Na Żywca - Facet

Patent na kobiety

2006-11-20 00:49:04
Od męskich czasopism, portali internetowych i wszelkich innych mediów skierowanych do bardziej owłosionej części populacji, czytelnicy oczekują wyjaśnienia tajemnicy kobiecości. Co miesiąc rozemocjonowani panowie dowiadują się jak w kilku krokach zdobyć kobietę, a nawet jak z nią rozmawiać. Przy okazji mogą też dostać informację, że bycie tą bardziej owłosioną częścią nie świadczy już o męskości...

Słowem, faceci chcą się dowiedzieć jak być facetami i jak zrozumieć kobiety. Ciągłe ukazywanie się męskich gazet świadczy o tym, że obie te kwestie są dość skomplikowane, a właściwie to można mieć wątpliwości czy są w ogóle możliwe do rozwiązania. Jeśli nie, to wypada pogratulować pomysłu wydawcom i dziennikarzom męskich mediów.

Mi nie gratulujcie. Nie wiem jak być facetem, ani jak rozgryźć kobietę. Gdybym to wiedział, na pewno nie zajmowałbym się pisaniem felietonów... Koledzy z działu dlaFaceta też tego chyba nie wiedzą. I bardzo dobrze! Gdybyśmy się nawet i w stosunkach międzyludzkich posługiwali instrukcjami, to każdy z nas byłby równie wyjątkowy jak pralka czy lodówka. A nie o to przecież chodzi.

Chodzi o bliskość, zaufanie, intymność. W osiągnięciu tego nie pomoże żaden wszystkowiedzący, a nawet wszystkomający, dziennikarz. Ze zdumieniem przyznaję, że sam fakt pisania nie daje gwarancji napisania czegoś ciekawego. To jest z pewnością widoczne w tym felietonie, ale też w innych męskich mediach.

Niniejszy tekst jest np. słabo skomponowany, a autor sądzi, że jest mądrzejszy od innych piszących dla facetów. I każdy z nich mysli i robi dokładnie tak samo! Wymądrzamy się, budujemy teorie i klecimy wątpliwej jakości porady.

Po co to wszysko? Dla zysku, sławy? Gdzie tam, dla kobiet! To one są prawdziwymi adresatkami naszych wysiłków, dla nich staramy się odkryć kobiecość, obalić stereotypy i uprzedzenia. Niech widzą jacy jesteśmy dojrzali, jak dużo o nich wiemy. Pisząc o tym jak zdobyć kobiety, sami próbujemy to robić. I jak wszystkim innym, raz się nam udaje, raz nie...

Jak więc mogę wytłumaczyć się ze stwierdzenia, że nie wiem jak rozgryźć kobietę? Przecież powinienem mieć jakiś patent. Najlepiej niestandardowy, mówiący o niuansach kobiecego intelektu. Tak, żeby było widać, że ja wiem więcej, że jestem doświadczony, że rozumiem kobiecą naturę, co pozwoli na wyjątkowe porozumienie.

Niestety, nie mam przepisu – każdą kobietę trzeba rozgryzać oddzielnie; żmudnie, bez gwaracji powodzenia. Ale zaraz... to jest ten mój patent! Jednak się wymknął do sfery publicznej. Ale to nie facetom go zdradzam...

Marcin Gębicki (marcin@dlastudenta.pl)


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • hmmm.... [0]
  sun
  2006-12-17 12:52:20
  generalnie moje "poparcie" już masz...;)pozdrawiam
 • Ekhem [0]
  Witek
  2006-11-22 16:34:04
  Kobiet chyba nie da się zrozumieć Marcinie.
 • A co? [0]
  ss?
  2006-11-21 23:16:31
  A co miau powiedziedź? Przeciesz nie mugł powiedziedź tego coby nie wiedzau.
 • he? [0]
  s
  2006-11-21 15:58:13
  powiedział co wiedział..tez mi pomysł na artykuł..gratuluje:/ marnujesz tylko cenny czas czytelnika Marcinie
Zobacz także
Biwakowy niezbędnik - co i jak spakować pod namiot?

Sprawdź, czy wiesz, co należy zabrać na biwak!

Nieznana strona szachów - poznajcie ciekawostki o tej grze

Co tak naprawdę wiesz o najpopularniejszej grze strategicznej?

Podróż samochodem - jak przygotować się do wyjazdu?

O tym powinieneś pamiętać, zanim wyruszysz autem na wakacje.

Polecamy
Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?
Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?

Już w ten weekend we Wrocławiu odbędzie się Cropp Tattoo Konwent. Przedstawiamy niezbędne informacje dla wszystkich, którzy chcieliby przyozdobić swoje ciało efektowną dziarą.

Uczestniczki Top Model w rozbieranej sesji (+18)
Uczestniczki Top Model w rozbieranej sesji (+18)

Nic tak nie podnosi oglądalności jak nagie, młode i zgrabne dziewczyny.

Polecamy
Ostatnio dodane
Biwakowy niezbędnik - co i jak spakować pod namiot?

Sprawdź, czy wiesz, co należy zabrać na biwak!

Nieznana strona szachów - poznajcie ciekawostki o tej grze

Co tak naprawdę wiesz o najpopularniejszej grze strategicznej?