Forma / Zdrowie - Facet

Objawy udaru słonecznego

2017-07-19 13:31:08

Lato kusi nas swoim cudownym klimatem. Uwielbiamy się opalać i korzystać z tej pory roku, która wyjątkowo przynosi nam ciepłe dni i wspaniałą aurę do odpoczynku. Gorące temperatury i promienie słońca nie zawsze jednak wpływają korzystnie na nasz organizm. Spore nasłonecznienie może powodować udar cieplny, który ma bardzo poważne i niebezpieczne konsekwencje. Objawy udaru słonecznego bywają mylone z przeziębieniem, lub zatruciem pokarmowym. Warto więc wiedzieć, jak zareagować w odpowiednim momencie, aby uniknąć tragedii.

kobieta opalająca się na plaży pod parasolemJak wykryć objawy udaru słonecznego?

Udar słoneczny, zwany również cieplny dotyka każdego lata dużej ilości osób. Przede wszystkim przez to, że korzystamy z uroków lata bezmyślnie. Opalanie się w godzinach, kiedy słońce świeci najmocniej, wychodzenie na zewnątrz bez okrycia głowy i piesze wycieczki w totalny upał, kiedy organizm mówi dość powodują, że nasz organizm narażony jest na poważne dolegliwości. Jesli nasza skóra dziwnie zaczyna zmieniać kolor, staje się czerwona, a później coraz bledsza, towarzyszy temu bardzo silny ból głowy, a przed oczami zaczynami widzieć mroczki to znak, że należy udać się do lekarza. Udarowi słonecznemu towarzyszy również gorączka oraz obfite pocenie się, ponieważ organizm sam próbuje się schłodzić. Często występują również wymioty, nudności, a także mamrotanie i niewyraźna mowa. Innymi objawami są trudności w oddychaniu oraz dreszcze. Chory może odczuwać uderzenia gorąca na zmianę z zimnem. W najostrzejszych fazach udaru cieplnego możliwe jest nawet utrata przytomności. Najważniejsze jest, aby nie bagatelizować tego typu objawów i niezwłocznie udać się do lekarza. Nieleczony udar słoneczny może skończyć się nawet śmiercią!

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: udar cieplny, jak rozpoznać udar, nasłonecznienie, gorączka, dreszcze, wymioty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
Co na łysienie?
Co na łysienie?

Co trzeci facet pomiędzy 25 a 40 rokiem życia zaobserwował u siebie łysienie o różnym stopniu nasilenia

Jak mężczyzna powinien dbać o włosy?
Jak mężczyzna powinien dbać o włosy?

Każdy nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć, jak o siebie zadbać, jakie kosmetyki są dla niego najlepsze, a czego lepiej unikać.

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe