Szybki strzał - Facet

Życzenia na Wielkanoc - co wypada, a co nie?

2020-04-06 22:08:32

Temat życzeń świątecznych powraca co roku, gdy w końcu przychodzi czas, żeby rozesłać je do bliskich. Wówczas często pojawiają się pytania: próbować swoich sił z rymami, czy znaleźć gotowy wiersz? Lepiej zadzwonić, czy napisać? W tym uroczystym okresie jest wiele wątpliwość związanych ze składaniem życzeń, ale my postaramy się część z nich rozjaśnić. Zobaczcie nasze wskazówki, czego się życzy na Wielkanoc.

zyczenia

Wielkanoc - składanie życzeń

Po pierwsze, niejednokrotnie pojawia się wahanie, czy w ogóle wysyłać życzenia tym znajomym i członkom rodziny, z którymi rzadko rozmawiamy. Łatwo popaść w myślenie typu: "skoro słabo ich znam, to może nie warto". Rzecz w tym, że zawsze warto. Życzenia świąteczne na Wielkanoc są nie tylko wyrazem uprzejmości, ale też oznaką, że o kimś pamiętamy. Dlatego nawet jeśli kontakt z kimś nie jest najlepszy, to wysłanie jednego smsa nie zajmie dużo czasu, a może wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Jak składać życzenia wielkanocne?

Kolejną sprawą jest to, że sms jest w porządku dla osób, z którymi ma się słabszy kontakt, ale przy bliższych relacjach wygląda to nieco inaczej. Dzwonienie jest zawsze bardziej osobiste i eliminuje ryzyko wysłania gotowego tekstu. Z tego względu, składania życzeń przyjaciołom i bliskim członkom rodziny najlepiej zrobić bezpośrednio lub rozmawiając przez telefon.

Czego się wystrzegać?

Przede wszystkim, warto się powstrzymać przed wysyłaniem życzeń "hurtowo". Oznacza to, że wybranie jednego uniwersalnego tekstu dla wszystkich kontaktów w telefonie nie jest najlepszym pomysłem. Łatwo wówczas wpaść w pułapkę niedopasowania życzeń do danej osoby i napisać coś zbyt formalnego do znajomych lub zbyt frywolnego do dalekich krewnych. Żeby uniknąć tej pomyłki, można wybrać kilka najbliższych osób, do których zadzwoni się ze spersonalizowanymi życzeniami, a dla reszty wystarczy wiadomość.

Składanie jednakowych życzeń odnosi się jednak nie tylko do porozumiewania się przez telefon, ale także do kontaktu bardziej bezpośredniego. Dlatego kiedy zbieramy się z rodziną przy stole, warto wcześniej przemyśleć sobie, co chce się każdemu powiedzieć. Na pewno nie jest to miłe uczucie, gdy słyszy się, że to, co ktoś życzył przed chwilą trzem innym osobom, życzy także tobie.

Świąteczne życzenia - najważniejsza rzecz

O czym zatem przede wszystkim powinno się pamiętać? O życzeniach osobistych! Nic tak nie psuje nastroju świątecznego jak otrzymanie dziesięciu takich samych wiadomości od dziesięciu różnych osób. Lepiej poświęcić te dwie minuty więcej na przemyślenie tego, co chce się przekazać, zamiast posiłkować się gotowcami.

JS

fot.pixabay.com/congerdesign

Słowa kluczowe: życzenia świąteczne, etykieta,2020, porady, sms, wysyłanie życzeń
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
bezpieczeństwo na urlopie
Jak dbać o bezpieczeństwo na urlopie?

Przed wyjazdem warto pomyśleć o zakupie specjalnych lokalizatorów.

PoÅźyczka i kredyt online
Pożyczka a kredyt - czym się od siebie różnią? Kraków

Chociaż w potocznej mowie pojęcia pożyczki i kredytu są często stosowane zamiennie, to zgodnie z polskim prawem stanowią dwie odrębne usługi finansowe.

Rowery Gdańsk – najlepsza oferta
Mieszkasz w Trójmieście? Odwiedź nasz profesjonalny sklep rowerowy! Gdańsk

Bikesalon oferuje wysyłkę pomiędzy sklepami, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć produkt bez konieczności wyruszania w długie trasy.

Polecamy
drinki do zrobienia w domu
5 popularnych drinków, które możesz zrobić w domu

Mimo że przygotowanie drinków wymaga umiejętności barmańskich, to istnieje kilka rodzajów, które można samodzielnie przygotować w domu.

wyjazd weekednowy - wynajmij samochÃłd
Planujesz wyjazd weekednowy? Wynajmij samochód i podróżuj w komfortowych warunkach

Będąc na wakacjach, warto oprócz błogiego lenistwa, pokusić się o zwiedzanie okolicznych miejscowości. W takich wypadkach idealnie sprawdzi się samochód z wypożyczalni.

Ostatnio dodane
bezpieczeństwo na urlopie
Jak dbać o bezpieczeństwo na urlopie?

Przed wyjazdem warto pomyśleć o zakupie specjalnych lokalizatorów.

PoÅźyczka i kredyt online
Pożyczka a kredyt - czym się od siebie różnią? Kraków

Chociaż w potocznej mowie pojęcia pożyczki i kredytu są często stosowane zamiennie, to zgodnie z polskim prawem stanowią dwie odrębne usługi finansowe.