Na Żywca - Facet

Czego nie można przechowywać w self storage?

2018-10-29 10:25:27

Self storage staje się w Polsce coraz popularniejsze. Tego typu magazyny samoobsługowe są tanie do wynajęcia i pozwalają nam zdobyć przestrzeń na przechowywanie rzeczy, na które nie mamy miejsca w naszym domu. Warto jednak pamiętać, że self storage nie jest pomieszczeniem w pełni uniwersalnym, więc nie można w nim umieszczać wszystkiego. Przygotowaliśmy listę rzeczy, których nie wolno przechowywać w magazynach samoobsługowych.

Zobacz, jakich przedmiotów nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!

Zwierzęta

Żywych stworzeń nie można przechowywać w self storage. Potrzebują one zdecydowanie więcej przestrzeni do życia niż mała komórka. Dodatkowo, zwierzęta wymagają ciągłej pielęgnacji, karmienia i kontaktu z właścicielem. Powinniśmy zajmować się nimi w domu.

Rośliny

Rośliny również nie mogą trafić do magazynów samoobsługowych, ponieważ wymagają podlewania i światła słonecznego, którego brakuje w self storage. Warto także pamiętać, że kwiatki doniczkowe wydzielają wilgoć, co może wpłynąć na zniszczenie innych przechowywanych rzeczy w naszym wynajmowanym pomieszczeniu.

Żywność

Self storage to miejsce, gdzie można przechowywać żywność. Mowa jednak o jedzeniu lub napojach, których data ważności jest odległa, dlatego większość produktów odpada. Wytrzymają w takich warunkach jedynie różne przetwory w słoikach.

Pojazdy

Self storage oferuje możliwość przechowywania przeróżnych pojazdów w magazynach. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby całe paliwo z nich zostało spuszczone na okres przechowywania. Niezrobienie tego może doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Substancje chemiczne i nielegalne rzeczy

Ze względów bezpieczeństwa w self storage nie powinny się znaleźć substancje chemiczne - szczególnie te toksyczne i łatwopalne. W magazynach samoobsługowych nie można również umieszczać narkotyków oraz rzeczy kradzionych.

Co można przechowywać w self storage?

Powyżej wymienionych rzeczy i żywych stworzeń należy unikać, biorąc pod uwagę, co chce się przechowywać w self storage. Nie można się jednak zrażać, ponieważ magazyny samoobsługowe i tak oferują duże możliwości. Mamy opcję umieszczenia w nich m.in. dokumentacji, mebli i rzeczy sezonowych (np. nart, sanek, akcesoriów plażowych).

Artykuł powstał dzięki firmie MobilneKontenery.pl oraz Kontenery Morskie

PW

Słowa kluczowe: Mobilne kontenery, self storage, magazyn, pomieszczenie, wynajem, żywność, zwierzęta, narkotyki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Prezent na dzień ojca

Sprawdź, co możesz podarować na dzień ojca, który wypada 23 czerwca.

Polecamy
Prezent na dzień ojca

Sprawdź, co możesz podarować na dzień ojca, który wypada 23 czerwca.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Popularne
#Aitane - wirtualna influencerka podbija media społecznościowe

Zobaczcie fenomen 25-letniej modelki z Barcelony, która nie istnieje naprawdę.