Szybki strzał - Facet

Najciekawsze muzea w Czechach

2023-06-26 14:14:58

Uczęszczanie do muzeów stało się popularne na wyjazdach nie tylko przy złej pogodzie. Turyści są żądni poznawania nowych kultur, dawnych dziejów - z tym głównie kojarzone są takie miejsca, jednak nic bardziej mylnego. Słowo “muzeum” kryje teraz za sobą zbiór ciekawych eksponatów nie tylko ze starszych okresów, ale są to także współczesne muzea np. sztuki nowoczesnej. To nie tylko te stereotypowe budynki, w których spotkamy rzecz z opisem na tabliczce za szklaną szybką, ale często eksponaty, których możemy bardziej doświadczyć np. dotknąć. Czechy oferują bogatą i ciekawą ofertę muzeów, to opcja dla tych, którzy chcą doświadczyć i zobaczyć coś, czego być może nie zaznają w Polsce. Wspólnie zrobimy przegląd najciekawszych według nas muzeów w Czechach- być może wybierzecie z naszych propozycji coś dla siebie.

Najciekawsze muzea w Czechach

Muzeum zmysłów - Praga

To miejsce polecamy dla rodzin z dziećmi, które być może będą już znudzone podziwianiem budynków pod względem architektonicznych i potrzebują dodatkowych bodźców, żeby wyjazd nie okazał się nudny. My rozpoczynamy nasz przegląd muzeów od Pragi - stolicy. Jest to jedno z nowszych muzeów. Muzeum Zmysłów znajduje się niedaleko Placu Wacława w Pradze i jest interaktywnym muzeum, co znaczy że łatwo możemy stać się częścią ekspozycji - ten fakt z pewnością przypadnie do gustu młodszym turystom. Znajdziecie w tym miejscu aż ponad 50 eksponatów, które pobudzą każde z Waszych zmysłów. Są to między innymi pokoje o zmienionej perspektywie, czy obrazki ze złudzeniem optycznym. Od poniedziałku do piątku ceny są niższe - dorośli zapłacą 299 CZK, natomiast w weekendy 325. Dzieci pomiędzy 5, a 15 rokiem życia zapłacą 179 CZK w tygodniu, a w weekendy 199. Do piątego roku życia wstęp jest wolny. Specjalna oferta cenowa została przygotowana również dla studentów i dla osób przychodzących z całą rodziną. Najbliżej muzeum znajdziecie parking oddalony dwie minuty piechotą - parking center. To parking piętrowy, dodatkowo płatny.

Illusion Art Museum - Praga

To zbiór eksponatów, który znajduje się na Staromiejskim Rynku i przeniesie Was do świata iluzji i trików, który często nie jest oczywisty nawet dla dorosłych. To również miejsce, z którego chętnie skorzystają dzieci. Wszystkich eksponatów można dotknąć i wypróbować, więc dziecięca ciekawość zostanie zaspokojona. Dziecko do jednego metra wzrostu wchodzi bezpłatnie, jednak na jedną osobę, może przypadać jedno dziecko, które wejdzie darmowo. Uczniowie, studenci oraz seniorzy zakupią bilet w cenie promocyjnej - 229 CZK, a dorośli 299.

Muzeum NaFilm - Praga

Jest to muzeum, które zaciekawi również dorosłych. Przybliża ono filmowy świat i podczas wizyty dostarcza wielu pozytywnych wrażeń. W muzeum można znaleźć nie tylko najstarsze projektory filmowe, takie jak latarnia magiczna, ale także klasyczny projektor 35 mm na korbkę, z którego można wyświetlać film z taśmy filmowej. W muzeum znajduje się także studio ruchu, w którym zwiedzający mogą przygotować własne nagranie dźwiękowe, oraz laboratorium J. E. Purkynie, gdzie można eksperymentować ze wzrokiem. Puentą wizyty jest możliwość nakręcenia własnego filmu animowanego, który można zabrać ze sobą na pamiątkę. Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 13 -19. Bilet dla dorosłych to koszt 190 CZK, ulgowy 140 CZK, a rodzinny 560 CZK.

Czeskie Muzeum Farmacji - Kuks

Czeskie Muzeum Farmacji w pomieszczeniach Szpitala Kuks w Czechach Wschodnich prezentuje dwie wystawy stałe dotyczące historii czeskiej farmacji. Można tu między innymi zobaczyć przeróżne narzędzia, takie jak tableciarki lub praski na czopki, a także kompletne wyposażenie jednej z praskich aptek z 1821 roku. Każdy z odwiedzających może sam wypróbować pracę farmaceuty, wyrobić pigułki, pastylki, tabletki, czopki lub wydawać leki w oknie apteki. Należy pamiętać, że w poniedziałki muzeum jest zamknięte, a w pozostałe dni czynne od 9:00 - 17:00. Do tego muzeum możliwy jest zakup biletu normalnego - 80 CZK lub ulgowego - 60 CZK.

Muzeum Czekolady i Marcepanu - Tábor

Muzeum to przedstawia historię czekolady i marcepanu, ich transportu do Europy i przetwarzania na formy cukierków, czekolad i innych przysmaków. Dla wszystkich chętnych dostępny jest stały warsztat, w którym każdy odwiedzający może samodzielnie odlewać czekoladę lub pracować z marcepanem. Oczywiście na koniec zwiedzania muzeum oferuje degustację marcepanu i możliwość ich zakupu. Muzeum jest otwarte codziennie w godzinach 9:00-17:00, a w sezonie letnim 9:00-19:00. Za bilet wstępu osoba dorosła zapłaci 220 CZK, dzieci, studenci i seniorzy 160 CZK. Osoby niepełnosprawne wstęp mają darmowy.

Czechy - informacje praktyczne

  • Pamiętaj, aby mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty
  • Zarówno jeżeli chcesz dojechać przez Słowację, jak i od razu przekraczając granicę czeską potrzebne Wam są winiety czeskie (https://kup-winiety.pl/collections/winiety-czechy). Kategoria, którą należy wybrać jadąc autem to kat. do 3,5 tony. Brak zakupionej winiety w odpowiedniej kategorii może skutkować mandatem. Winiety najwygodniej zakupić przez stronę WWW - oszczędzi to dużo Waszego czasu i ewentualnego stresu.
  • Oficjalnym językiem w Czechach jest czeski. Chociaż większość młodszych osób mówi w języku angielskim, warto nauczyć się kilku podstawowych zwrotów po czesku, aby ułatwić komunikację.
  • Jadąc samochodem, należy pamiętać, żeby zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju, przez który przejeżdżamy oraz z wymaganym wyposażeniem samochodu. Pamiętajcie, aby mieć ze sobą trójkąt ostrzegawczy, linkę holowniczą, apteczkę oraz kamizelkę odblaskową.

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć w Czechach, co zwiedzać w Czechach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak dbać o swoją deskę SUP
Jak dbać o swoją deskę SUP? Praktyczne porady

W tym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci utrzymać deskę SUP w dobrym stanie.

Jak nie przepłacać za OC samochodu
Jak nie przepłacać za OC samochodu? Sprawdź, jak znaleźć najtańszą ofertę!

Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą ofertę OC. Twoja składka może być zdecydowanie niższa.

Prawo jazdy na motocykl
Jak zdobyć prawo jazdy kategorii A na motocykl w Polsce - poradnik dla początkujących Kraków

Kurs nauki jazdy składa się z szeregu lekcji teoretycznych i praktycznych.

Polecamy
baterie litowo-polimerowe
Akumulatory litowo-polimerowe - vademecum użytkownika Warszawa

Prezentujemy najważniejsze zagadnienia dotyczące baterii litowo-polimerowych z dużym naciskiem na wiadomości praktyczne.

markizy
5 porad, jak przeżyć lato bez klimatyzacji

Przeczytajcie kilka porad, które pomogą wam pozbyć się nieznośnego gorąca ze swoich mieszkań.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak dbać o swoją deskę SUP
Jak dbać o swoją deskę SUP? Praktyczne porady

W tym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci utrzymać deskę SUP w dobrym stanie.

Jak nie przepłacać za OC samochodu
Jak nie przepłacać za OC samochodu? Sprawdź, jak znaleźć najtańszą ofertę!

Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą ofertę OC. Twoja składka może być zdecydowanie niższa.