Forma / Zdrowie - Facet

Domowe inhalacje na katar

Inhalacje na przeziębienie

2018-03-29 13:48:04

Kapryśna, wiosenna pogoda często niesie ze sobą przeziębienie, które szybko się rozprzestrzenia. Nie trzeba wiele, aby jadąc komunikacją miejską czy spotykając się z osobą, która kicha, zarazić się chorobą, z którą będziemy musieli się zmagać przez jakiś czas. Jedną z głównych dolegliwości wiosennych przeziębień jest uporczywy katar. Zatkany nos i problem z oddychaniem może sprawić, że będziemy mocno zmęczeni, a nasze samopoczucie nie będzie na dobrym poziomie. Są jednak sposoby, aby odetkać zatkany nos i poradzić sobie z przeziębieniem. Idealnym domowym sposobem na katarinhalacje  na zatoki, które na pewno pomogą zniwelować problem z oddychaniem.

olejki eteryczne z ziołami

Domowe inhalacje na przeziębienie

Bardzo dobrą metodą na usunięcie uporczywego kataru są domowe inhalacje na katar. Tego typu zabiegi nie tylko rozrzedzą zalegającą wydzielinę, która uniemożliwia swobodne oddychanie, ale również pomoże zniwelować nieprzyjemne uczucie kłucia w okolicy głowy i oczu, spowodowane zatkanym nosem. Domowe inhalacje sprawdzą się również w przypadku kaszlu. Ziołowe napary pomogą w szybki sposób rozprawić się nie tylko z uporczywym katarem, ale także z zalegającą wydzieliną, która może powodować problemy z oddychaniem. Co na katar jest więc dobre? Domowe inhalacje w prosty i szybki sposób odetkają zatkany nos i pomogą swobodnie oddychać. Warto jednak stosować je regularnie.

Domowa inhalacja z olejkiem sosnowym

Do małej miski wlewamy 3 szklanki bardzo gorącej wody. Dodajemy kilka kropli olejku sosnowego i umieszczamy głowę nad miską, zakrywając się dokładnie ręcznikiem. Pozostajemy w takiej pozycji przez chwilę i wdychamy spokojnie opary z miski. Mimo dużego kataru warto spróbować oddychać nosem, a wypuszczać powietrze ustami. Pomoże to odetkać zatkane zatoki. Tego typu inhalacja pozytywnie wpłynie na nasze zatoki, a olejek sosnowy świetnie sprawdzi się w przeziębieniu, uporczywym katarze, a także podrażnieniach gardła.

Domowa inhalacja z olejkiem eukaliptusowym

Małą miskę wypełniamy w 1/4 wysokości gorącą wodą. Dodajemy 4-5 kropli olejku eukaliptusowego. Następnie umieszczamy głowę nad miską i zakrywamy się ręcznikiem. Przez kilka minut wdychamy spokojnie opary i inhalujemy się wdychając powietrze nosem i wydychając buzią. Olejek eukaliptusowy udrożni zatkany nos i ułatwi oddychanie.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: domowe inhalacje, przeziębienie, katar, kaszel, sposoby na katar
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Jak często ćwiczyć?

Ile czasu tygodniowo powinno się wygospodarować na wysiłek fizyczny?

Polecamy
Czy hipnoza może być niebezpieczna?
Czy hipnoza może być niebezpieczna?

Ekspert: na hipnozę estradową uważajmy!

Koniecznie wymień srebrną plombę! Amalgamat z rtęcią jest niebezpieczny dla organizmu
Koniecznie wymień srebrną plombę! Amalgamat z rtęcią jest niebezpieczny dla organizmu

Skazą pięknego uśmiechu może być wykonana lata temu srebrna plomba, która nie tylko kiepsko wygląda, ale przede wszystkim może prowadzić do ciężkich problemów ze zdrowiem.

Ostatnio dodane
Dieta na bezsenność
Dieta na bezsenność

Zobaczcie, co jeść, żeby się wysypiać.

Dlaczego warto pływać?
Dlaczego warto pływać?

Zobaczcie, dlaczego warto pływać.

Kupony i kody rabatowe