Na Żywca - Facet

Wynajem auta - jak tanio i bezproblemowo wynająć samochód?

Wynajem samochodu

2018-07-16 12:14:30

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu nie jest już luksusem, a raczej czymś, bez czego ciężko się obejść na co dzień. Nie każdego jednak stać na auto, zdarzają się również sytuacje, kiedy samochód się psuje, a my musimy przejechać określony odcinek w jak najszybszym czasie. Na szczęście istnieje opcja na wynajem auta. Wypożyczalnia samochodów to świetny sposób, aby szybko i sprawnie zaopatrzyć się w sprawny pojazd. Jak tanio i bezproblemowo wypożyczyć auto? Oto nasz krótki poradnik na ten temat.

kierowca w samochodzie

Jak tanio wypożyczyć auto?

Na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni samochodów, które prześcigają się w ofercie dla swoich klientów. Nie zawsze jednak znana marka oferuje najniższe ceny i przede wszystkim najlepsze korzyści z wynajmu. Przy wyborze samochodu warto sugerować się porównywarką cen dostępną w internecie, podającą rzeczywistą kwotę, którą musimy zapłacić.

Kaucja przy wynajmie samochodu

W wielu wypożyczalniach samochodów przy podpisywaniu końcowych dokumentów wynajmu auta będziemy zobligowani do zapłaty kaucji. Tego typu opłata wynosi od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od marki oraz prestiżu pojazdu, którym jesteśmy zainteresowani. W przypadku, kiedy oddajemy w pełni sprawne auto, wypożyczalnia samochodów zwraca nam 100% kaucji. Schody zaczynają się, kiedy podczas użytkowania pojazdu powstały spore szkody, zarysowanie auta lub inne zniszczenia. W takim wypadku firma może nam częściowo lub całkowicie zająć uiszczoną przez nas kaucję. Na rynku istnieje coraz więcej firm, które wypożyczają samochody bez wcześniejszego wpłacania kaucji. Zazwyczaj przy tego typu wynajmie potrzebne są jedynie dokumenty osoby wypożyczającej oraz wypełnienie odpowiednich dokumentów, przygotowanych przez firmę.

Limit kilometrów

Wypożyczając samochód warto zwrócić uwagę na limit kilomentrów. W wielu ofertach występuje bowiem określona, maksymalna ilość kilometrów, które możemy pokonać w czasie doby. Taka informacja przydatna jest szczególnie osobom, które zamierzają przejechać sporą trasę w ciągu krótkiego czasu.

Niezbędne dokumenty

Wynajem auta możliwe jest jedynie w momencie, kiedy przedstawimy niezbędne dokumenty. Aby wypożyczyć samochód należy mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość). Niezbędna będzie również karta kredytowa, bądź debetowa, bez której wynajem auta jest zazwyczaj niemożliwy.

Ubezpieczenie samochodu

Przeglądając dokumenty, związane z wypożyczeniem auta, warto zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę obejmuje ubezpieczenie samochodu. Zdarza się, że ubezpieczenie nie obejmuje np. uszkodzeń kół, które miały miejsce nie na drodze asfaltowej lub zarysowanie felg samochodowych.

gol

fot. pexels.com

TravelPlanet kod promocyjny

Słowa kluczowe: wynajem, wypożyczania aut, wypożyczalnia samochodu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Podróż samochodem - jak przygotować się do wyjazdu?

O tym powinieneś pamiętać, zanim wyruszysz autem na wakacje.

Nie daj się zaskoczyć zimie!
Jak szybko i skutecznie odmrozić szybę samochodową?

Nie daj się zaskoczyć zimie i zobacz, jak łatwo odmrozić szybę w aucie!

Zobacz, jakich przedmiotÃłw nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!
Czego nie można przechowywać w self storage?

Zobacz, jakich przedmiotów nie powinniśmy przechowywać w magazynach self storage!

Polecamy
Dziewiąta katastrofa Tupolewa
Dziewiąta katastrofa Tupolewa

Samolotami TU-154 używały linie lotnicze b. ZSRR, Kuby, Bułgarii, Polski, Rumunii, Bułgarii, Węgier, Korei Północnej oraz Syrii. PLL Lot już w 1996 roku wycofał je ze swojej floty. Pozostały dwa - zarządzane przez 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego służyły do przewozu władz państwowych.

Pomarańczowa czarna skrzynka
Pomarańczowa czarna skrzynka

Gdy na miejsce katastrofy przyjeżdża specjalna komisja, by wyjaśnić przyczyny wypadku, swoją pracę rozpoczyna od poszukiwania czarnej skrzynki. Jak zbudowane jest to urządzenie?

Ostatnio dodane
Podróż samochodem - jak przygotować się do wyjazdu?

O tym powinieneś pamiętać, zanim wyruszysz autem na wakacje.

Nie daj się zaskoczyć zimie!
Jak szybko i skutecznie odmrozić szybę samochodową?

Nie daj się zaskoczyć zimie i zobacz, jak łatwo odmrozić szybę w aucie!