej, ale również działań niezbędnych do sprawnego przeprowadzenia akcji ratowniczej.

Możliwości zarobkowe

Średnie miesięczne wynagrodzenie ratownika medycznego wynosi ok. 6000 zł. Możliwe są jednak i wyższe zarobki, gdyż ratownikom medycznym często przysługują:

  • dodatki stażowe;
  • premie motywacyjne;
  • dodatki za pracę nocną lub w święta.

Możliwości dalszego kształcenia

Ukończenie studiów licencjackich na kierunku ratownictwo medyczne stwarza solidne podstawy do dalszego kształcenia.

Po pierwsze możesz kontynuować naukę na studiach medycznych lub zdrowotnych II stopnia.

Po drugie masz też możliwość podjęcia nauki na studiach podyplomowych na kierunkach w zakresie nauk medycznych.

Po trzecie jako absolwent tego kierunku masz prawo do prowadzenia własnych badań naukowych. Tym sposobem poszerzysz i wzbogacisz swoją wiedzę, a także przyczynisz się do postępu w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Gdzie najlepiej studiować ratownictwo medyczne i dlaczego?

Ratownictwo medyczne możesz studiować na wielu uczelniach na terenie niemal całego kraju. Są to zarówno placówki państwowe, jak i prywatne. Jeśli rozważasz tę drugą opcję, skorzystaj z oferty, jaką ma dla Ciebie Powiślańska Szkoła Wyższa Wydział Nauk o Zdrowiu w Kwidzynie. Dlaczego właśnie ta placówka powinna Cię zainteresować? Poznaj 3 najważniejsze powody:

1. Wiedza na wysokim poziomie

Wybierając studia licencjackie na PSW Kwidzyn, masz gwarancję, że wiedza, która zostanie Ci przekazana, będzie wyjątkowo przydatna. Program studiów został tak opracowany, by przedmioty były jak najbardziej dopasowane do aktualnych trendów i wymagań na rynku pracy.

Sprawdź pełną ofertę studiów licencjackich ratownictwo medyczne: https://powislanska.edu.pl/oferta/studia-licencjackie/ratownictwo-medyczne/

Co ważne, wiedzę tę będzie Ci przekazywała wykwalifikowana i zaangażowana kadra.

Poza tym będziesz miał zapewniony dostęp do najlepszych i najbardziej aktualnych źródeł wiedzy.

2. Innowacyjne metody nauczania

Niezbędna wiedza będzie Ci przekazywana w przystępny, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjny sposób. Program nauczania obejmuje nie tylko klasyczne wykłady czy ćwiczenia. Odbywające się zajęcia przybierają też postać symulacji. Są to także zajęcia interaktywne.

3. Ogromny nacisk na zajęcia praktyczne

To chyba najważniejsze kryterium pozytywnej oceny kierunku, jakim jest ratownictwo medyczne w Kwidzynie. Ćwiczenia praktyczne odbywają się w Centrum Symulacji Medycznych – PSW jako jedyna ze szkół wyższych prywatnych na terenie województwa pomorskiego dysponuje takim miejscem. Praktyki zawodowe natomiast będziesz mógł realizować w najlepszych ośrodkach ochrony zdrowia w regionie.

Jeśli chcesz studiować ratownictwo medyczne oraz zależy Ci na rozwoju kariery zawodowej i naukowej, wybierz studia licencjackie w Kwidzynie. To jedna z lepszych opcji, które gwarantują Ci doskonałe przygotowanie do zawodu i szybkie zatrudnienie. Studia otwierają też przed Tobą drzwi do kariery naukowej.

Zainwestuj w swoją przyszłość i już dzisiaj złóż papiery na PSW Wydział Nauk o Zdrowiu. Pamiętaj: u nas nie ma progów punktowych ani obowiązkowych przedmiotów maturalnych!

Zapraszamy.

Artykuł Partnera

fot. Pexels/mikhail nilov

Słowa kluczowe: powislanska.edu.pl, ratownictwo medyczne studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.

ubezpieczenie w podrÃłÅźy
5 sytuacji, które pokażą Ci, że ubezpieczenie w podróży to must have (od razu je wykupisz)

Przekonaj się, że ubezpieczenie turystyczne nie musi zrujnować twojego budżetu na podróże!

Tanie i dobre Autocasco
Tanie i dobre Autocasco - 9 zasad jak wybrać pakiet OC/AC za rozsądne pieniądze

Jak wybrać tanie i dobre Autocasco, czyli pakiet OC/AC, który nie nadwyręży naszego budżetu, a jednocześnie zapewni odpowiednią ochronę?

Polecamy
wycieczka rowerowa
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Warszawa

Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

Niezbędnik plaÅźowy męÅźczyzny
Niezbędnik plażowy każdego mężczyzny

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze szortów plażowych i nie tylko.

Polecamy
Ostatnio dodane
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.

ubezpieczenie w podrÃłÅźy
5 sytuacji, które pokażą Ci, że ubezpieczenie w podróży to must have (od razu je wykupisz)

Przekonaj się, że ubezpieczenie turystyczne nie musi zrujnować twojego budżetu na podróże!

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.