Adrenalina - Facet

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu, gdy wybierasz się na narty za granicę

2022-12-08 09:01:28

Narty czy snowboard to sporty, w których łatwo o kontuzję - także na atrakcyjnych stokach za granicą. Wyjeżdżając, aby poszusować w Alpach czy Dolomitach, zadbaj o dobrą polisę ubezpieczeniową na nieprzewidziane wypadki. Dlaczego warto kupić takie ubezpieczenie i jak dopasować jego zakres do swoich potrzeb?

Zobacz też: Jak uniknąć poślizgu lub wyjść z niego cało?

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu, gdy wybierasz się na narty za granicęUbezpieczenie narciarskie - co wchodzi w jego zakres?

Polisa dla narciarzy to nic innego, jak ubezpieczenie turystyczne, które uwzględnia dodatkową ochronę podczas uprawiania sportów na śniegu. Warto wiedzieć, że tzw. polisa na narty obejmuje nie tylko czas spędzony na stoku, ale także poza nim. Ze względu na ich specyfikę takie świadczenie uwzględnia:

  • transport do placówki medycznej;
  • ochronę NNW;
  • koszty związane z akcją ratowniczą (tylko w niektórych krajach Europy);
  • leczenie stomatologiczne.

Ubezpieczenie na narty w wersji rozszerzonej obejmuje również bagaż, sprzęt narciarski, rekompensatę za opóźnienie w locie czy transport bliskich. To nie koniec możliwości, jeśli chodzi o zakres polisy. Szczegółowe warunki usługi zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia udostępnianych przez wybrane towarzystwo. Warto się z nimi dokładnie zapoznać przed zakupem produktu ubezpieczeniowego.

Jak dopasować polisę do swoich potrzeb?

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z polisy, określ swoje potrzeby, warunki oraz ewentualne ryzyko związane z miejscem, do którego się wybierasz. Pamiętaj, że każde państwo rządzi się własnymi prawami, także w zakresie świadczeń ubezpieczeniowych. Jak zdefiniować swój wyjazd pod tym względem? Zrób to w kilku prostych krokach.

1. Wybierz ośrodek narciarski, sprawdź jego lokalizację i określ ryzyko

Oferta turystyczna dla narciarzy i snowboardzistów w Europie jest imponująca. Wśród setek ośrodków warto poszukać takiego, który ulokowany jest w atrakcyjnym otoczeniu przyrody, gwarantującym niezapomniane wrażenia na stoku, ale i bezpieczeństwo. Najpopularniejsze zimowe kierunki z Polski to Alpy i włoskie Dolomity. W sieci znajdziesz szereg zestawień ośrodków i pensjonatów. Warto poznać także opinie innych turystów i ich wrażenia z pobytu w konkretnym miejscu. Każda informacja będzie cenna przy wybieraniu zakresu polisy na narty.

2.  Dostosuj sumę gwarancyjną ubezpieczenia do kosztów leczenia w danym kraju

Zanim opłacisz polisę na narty upewnij się, że pokryje ona koszty leczenia w docelowym kraju. Na etapie zakupu możesz dostosować wysokość sumy gwarancyjnej ubezpieczenia do opłat pobieranych przez lokalne placówki medyczne. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują narciarzom zwykle kilka wariantów takiego produktu. Różnią się one właśnie zakresem usług oraz całościową kwotą gwarancji. Wersja podstawowa ubezpieczenia może np. wynosić maksymalnie 10000 euro. Wówczas obejmuje standardowe koszty leczenia czy assistance. Z każdą kolejną usługą suma gwarancyjna polisy proporcjonalnie wzrasta.

3. Określ swój styl jazdy i związane z nim zagrożenia

Zagraniczny wyjazd na narty to atrakcja zarówno dla początkujących narciarzy, jak i bardziej zaawansowanych hobbystów. Choć jazda amatorska i ekstremalna niosą za sobą różne konsekwencje i ryzyko, każda polisa ubezpieczeniowa musi gwarantować ci poczucie bezpieczeństwa i bezproblemową pomoc, gdy zajdzie taka konieczność.

Ubezpieczenie na narty za granicą - jaki to koszt?

Dobra polisa narciarska za wyjazd do Austrii czy Włoch kosztuje zaledwie 3-5 zł za dzień w zakresie podstawowym. Na ostateczną wysokość składki wpływ mają:

  • kraj docelowy;
  • długość pobytu;
  • liczba ubezpieczonych osób;
  • typ i zakres pakietu.
ip
fot. pexels
Słowa kluczowe: ubezpieczenie, narty za granicą, polisa narciarska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?

legendy o potworach
Najstraszniejsze legendy o potworach z różnych kultur

Czego boją się mieszkańcy różnych zakątków świata?

Polecamy
Donald Trump
Zakłady bukmacherskie to nie tylko sport, ale także polityka i show-biznes

Jeśli ktoś nie lubi polityki, może obstawiać wydarzenia z szeroko rozumianej rozrywki.

Ostatnio dodane
Sportowa jazda BMW
Sportowa jazda BMW - prezent dla chłopaka na każdą okazję

Sportowa jazda BMW to idealna niespodzianka dla każdego chłopaka, który ceni sobie prędkość, elegancję i mocne wrażenia.

Domowa impreza sylwestrowa
5 tipów na udany Sylwester w domu

Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie?

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.