Adrenalina - Facet

Sport w studenckim życiu. Czy jest na to czas?

2019-08-08 09:34:35

Stare, dobre powiedzenie jasno wskazuje nam, iż uprawianie sportów to samo zdrowie. Wszyscy o tym doskonale wiemy, ale kiedy przychodzi nam podjąć się jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nagle opadamy z sił. Faktem jest, iż studenci mają naprawdę sporo na głowie. Wykłady, ćwiczenia, projekty, w wielu przypadkach także dorywcza praca, a przecież jeszcze trzeba znaleźć czas na życie towarzyskie! W kalendarzu zabieganego studenta ciężko jest znaleźć czas na sport, ale wachlarz dostępnych możliwości jest naprawdę szeroki.

Sport w studenckim życiuSporty zespołowe - aktywność w towarzystwie

Uprawianie sportów zespołowych może być ogromną frajdą dla wszystkich uczestników. Oczywiście najlepiej jeśli posiadamy zgraną grupę zapaleńców, z którymi można zagrać na poważnie, ale też pożartować. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dołączyć do istniejących już grup czy klubów studenckich, które z chęcią przyjmują świeżą krew w swoich zespołach. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy piłka ręczna - to najbardziej popularne dyscypliny, które są najczęściej wybierane przez młodych ludzi.

Ogromną zaletą sportów tego typu jest to, iż można je uprawiać o każdej porze roku. Wiosną i latem możemy korzystać ze sprzyjającej pogody i grać w siatkówkę albo piłkę nożna na boiskach zewnętrznych, które w wielu miastach są dostępne bezpłatnie. Jesienią i zimą do dyspozycji mamy natomiast hale sportowe, czy nawet sale gimnastyczne, które są doskonale wyposażone i przygotowane do uprawiania różnych sportów. Dzięki temu, niezależnie od aury, możemy oddać się naszej ulubionej dyscyplinie w doborowym towarzystwie.

Sporty indywidualne - relaksuj się tak jak lubisz

Uprawiając sport troszczymy się nie tylko o nasze zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Aktywność każdego rodzaju pozwala nam się zrelaksować  i oczyścić głowę, która zwykle jest zaśmiecona wszystkimi sprawami do załatwienia i problemami czekającymi na rozwiązanie. Zamiast więc rozpamiętywać oblane kolokwium lub martwić się nadchodzącymi egzaminami, warto zadbać o chwilę wytchnienia oddając się naszym ulubionym sportom.

W sytuacjach stresowych szczególnie może nam pomóc joga, która pozwala się nam wyciszyć. Wiele osób relaksuje także woda, dlatego wizyta na basenie, również w postaci aqua aerobiku, może okazać się świetnym pomysłem. Bardzo dużo osób lubi naprawdę się zmęczyć, aby wyładować narastające w nich emocje, dlatego dłuższa sesja na siłowni często bywa najlepszym rozwiązaniem. Podobnie zresztą jak jogging po naszym ulubionym parku.

Bierne uczestnictwo w sportach dla najbardziej zajętych

Cóż, mimo najszczerszych chęci często po prostu nie mamy czasu na aktywność fizyczną. Ale bądźmy szczerzy, niektórzy po prostu nie lubią uprawiać sportów i nie można ich w żaden sposób do tego zmusić. W takich przypadkach pozostaje więc oglądanie naszej ulubionej drużyny lub zawodnika w relacjach z ich potyczek. A trzeba przyznać, że taka rozrywka również może być dla nas bardzo relaksująca.

Wystarczy zaprosić kilku znajomych, włączyć odpowiedni kanał sportowy lub stronę internetową poświęconą danej dyscyplinie i delektować się rozgrywkami. A wybór mamy dziś szczególnie urozmaicony. Do dyspozycji mamy mnóstwo stacji i portali sportowych jak chociażby https://www.polsatsport.pl, które nieustannie relacjonują interesujące wydarzenia ze świata sportu. Możemy zatem przebierać w propozycjach i oddawać się naszej ulubionej rozrywce, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: aktywność w towarzystwie, relaks na studiach, czas wolny, rekreacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
przeszkody dla wiewiÃłrek
Tor przeszkód dla wiewiórek bije rekordy na YouTube [WIDEO]

W dwa dni prawie 10 milionów wyświetleń. Zobaczcie, dlaczego to taki hit!

Borussia Dortmund
Piłka nożna wróciła! Wnioski po meczach Bundesligi

Rozgrywki w Niemczech zostały wznowione i pokazują jak wygląda futbol w czasach koronawirusa.

Nudibranch - śmieszny morski ślimak nagoskrzelny [FOTO]

Natura w całej swej okazałości i... słodkości!

Polecamy
Popek zabrał głos w sprawie walki z Pudzianem! Zobaczcie nagranie [WIDEO]
Popek zabrał głos w sprawie walki z Pudzianem! Zobaczcie nagranie [WIDEO]

Ostatnia walka Króla Albanii i Mariusza Pudzianowskiego nie należała do najszczęśliwszych dla Popka.

Ostatnio dodane
przeszkody dla wiewiÃłrek
Tor przeszkód dla wiewiórek bije rekordy na YouTube [WIDEO]

W dwa dni prawie 10 milionów wyświetleń. Zobaczcie, dlaczego to taki hit!

Borussia Dortmund
Piłka nożna wróciła! Wnioski po meczach Bundesligi

Rozgrywki w Niemczech zostały wznowione i pokazują jak wygląda futbol w czasach koronawirusa.