Na Żywca - Facet

Jak szybko i skutecznie odmrozić szybę samochodową?

2018-12-19 00:18:10

W związku z nadejściem zimy kierowcy znowu mają problemy z zamarzniętymi oknami w autach, zwłaszcza gdy wychodzą do pracy o bardzo wczesnych godzinach. Jak sobie łatwo i szybko z tym poradzić? Przedstawiamy kilka praktycznych pomysłów na skuteczne odmrażanie szyb samochodowych.

Zobacz, jak łatwo odmrozić szybę w aucie!Nie taka zimna straszna, kiedy wiemy, jak sobie z nią poradzić. Gdy zaczynają się niskie temperatury, problem z zamarzniętymi szybami często zaskakuje kierowców o poranku. Niespodzianka ta jest szczególnie nieprzyjemna, gdy człowiek bardzo się spieszy, np. do pracy. Jazda z zaśnieżonymi bądź oblodzonymi szybami nie jest bezpieczna, więc nie można po prostu wsiąść do auta. Bywa to frustrujące, ale na ratunek przychodzą sprawdzone sposoby na szybkie i bezbolesne odmrożenie okien w aucie, które znajdziecie poniżej.

Skrobaczka

W czasie zimy to obowiązkowy element wyposażenia kierowców. Jest on jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się lodowej warstwy z zamarzniętej szyby. Można pomóc sobie dodatkowo, polewając ją ciepłą, a nawet letnią wodą. Należy być ostrożnym i dopilnować, aby nie była zbyt gorąca (może to spowodować pęknięcie szyby). Dodatkowym sposobem jest również stosowanie domowych roztworów - łącząc ocet z wodą w stosunku 3:1 bądź alkohol z wodą w stosunku 2:1.

Karta

Stara, nieużywana bankomatowa lub np. do klubu fitness, do którego jednak się nie wybraliśmy i wiemy, że karta już się nie przyda. To jeden z pomysłów, gdy nie mamy innego narzędzia do pozbycia się szronu, śniegu lub lodu. Wiąże się on jednak z ryzykiem porysowania szyb.

Elektryczna nagrzewnica 

To wygodniejszy sposób, który oszczędzi nam codziennego rytuału skrobania ręcznego. Nagrzewnica jest niewielkich rozmiarów urządzeniem, które podłączamy do gniazda zapalniczki. W ten sposób szybko ogrzewamy swoje szyby, bez porannej gimnastyki na mrozie.

Odmrażacz do szyb

Łatwo dostępny i bardzo ułatwia życie, gdy kierowców zaskakuje zima. Można zakupić go w wielu punktach, takich jak np. stacje benzynowe.  Jak się nimi posługiwać? To bardzo proste. Wystarczy spryskać zamarznięte szyby lub zamki i chwilę poczekać. 

Zapobieganie

W czasie zimy dobrym pomysłem jest sprawdzanie prognozy pogody na bieżąco. Gdy są zapowiadane minusowe temperatury, zabezpieczmy swoje szyby przed zamarznięciem. Warto schować auto do garażu lub przykryć przód auta na noc materiałem, np. kocem. Można zakupić również specjalne maty, których koszt jest niewielki. Zaoszczędzi nam to sporo czasu i zbędnych nerwów o poranku.

Włączenie silnika

Jeśli mamy trochę więcej czasu o poranku, możemy po prostu włączyć silnik w aucie i ustawić dmuchanie klimatyzacji na przednią szybę. Po kilku minutach mróz będzie można bez problemu zlikwidować za pomocą wspomnianej skrobaczki lub karty.

AW

fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: odmrażanie szyb, szyba samochodowa, zima, przymrozki, skuteczne sposoby
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Prezent na dzień ojca

Sprawdź, co możesz podarować na dzień ojca, który wypada 23 czerwca.

Polecamy
Zobacz, jakich przedmiotÃłw nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!
Czego nie można przechowywać w self storage?

Zobacz, jakich przedmiotów nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!

Prezent na dzień ojca

Sprawdź, co możesz podarować na dzień ojca, który wypada 23 czerwca.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak nie przepłacić jeÅźdząc autem?
Jak nie przepłacić podróżując na 4 kółkach?

Sprawdź, gdzie szukać najtańszych ofert na przejazdy i jak zaoszczędzić na paliwie.

Popularne
#Aitane - wirtualna influencerka podbija media społecznościowe

Zobaczcie fenomen 25-letniej modelki z Barcelony, która nie istnieje naprawdę.