Szybki strzał - Facet

Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie - dlaczego warto?

2020-03-19 10:57:26

Awaria lub konieczność wymiany jakiejś części w samochodzie często skłania kierowców do korzystania z usług niezależnego, prywatnego warsztatu samochodowego. Praktyka natomiast pokazuje, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z autoryzowanych serwisów. Różnice w kosztach napraw nie są tak duże, jak się może wydawać, a ponadto naprawa w ASO ma wiele innych korzyści. 

Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie

ASO - autoryzowane serwisy obsługi pojazdów

Autoryzowane serwisy obsługi pojazdów funkcjonują przede wszystkim przy salonach konkretnych marek, choć zdarza się również, że znajdują się one w pewnym od nich oddaleniu. Niezależnie od tego, autoryzacja serwisu przez producenta konkretnej marki samochodu jest niewątpliwa i przekłada się na sposób pracy z pojazdem. Nie ma oczywiście co ukrywać, że serwisowanie samochodu w takim miejscu jest nieco droższe niż w niezależnym warsztacie samochodowym, natomiast wiele przemawia za tym, aby skorzystać jednak właśnie z tego pierwszego rozwiązania. 

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO?

Usługi serwisowe takie jak: https://www.opel.pl/twoj-opel/promocje-serwisowe/uslugi.html oferują bardzo rozbudowany katalog napraw i wymian, których można dokonać w autoryzowanym punkcie. W skład usług błyskawicznych wchodzą między innymi: wymiana oleju, akumulatora, serwis układu hamulcowego, wymiana rozrządu, sprzęgła, łączników stabilizatora, założenie antyalergicznych filtrów węglowych, wymiana filtrów oleju, paliwa i powietrza. Usługi te są przeznaczone dla wszystkich, którym zależy na wysokim komforcie eksploatacji samochodu. Dla wszystkich tych, którzy liczą i cenią swój czas oraz pieniądze.  ASO zapewniają bowiem szybką i sprawną obsługę samochodu. Natomiast zastosowanie oryginalnych części przez specjalistów o dużej wiedzy i doświadczeniu w pracy z samochodami konkretnej marki gwarantuje ci bezpieczeństwo, skuteczność i przede wszystkim sprawny przez długi czas samochód.

Najważniejsze korzyści z serwisowania samochodu w ASO

Autoryzowane serwisy przede wszystkim gwarantują naprawdę wysoki standard usług. Warto pamiętać, że stanowią one w pewnym sensie reprezentację, znak jakości, która stoi za danym koncernem samochodowym. ASO nie może sobie więc pozwolić na wpadki, niedokładność i wątpliwej jakości rozwiązania, po które sięga się z niejednym niezależnym salonie. ASO to marka, a więc i wysoki standard obsługi gwarantowany symbolem tejże marki. 

ASO to gwarancja profesjonalnego podejścia. Warto pamiętać, że w takim salonie pracują specjaliści, fachowcy, które mają duże doświadczenie nie tylko w naprawie samochodów, ale samochodów konkretnej marki. Taka profesjonalizacja może mieć tutaj niemałe znaczenie. Specjaliście nie mogą i nie chcą pozwolić sobie na obniżenie standardów jakości, ponieważ grozi to utratą współpracy z daną marką. 

ASO to również szansa na szybką diagnostykę. Autoryzowany serwis z reguły dysponuje zaawansowanym sprzętem i odpowiednimi narzędziami diagnostycznymi. Dzięki temu wykrycie przyczyny problemów z autem, opis awarii i wskazanie sposobu naprawy zajmują znacznie mniej czasu niż w innym warsztacie. Co ważne, naprawa przebiega najczęściej dobrze znaną fachowcom ścieżką. Nie ma rozwiązań wypracowanych na metodach prób i błędów, a twój samochód nie jest królikiem doświadczalnym. 

Nie bez znaczenia jest oczywiście również gwarantowany przez ASO montaż jedynie oryginalnych części. Oczywiście podnoszą one nieco koszt usług, trzeba jednak pamietać, że nigdy nie można przewidzieć zachowania nieoryginalnych zamienników. Części pochodzące od producenta są nie tylko lepszej jakości, ale i cechują się większą wytrzymałością. 

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: gdzie serwisować, polecany serwis, naprawa auta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zyczenia
Życzenia na Wielkanoc - co wypada, a co nie?

Dowiedz się, czego życzyć bliskim na święta, a przed czym warto się powstrzymać.

Aliexpress
Zakupy internetowe łatwiejsze z kuponami do AliExpress

Zobacz, jak wiele możesz zaoszczędzić!

Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie
Naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie - dlaczego warto?

Różnice w kosztach napraw nie są tak duże, jak się może wydawać, a ponadto naprawa w ASO ma wiele innych korzyści.

Polecamy
Brak zdjęcia
Przesądny jak Polak

Z najnowszych badań TNS OBOP wynika, że w naszym społeczeństwie przesądy są dość powszechne - wierzy w nie ponad połowa Polaków (58%).

Ostatnio dodane
zyczenia
Życzenia na Wielkanoc - co wypada, a co nie?

Dowiedz się, czego życzyć bliskim na święta, a przed czym warto się powstrzymać.

Aliexpress
Zakupy internetowe łatwiejsze z kuponami do AliExpress

Zobacz, jak wiele możesz zaoszczędzić!