Na Żywca - Facet

Ubezpieczenie domu letniskowego – podstawy

Dom letniskowy - jak ubezpieczyć?

2018-02-23 08:43:30

Inwestycja w dom letniskowy to spełnienie marzeń wielu Polaków. W trosce o bezpieczeństwo budynku i zabezpieczenie poniesionych nakładów, nie zaszkodzi zastanowić się nad ofertą produktów ubezpieczeniowych z serii Holiday homeinsurance.
domek nad jeziorem
Budowa domu letniskowego to poważna inwestycja. Coraz częściej tzw. „letniak” spełnia wszystkie wymogi stawiane przez prawo budowlane domom mieszkalnym, a letniskowy charakter zabudowy wynika z planów zagospodarowania przestrzennego w danej okolicy. Niezależnie od wyposażenia takiej posesji, wartość nakładów poniesionych na budowę lub zakup wymarzonego domu letniskowego to wydatek, który warto zabezpieczyć polisą typu Holiday homeinsurance. Aby zawrzeć umowę, nieruchomość musi spełniać określone wymagania.

Tylko legalna zabudowa


Dom letniskowy powinien być zbudowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Definicje stosowane przez wielu ubezpieczycieli w ogólnych warunkach umów upraszczają opis domku letniskowego, ale cały czas chodzi o budynek trwale związany z gruntem. Oznacza to, że ściany, przegrody, dachy, okna i drzwi są osadzone i zamocowane w taki sposób, że nie da się ich zdemontować bez pozostawienia śladów użycia siły lub narzędzi oraz bez ich uszkodzenia.

Solidne zabezpieczenie antywłamaniowe


Kluczową sprawą jest użycie dobrej jakości okien i drzwi, a sposób ich montażu powinien uniemożliwia ich wyważenie bez pozostawienia śladów charakterystycznych dla włamania. Solidne drzwi wejściowe powinny być wyposażone w przynajmniej dwa zamki wielozastawkowe, ewentualnie w pojedynczy zamek wyższej jakości i o lepszej specyfikacji. Szczegóły precyzują warunki stawiane przez ubezpieczającego. Inwestycja w rolety, okiennice, system alarmowy czy monitoring również z pewnością nie zaszkodzi – może być wręcz podstawą do uzyskania korzystniejszej składki (źródło: https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-domku-letniskowego/).

Czytaj dokładnie!


Analiza ogólnych warunków umów i franszyz polis Holiday homeinsurance, jest konieczna, jeżeli chcesz świadomie podjąć decyzję o ochronie ubezpieczeniowej. Chyba wszystkie polisy przewidują dolną granicę odpowiedzialności, co oznacza, że jeżeli szkoda nie przekroczy zapisanej w umowie wartości, to nie zostanie zlikwidowana. Możliwe jest jednak dokupienie odpowiedniej franszyzy, którą zobowiążemy ubezpieczyciela do reakcji w każdym przypadku – z wyjątkiem zdarzeń spowodowanych niedbalstwem ubezpieczonego.

Być może wolisz, by warunki polisy negocjował w twoim imieniu specjalista – może to być szczególnie opłacalne w sytuacji, gdy przedmiot ubezpieczenia zlokalizowany jest poza granicami kraju twojej codziennej aktywności. Skorzystaj wówczas z pośrednictwa firm typu https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/.

Artykuł Zewnętrzny

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: dom letniskowy, letniak, ubezpieczenie, ubezpieczenie domu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Idealne przekÄ…ski do meczu
Idealne przekąski do meczu

Zobacz, jakie przekąski idealnie komponują się z oglądaniem meczu!

Tanie kierunki na wakacje - te opcje warto rozwaÅźyć!
Tanie kierunki na wakacje - te opcje warto rozważyć!

Wielkimi krokami nadszedł czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów.

SposÃłb na komary
Sposób na komary

Zobacz, jak radzić sobie z komarami.

Polecamy
Piękne modelki z Izraela na Chanukę [ZDJĘCIA]
Piękne modelki z Izraela na Chanukę [ZDJĘCIA]

We wtorek rozpoczęła się Chanuka - żydowskie święto świateł. A my z tej okazji przyjrzymy się pięknym izraelskim modelkom, które wczoraj zaczęły świętować.

20 pomysłowych reklam
20 pomysłowych reklam

Chcesz sprzedać produkt, musisz się wyróżnić - to prawda stara jak sam marketing.

Ostatnio dodane
Idealne przekÄ…ski do meczu
Idealne przekąski do meczu

Zobacz, jakie przekąski idealnie komponują się z oglądaniem meczu!

Tanie kierunki na wakacje - te opcje warto rozwaÅźyć!
Tanie kierunki na wakacje - te opcje warto rozważyć!

Wielkimi krokami nadszedł czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów.

Kupony i kody rabatowe